Күні: 06.02.2018 жыл Сынып: 3 «В» | Мұғалімнің аты – жөні: Тасболатова Махаббат Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: | |
Сабақтың тақырыбы | Мейрімділік - асыл қасиет | |
Сабаққа керекті құрал - жабдықтар,көрнекі құралдар | АКТ, бейнетаспа, суреттер, топқа бөлуге арналған кеспе қағаздар. | |
Сабақтың мақсаттары | Оқушылар мейрімділік, қайрымдылық жайлы біледі. Сүйіспеншілік құндылығының мәнін ашады. | |
Құндылықтарды дарыту | Оқушыларды бір-біріне қамқорлық көрсетуіне сүйіспеншілікке тәрбиелеу. | |
Пәнаралық байланыс | Қазақ тілі, Әдебиеттік оқу | |
АКТ қолдану дағдылары | Бейнетаспа | |
Сабақ барысы | ||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар |
Сабақтың басы 4 мин | Шаттық шеңбері Оқушылармен сәлемдесу: Үш тілде сәлемдесу
- GOOD MONING! Оқушылар шеңберге жиналады. Алдарындағы Су, Күн, Ай суреттерін таңдап, топтарға бөлінеді. Топ атын үш тілде таныстыру.
Топ ережесі таныстырылады. Бағалау түрі таныстырылады. | Шаттық шеңбері
«Су, күн, ай» суреттер арқылы топқа бөлу. Бағалау парағы «Блоб ағашы» |
Жаңа сабақ 6 мин | Бейнетаспа «Сары тауық пен балапандары» «Мейірімді адам» бойындағы қасиеттерді атап өтсек: жақсы адам, ақкөңіл, жаны таза, шыдамды, рақымшыл, жылы жүректі.» «Ойлану баспалдағы» стратегиясы 1. Мейірімділік дегеніміз не? 2.Мейірімділікті қайдан алуға болады? 3.Егерде саған біреу мейірімділік көрсетсе сен қандай сезімде боласың?
| Бейнетаспа Әлеуметтік желілер үлестірмелі қағаз |
Сабақ ортасы / топтық тапсырмалар/ 8 мин | 1- топ. Жағдаятты сахналау 2- топ. Ашық сұхбат жүргізу 3- топ. Қатыгез жүректі тазарту. | Үлестірмелі материалдар |
Сергіту сәті 2 мин | «Болады-болмайды» жаттығуы. (оқушылар шеңберге тұрады, мұғалім болатын нәрселерді айтқанда оқушылар қолдарын шапалақтайды, ал болмайтын нәрселерді айтқанда аяқтарын тарсылдатады) -Мейірімді болуға …. (болады), Кешірімді болуға …. (болады), Қатыгез болуға …. (болмайды), Тәртіпті болуға …. (болады), Әдепті болуға …. (болады), Ұрысқақ болуға…. (болмайды), Сыпайы болуға …. (болады), Қайырымды болуға …. (болады), Бұзық болуға …. (болмайды), Бауырмал болуға …. (болады), Ақылды болуға …. (болады), Мақтаншақ болуға …. (болмайды), Шыншыл болуға …. (болады), Арам болуға …. (болмайды), Маман болуға …. (болады), Жаман болуға …. (болмайды), Айтпақшы, Жаман болуға ….! (болмайды). | «Болады-болмайды» жаттығуы |
Бағалау 5 мин Кері байланыс | Оқушылар өз - өзін «Блоб» ағашы арқылы бағалайды. «Күн шуағы» арқылы сабаққа кері байланыс Мұғалімнің сыйы: «Лайк, коментарии» | Бас бармақ Күн шуағы |
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз? Сөйлеу-речи-speeches | Пәнаралық байланыс Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы АКТ |
Қолдау көрсету. Қабілеті жоғары оқушылар айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады. |
Оқушылар өздерін бағалайды | Әдебиеттік оқу , қазақ тілі сабағы Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. |