Математика № 92 | Күні: 26.02.18 | Абдикадирова Л |
Сабақтың тақырыбы: | Көбейту және бөлуге берілген теңдеулерді шешу. Халық билері. |
СЫНЫП: 2 В | Қатысқан оқушылар саны: | Қатыспаған оқушылар саны: 0 |
Сабақ негізделген оқу мақсаттары | 2.2.2.2 көбейту мен бөлуге берілген қарапайым теңдеулерді түріндегі күрделі теңдеулерді шешу |
Сабақ мақсаты | Көбейту және бөлуге берілген теңдеулерді шешуді үйренеді. |
Сабақ нәтижесі: | Теңдеулерді шешеді. Өрнектерді салыстырады. Көбейтуді қосумен ауыстырып есептейді. Кесте бойынша теңдік құрастырып, оны шешеді. |
Ресурстар | Оқулық, дәптер |
Құндылықтарды дарыту | Шапшаңдыққа ,ұқыптылыққа тәрбиелеу |
Пәнаралық байланыс | Музыка, қазақ тілі |
Сабақтың жоспары |
Жоспарланғануақыт | Сабақ барысы : | Ресурс |
Басталуы | Психологиялық ахуал қалыптастыру: Иілеміз оңға бір, Иілеміз солға бір. Қимылдайды әр сәтте, Аяқ та бір, қол да бір. | Шеңбер құрып, сәттілік тілейді |
Ортасы Тақтамен жұмыс. Жұптық жұмыс Топтық жұмыс. | Білу және түсіну Сабақтың мақсатын хабарлау. Оқулықтағы тапсырмаларды орындау. (Ұ) №1. Теңдеулерді шеш. Х*5=10 у*3=15 х: 2=6 12:х=6 у*3=12 20:х=5 Х=10 : 5 у=15: 3 х=2*6 х=12: 6 у=12:3 х=20: 5 Х=2 у=5 х=12 х=2 у=4 х=4 (Ж) №2. Есептемей салыстыр. 48+12*48+15 41+4*41-4 3*5 3*6 32-30*31-20 20+49*20-1 6*3 6*4 Д: салыстыруды бір-біріне түсіндіреді. (Т) №3. Есептерді шығар. А) 20-12=8 Жауабы:8 ұл қатысады Ә) 24-(8+10)=6 Жауабы:6 бала аудандық би жеңімпазы Б) 19+6+15=40 Жауабы: 40 ойын өткізді. Д: есептерді шығарады. | Оқулық, дәптер |
Сергіту сәті Топтық жұмыс Өздік жұмыс. | Сергіту жаттығуын жасату. Т) №5. Кесте бойынша теңдік құрастырып, оны шығар. 5*х=30 d*4=36 24 : х=6 у: 3=9 Х=30 :5 d=36: 4 х=24: 6 у=3*9 Х=6 d=9 х=4 у=27 Д: кесте бойынша есептер құрастырып, оларды шығарады. №6. Оқушылар өз беттерінше зерттейді. | жаттығу |
Аяқталуы | Сабақты бекіту –Сабақтың мақсаты не болды? – Не білдіңдер? Қиындық қай жерде туындады? «Алма ағашы» рефлексия | Алма ағашының суреті,стикер. |
Үйге тапсырма: |
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? | Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
№5 үргерімі төмен оқушыларға көмек ұйымдастыру | Бір-бірін бағалау |
Қорытынды бағамдау Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? |