kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Легкая атлетика низкий старт, бег на 60м

Нажмите, чтобы узнать подробности

Сабақ: Мамандықтар

Мектеп:

Күні:18. 04  2019

Мұғалімнің аты-жөні: Адилханова Р.М.

Сынып:1  А,Б,В,Г

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Осы сабақта жүзеге асырылатын оқу мақсаттары

1.2.1.1 Күнделікті өмірде қолданылатын таныс сөздердің мағынасын түсіну.

1.2.1.2 Шағын мәтінді/ қарапайым оқиғаларды мазмұндау

1.2.2.1Сурет бойынша 2-3 сөйлем құрастыру

1.4.2.1Мұғалімнің көмегімен оқыған немесе тыңдаған/тыңдау көру материалдары бойынша затттардыңтаныс атауларын жазу.

1.5.15.Мұғалім көмегімен сөйлемдегі сөздердің орын тәртібін сақтап құрастыру.

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар :Мамандық: /дәрігер,мұғалім,аспаз,суретші/ атауларын атай алады,олардың не істейтінін айта алады.орындай алады

Оқушылардың көпшілігі :Тақырып бойынша белсенді лексиканы еркін қолдана алады,тақырып бойынша өзара тілдесе алады

тәуелдік жалғауын қолданады, сурет бойынша 2-3 сөйлем құрастырады

Кейбір оқушылар: Басқа да мамандық  атауларын атай алады. олардың не істейтінін естеріне түсіре алады.

Тілдік мақсат

Оқушылар істей алады: топтық жұмыс

Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер:

Суретші, мұғалім, аспаз, дәрігер

Диалог құруға/шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер:

Мынау кім? Мынау –

Ол  не істейді? Оның мамандығы не?

Алдыңғы оқу

 Өткен тақырыпқа байланысты сөздерді қайталау

Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

Сабақтың басы

(2-5 минут)

(МК) Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру.Сабақтың басталуына жағымды ықпал ететін көңіл күй қалыптастыру.Сабақ мақсаттарымен таныстыру.

1.Амандасу

2.Психологиялық дайындық «Шаттық шеңбері»

3.Сабаққа кіріспе: «Артығын алып таста»

Мамандықтар

Сабақтың ортасы

( 6-37 минут)

(МК.Ұ)Мұғалім оқушылардың назарын оқулықтағы1-тапсырмадағы берілген диалог пен сөздерге аударады.Осы үлгі арқылы оқушылар мамандық атаулары  атай білуге үйренеді. Мысалы: Бұл кім? Бұл – дәрігер. Содан кейін  осы  үлгі негезінде дәрігер сөзінің орнына мұғалім,суретші, аспаз сөздерін қолдануға жаттығады. Оқушылармен суреттерге қарау,сөздерді тыңдау,қайталау жұмыстары жүргізіледі. (Ж) Оқушылар үйренген сөйлем үлгісін жұптық жұмыста бекіте түседі.(МК,Ұ)2-тапсырмада оқушылар суретке қарап толықтырып оқу арқылы мамандық иелерінің не істейтінін айтып үйренеді. Оқушылар мамандық атауларын тағы  бір пысықтап,оқытады,емдейді,сурет салады,тамақ пісіреді тіркестерін айтып жаттығады.      

(МК.Ұ) 3-тапсырмада оқушылар алдыңғы тапсырманы бекіте түседі,ол үшін Кім не істейді? Сұрағына жауап беруге жаттығады.Мысалы:Аспаз тамақ пісіреді?

 

Мәтінді тыңдау

Кеспе қағаздармен жұмыс

Үлгі ретіндегісөздер жазылған кеспе қағаздар дайындау Мысалы:

- Бұл кім?

- Ол не істейді?

Адамдар тізімі және таңдауға берілетін жауаптар да керек болады. Мысалы:

-Суретші не істейді?

-Суретші сурет салады.

-Аспаз не істейді?

-Дәрігер не істейді?

Ол бізді емдейді.

Ол бізді жазу мен оқуға үйретеді.

6 Тақпақтар айту.     

Ақ халатты киемін
Аппақ болып жүремін.
Аппақ болып жүргенді.
Кәрі әжемді емдеймін
Көп-көп ішіп дәріні
Кәрілікті жең деймін. (Дәрігер)

Адамның жүзін,
Басы мен көзін,
Айнытпай келбетін,
Салатынкім суретін? (Суретші)

8 Сабақтағы  ойындар

«Баспалдақ»,    «Адасқан әріптер» ойыны.»   «Дәрігер»

рөлдік ойыны.

Дескриптор:

  • қима қағазбен жұмыс – 1
  • мамандық атауларын сәйкестендіреді – 1

Маман иелерінің суреттері. Олар қолданатын заттардың суреттері

Мысалы,стетоскоп, қалпақ, дәрігер сөмкесі, т.б.

