Просмотр содержимого документа
«Математика Тақырыбы:Қайталау Жазбаша қосу және азайту»
Математика
Мерзімі:8.12.16 жыл
Сабақтың тақырыбы:Қайталау. Жазбаша қосу және азайту
Сабақтың мақсаты :
Білімділік: Оқушыларға ш таңбалы сандарды қосу мен азайтудың жазбаша тәсілдері дағдыларын жетілдіру. Шамалармен жұмыс жасаудың есептеу біліктерін бекіту
Дамытушылық: Математикалық ұғымдарды меңгерту: оқушылардың ережелерді ұғынып, шығармашылық ойларын дамыту.
Тәрбиелік: Елін,жерін сүюге ,өркендеуіне үлес қосуға тәрбиелеу.Өз әрекетіне саналы көзқарасқа ұжымда өз бетінше жұмыс жасай білуге, есептеу әдістерін күнделікті өмірде қолдана білуге тәрбиелеу.
Көрнекілік: тест, бағалау түрлері,шыбын ұрғыштар, суреттер,карта,гүлдер.
Пәнаралық байланыс:әдебиеттік оқу,бейнелеу
Сабақтың барысы:
І Ұйымдастыру бөлімі – Психологиялық дайындық
.Шеңберге шығу
Күлім қағып қолымды,
1,2,3 деп соғайын.
Қарап тұрған көршіме,
Қолымды мен бұлғайын.
Жылы, жылы жүзбенен,
Мандайыннан сипайын.
Жылы, жылы сөзбенен,
Жүрегімді сыйлайын.
Ыстық алақаныммен,
Қолыңды бер қысайын.
Түстер бойынша топқа бөліну (Қызыл,жасыл,сары)
Топтың ережесін еске түсіру.Топ атын ойлап табу, топ басшысын сайлау.
ІІ Үй тапсырмасын тексеру Үйге берілген № 7 тексеру
ІІІ Өткенді қайталау
Мен білемін.......
Мен білім алу үшін.............болуым керек.
Сонымен тақтадан сабақ мақсатымызды оқып жіберейік
Математика керек әр күнге,
Математика қажет өмірде
Математиканы оқимыз
Миымызға тоқимыз.
Қазір білгенімізді ортаға салып көрейік.
А) «Шыбын ұрғыш әдісі» Оқушылар дайындап келген сұрақтарының жауабын бетке жазады.
Тақтаға екі оқушы шығып орындайды.
Өздерін бағалайды Алдын ала және тапсрманы орындап болған соң.
Ә) Қосу және азайтуды қайталау.
І қатар 21 санына 2 қос келесі шыққан санға жалғастырп 2 қосып отыр. Егер шыққан сан беске бөлінсе қолыңды жоғары көтер.21+2=23 23+2=25 қол көтеру жалғстыру
ІІ қатар 8+3 қосамыз Қосқандағы сан тақ болса қол шапалақтаймыз.8+3=11 так 11+3=14 жуп 14+3=17 так 17+3=20 жуп
ІІІ қатар 18+3 қосамыз егер жауабы жұп сан болса орнымыздан тұрамыз.
Әрбір оқушыға жеке гүлге жапсырылған тапсырма беріледі.Үш оқушыны тақтада орындату.
Оқушылар орындап оқиды, көршісі тексеріп береді.
Гүлдерін картаға апарып жапсырады .Барлығы бірге: «Гүлдене бер Қазақстаным» деп айтады. Кейбіреуіне тақтаға шығартып айтқызу.
№ 2 Өскемен қаласындағы Саябақ,Театр,Зообақпен байланыстыра отырып есепті шығару.
Топ бойынша жұмыс есеп шығару
І топ
Сенбіде балалар саябағына 427 адам, ал жексенбіде сенбіге қарағанда 153 адам артық келді. Демалыс күндері балалар саябағына неше адам келеді?
ІІ топ
Зообақта 119 тотықұс бар. 8 торда 7 тотықұстан және бірнеше торда 9 тотықұстан болды. Неше торда 9 тотықұстан болды?
ІІІ топ
Театр касcаларында балалар қойылымына 60 билет және үлкендер қойылымына 30 билет сатылды. Билеттерді 3 мектеп тең бөліп сатып алды. Әр мектеп неше билет алды?
(Ақ бетке шығару Әр топ бағалайды түстермен )
№5 Барлығы бірлесіп орындайды
А) 1 жыл20жыл
1 ғасыр50жыл
Б) Топтарға бөліп орындату.Суретін салу және салыстыру.Тақтада қорғау
№6 Тест ретінде орындаймыз. Өздері тексереді.
ІҮ Cергіту сәті.
Ү Бекіту
№7 тапсырма ретінде беру.
1 Айырманың және қосындының мәнін тап.
985-433= 856-525=
2 Теңдік тура болатындай етіп, жақшалар қой.
9+18:3+6=11
9+18:3+6=15
3 Қалып қойған сандарды орнына қой
*
7
*
*
3
*
5
7
5
9
8
4
Топ басшылары тексеріп өтеді Бағалайды.
Дескриптор: Білім алушы
- 1-тапсырманы толық орындаса, 2-3 тапсырма орындалмаса