kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

М. Әлімбай «Әнші Әміре»

Нажмите, чтобы узнать подробности

3 сыныптың әдебиеттік оқуына арналған сабақ үлгісі

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«М. Әлімбай «Әнші Әміре»»





Күні:06.12.2016 ж.

Сынып: 3 «А»

Қатысқандар саны: 19

Қатыспағандар саны:3

Мұғалімнің аты-жөні:

Нугманова Гулнар Есбергеновна

Мектеп: Мұнайлы ауданы

2 орта мектеп

Сабақтың тақырыбы

М. Әлімбай «Әнші Әміре»

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

1.2 Мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойын анықтау

1.3 Тыңдалған материалды мазмұндау

Сабақтың мақсаттары

Барлығы: Мәтін арқылы негізігі ойды түсінгенін көрсетеді. Оқиғаларды тыңдайды. Әнші Әміре Қашаубаев туралы мәлімет алады.

Көбі: Әңгіме желісіне орай Әміре Қашаубаевтың өмірін, шығармашылығын талдау арқылы, тақырыпты талқылайды.

Кейбірі: Анық және толық сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсетеді. Болжауды, өз пікірін айтуға үйренеді.


Тілдік мақсат

Оқушылар орындай алады:

Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады. Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады.

Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: Ән, әнші;

Диалог құруға \шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер: Риддер, Құрманбек;

Талқылауға арналған сұрақтар:

-Ән дегенде не көз алдымызға елестейді?

-Әнші дегеніміз кім?

Не себепті «Әнші бала» атанды?

Жазылым бойынша ұсыныстар:

Жарнама; РАФТ стр.

Алдыңғы оқу:

«Халыққа жеткіз күйімді»

Құндылықтарды дарыту

Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.

Пәнаралық байланыс

Музыка, бейнелеу

АКТ қолдану дағдылары

Аудиожазба , таныстырылым.

Тілдік құзыреттілік

Әнші, певец

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы


 І. Қызығушылығын ояту фазасы. Бұл фазада еркін талдау стратегиясын қолданамын.

Еркін талдау стратегиясын қолданудағы мақсат:

Ой-өрісін, ән мен әнші не білетіндерін еске түсіру, ойын жинақтау.

Оқушыларды топқа бөлу, жетон тарату арқылы 4 топқа бөлінеді.

-Балалар, ән дегенде ойларыңа не келеді?

-Әнші дегенде ойларыңа не келеді?



Сабақ мақсаттарымен оқушыларды таныстырып өту.



Сұрақтар
























Сабақтың ортасы









Жаңа сабақты түсіндіру

Болжау стратегиясын пайдалану.

Әміре Қашаубаев туралы не білеміз?

Мақсаты: өз пікірін еркін айтуға, өз көзқарасын дәлелдей білуге, өз ойларын қағаз бетіне түсіруге, өз бетімен жұмыс істеуге дағдыландыру.





  1. Оқулықпен жұмыс.

Мақсаты: Әңгімені мәнерлеп, түсініп оқу.

Топпен білім алуын қалыптастыру.

Болжай отырып мәтінді баяндау.

Тапсырмаларды топпен орындау


Сергіту сәті

Ұлылар Әміре туралы

Видеоролик

1-топқа жуан сұрақ.

- Жазушы Әміренің сыртқы түрін неліктен қазақтың еркіндігін еске түсіреді деп жазып отыр?

- Сахнадағы жүрісі, өзін еркін ұстауы, киім киісі болашақта еркіндіктің боларын сездіреді.

 2-топқа жіңішке сұрақ.

- Әнді Әміре қалай айтады?

- Әнді жүрегімен шабыттанып айтады.

3-топқа жуан сұрақ.

 — Сол кезде Әмірені мемлекет қайраткері Луначарский: «Қазақ даласының бұлбұлы» деп атаған.Қазіргі кезде қазақтың бұлбұлы атанған әншілерді білесіңдер ме?

- Роза Бағланова, Бибігүл Төлегенова, Роза Рымбаева.

 4-топқа жіңішке сұрақ.

- Әміренің әнін халық қалай тыңдайды?

- Халық сүйіп тыңдайды.

-Балалар, сендер орындалған әннен қандай әсер алдыңдар, жан дүниелеріңді, сезімдеріңді тебіренте алды ма?

















Оқулық, дәптерлер




Сергіту сәті








Сұрақ парақшалары



Сабақтың соңы

2 минут


Рефлексия

Бүгінгі сабақта болған көңіл – күйді желкенді қайық салынған суреттер арқылы бағалау.


Желкенді қайық

Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз?

  1. Ассоциациялау стратегиясы.

Мақсаты: мәтінді қалай меңгергенін анықтау.

әнші Әміре

Жүрегімен айтады Жетілдіреміз Әнді сүйеді

 Шетелдерде Шабыттанып жақсы көрген айтады


Талантты Халық сүйіп тыңдайды Дауысы зор


  1. РАФТ стратегиясы.

Мақсаты:

Р – рөл журналист

А – аудитория оқушылар

Ф – форма итервью

Т – тақырып: Ән мен әнші.

(Журналист сұрақ қою арқылы сұқпаттасады).

1-журналист:

1. Әнші Әміре Қашаубаев туралы пікіріңіз?

2. Сізге дәстүрлі әншілер ұнай ма, әлде эстрада әншілері ұнай ма?

3. Әміренің әнін жазушы нелерге теңеп айтып отыр?

3. Жарнама

Оқушылар жарнама әзірлейді.

4. Суретпен жұмыс

1925 жыл Париж ЭКСПО

2017 жыл Қазақстан ЭКСПО


Пәнаралық байланыс



























Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

АКТ
Құндылықтармен байланыс (тәрбие)

Бағалау

Бағалау (бағалау парағы бойынша өзін-өзі бағалау, топтың бағалауы)


Бақылаушылар бағалайды

Қолдау көрсету.

Қабілеті жоғары оқушылар айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады.


Оқушылар өздері жасаған бет-бейнелеріне қарап бір-біріне көңіл- күйлерін айтады. (қуанышты, көңілді, көңілсіз, ашулы)


Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.
















































Бағалау парағы «Әнші Әміре »



1-топ

Үй тапсырмасы

Сұрақтарға жауап

Мәтінмен жұмыс

Топпен жұмыс

Топтың бағасы

Өзін-өзі бағалау

1







2







3







4







5







6














Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 3 класс

Скачать
М. Әлімбай «Әнші Әміре»

Автор: Бекжанова Нурия

Дата: 23.01.2017

Номер свидетельства: 382985