Оқулық.

Аудиодиск: 8.3.1; 8.3.4 Мамандыққа  қатысты суреті бар карточкалар

№2 жұмыс дәптері

Қосымша

Тапсырма  8.3

спасибо

Сабақтың соңы

( 37-40 минут)

(Қ ) Сабақты қорытындылау мақсатында мұғалім оқушылармен кері байланыс орнатады Оқушылар сабақ барысында нені білген»,қалай жұмыс істегені.не қызық және жеңіл болғаны,не қиындық туғызғаны туралы ой-пікірлерін білдіре алады.

«Әріптер» (флипчарттағы

портреттерді бояу, айту)

«Ағаштың » суреті арқылы алмамен белгілейміз

Бағалау

Кері байланыс

смайликтер

Қосымша ақпарат

Саралау – оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз?

Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланыс – денсаулық және қауіпсіздік, АКТ-мен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі)

Рефлексия

Сабақтың мақсаты, міндеттері орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті? Қандай деңгейде? Жоспарланған саралау іске асты ма? Тапсырмалар сәйкес болды ма? Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге?

Өз сабағыңызды талдау үшін бос орынды пайдаланып, сол жақтағы сұрақтарға жауап беріңіз.

Сабақтың оқу мақсаттары мен міндеттері орындалды. Бүгін оқушылардан өткен сабақтарда не түсінгенің қорытындылау. Білімдерін тексеру. Сол арқылы өткен жаңа сөздерді тексеру. Сабақ орта деңгейде өтті. Жоспарланған саралау толық іске асты. Уақытты толық жеткіздім. Жоспарыма өзгеріс енгізбедім.

Қорытынды бағалау

Ең жақсы өткен 2 нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)

1. Аудио дискпен жұмыс істеу сабақ барысында ыңғайлы.

2. Оқушылармен жаңа сөзерді бекітуде ойындар қолдану ұтымды.

Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?

1.

2.

Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім?

1. Иллюстрациялы көрнекіліктер қолдану.

2. Уақытты тиімді пайдалану

         

 

Директордың ОІЖ орынбасары:___________

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Легкая атлетика низкий старт, бег на 60м»

Сабақ: Мамандықтар

Мектеп:

Күні:18 . 04 2019

Мұғалімнің аты-жөні: Адилханова Р.М.

Сынып:1 А,Б,В,Г

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Осы сабақта жүзеге асырылатын оқу мақсаттары

1.2.1.1 Күнделікті өмірде қолданылатын таныс сөздердің мағынасын түсіну.

1.2.1.2 Шағын мәтінді/ қарапайым оқиғаларды мазмұндау

1.2.2.1Сурет бойынша 2-3 сөйлем құрастыру

1.4.2.1Мұғалімнің көмегімен оқыған немесе тыңдаған/тыңдау көру материалдары бойынша затттардыңтаныс атауларын жазу.

1.5.15.Мұғалім көмегімен сөйлемдегі сөздердің орын тәртібін сақтап құрастыру.

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар :Мамандық: /дәрігер,мұғалім,аспаз,суретші/ атауларын атай алады,олардың не істейтінін айта алады.орындай алады


Оқушылардың көпшілігі :Тақырып бойынша белсенді лексиканы еркін қолдана алады,тақырып бойынша өзара тілдесе алады

тәуелдік жалғауын қолданады, сурет бойынша 2-3 сөйлем құрастырады

Кейбір оқушылар: Басқа да мамандық атауларын атай алады . олардың не істейтінін естеріне түсіре алады.


Тілдік мақсат

Оқушылар істей алады: топтық жұмыс

Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер:

Суретші, мұғалім, аспаз, дәрігер

Диалог құруға/шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер:

Мынау кім? Мынау –

Ол не істейді? Оның мамандығы не?


Алдыңғы оқу

Өткен тақырыпқа байланысты сөздерді қайталау

Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

Сабақтың басы

(2-5 минут)

(МК) Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру.Сабақтың басталуына жағымды ықпал ететін көңіл күй қалыптастыру.Сабақ мақсаттарымен таныстыру.

1.Амандасу

2.Психологиялық дайындық «Шаттық шеңбері»

3.Сабаққа кіріспе: «Артығын алып таста»

Мамандықтар


Сабақтың ортасы

( 6-37 минут)

(МК.Ұ)Мұғалім оқушылардың назарын оқулықтағы1-тапсырмадағы берілген диалог пен сөздерге аударады.Осы үлгі арқылы оқушылар мамандық атаулары атай білуге үйренеді. Мысалы: Бұл кім? Бұл – дәрігер. Содан кейін осы үлгі негезінде дәрігер сөзінің орнына мұғалім,суретші, аспаз сөздерін қолдануға жаттығады. Оқушылармен суреттерге қарау,сөздерді тыңдау,қайталау жұмыстары жүргізіледі. (Ж) Оқушылар үйренген сөйлем үлгісін жұптық жұмыста бекіте түседі.(МК,Ұ)2-тапсырмада оқушылар суретке қарап толықтырып оқу арқылы мамандық иелерінің не істейтінін айтып үйренеді. Оқушылар мамандық атауларын тағы бір пысықтап,оқытады,емдейді ,сурет салады,тамақ пісіреді тіркестерін айтып жаттығады.

(МК.Ұ) 3-тапсырмада оқушылар алдыңғы тапсырманы бекіте түседі,ол үшін Кім не істейді? Сұрағына жауап беруге жаттығады..Мысалы:Аспаз тамақ пісіреді?



Мәтінді тыңдау

Кеспе қағаздармен жұмыс

Үлгі ретіндегісөздер жазылған кеспе қағаздар дайындау Мысалы:

- Бұл кім?

- Ол не істейді?

Адамдар тізімі және таңдауға берілетін жауаптар да керек болады. Мысалы:

-Суретші не істейді?

-Суретші сурет салады.

-Аспаз не істейді?

-Дәрігер не істейді?

Ол бізді емдейді.

Ол бізді жазу мен оқуға үйретеді.

6 Тақпақтар айту.

Ақ халатты киемін
Аппақ болып жүремін.
Аппақ болып жүргенді.
Кәрі әжемді емдеймін
Көп-көп ішіп дәріні
Кәрілікті жең деймін. (Дәрігер)


Адамның жүзін,
Басы мен көзін,
Айнытпай келбетін,
Салатынкім суретін? (Суретші)

8 Сабақтағы ойындар

«Баспалдақ», «Адасқан әріптер» ойыны.» «Дәрігер»

рөлдік ойыны.


Дескриптор:

  • қима қағазбен жұмыс – 1

  • мамандық атауларын сәйкестендіреді – 1

Маман иелерінің суреттері. Олар қолданатын заттардың суреттері


Мысалы,стетоскоп, қалпақ, дәрігер сөмкесі, т.б.


Оқулық.

Аудиодиск: 8.3.1; 8.3.4 Мамандыққа қатысты суреті бар карточкалар



№2 жұмыс дәптері


Қосымша

Тапсырма 8.3



спасибо

Сабақтың соңы

( 37-40 минут)

(Қ ) Сабақты қорытындылау мақсатында мұғалім оқушылармен кері байланыс орнатады Оқушылар сабақ барысында нені білген»,қалай жұмыс істегені.не қызық және жеңіл болғаны,не қиындық туғызғаны туралы ой-пікірлерін білдіре алады.

«Әріптер» (флипчарттағы

портреттерді бояу, айту)

«Ағаштың » суреті арқылы алмамен белгілейміз

Бағалау

Кері байланыс

смайликтер

Қосымша ақпарат

Саралау – оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз?

Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланыс – денсаулық және қауіпсіздік, АКТ-мен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі)

Рефлексия

Сабақтың мақсаты, міндеттері орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті? Қандай деңгейде? Жоспарланған саралау іске асты ма? Тапсырмалар сәйкес болды ма? Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге?

Өз сабағыңызды талдау үшін бос орынды пайдаланып, сол жақтағы сұрақтарға жауап беріңіз.

Сабақтың оқу мақсаттары мен міндеттері орындалды. Бүгін оқушылардан өткен сабақтарда не түсінгенің қорытындылау. Білімдерін тексеру. Сол арқылы өткен жаңа сөздерді тексеру. Сабақ орта деңгейде өтті. Жоспарланған саралау толық іске асты. Уақытты толық жеткіздім. Жоспарыма өзгеріс енгізбедім.

Қорытынды бағалау

Ең жақсы өткен 2 нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)

1. Аудио дискпен жұмыс істеу сабақ барысында ыңғайлы.

2. Оқушылармен жаңа сөзерді бекітуде ойындар қолдану ұтымды.

Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?

1.

2.

Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім?

1. Иллюстрациялы көрнекіліктер қолдану.

2. Уақытты тиімді пайдалану



Директордың ОІЖ орынбасары:___________































Абай атындағы №3 жалпы білім беретін орта мектеп







Ашық сабақ: «Мамандықтар»

1«Б» сыныбы. 18.04.2019ж.

Өткізген : Адилханова Р.М. қазақ тілі пәнінің мұғалімі.


















Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 1 класс

Скачать
Легкая атлетика низкий старт, бег на 60м

Автор: Адилханова Р.М.

Дата: 23.04.2019

Номер свидетельства: 508162
