kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Қозғалыс дегеніміз не?

Нажмите, чтобы узнать подробности

•Адамның қозғалысы
•Су мен бұлттардың қозғалысы
•Өсімдіктердің қозғалысы
•Көліктердің жолдағы қозғалысы 
•Ұшақтардың қозғалысы
 

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Қозғалыс дегеніміз не?»



Пән: Жаратылыстану Мектеп:№11 МФММ


Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Табиғат физикасы: Мұғалім: Нургазиева Аманкул

5.1 Күштер және қозғалыс

Күні: 1.2 Табиғаттану әдістері Қатысқандар:


Сынып: 1 -сынып Қатыспағандар:




Сабақ тақырыбы


Қозғалыс дегеніміз не?




Осы сабақта қол жеткізілетін

оқу мақсаттары (оқу

бағдарламасына сілтеме)


1.5.1.1 Түрлі денелердің қозғалысына мысалдар келтіру;

1.5.1.2 Қозғалыстың адам өміріндегі және табиғаттағы маңыздылығын анықтау;



Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар:

  1. Әртүрлі денелердің қозғалысына мысалдар келтіреді;

Көптеген оқушылар:

  1. Қозғалыстың табиғаттағы және адам өміріндегі маңызын анықтайды;

Кейбір оқушылар:

  1. Дененің қозғалысын зерттеуді жүргізе алады;



Бағалау критерийлері


- Денелердің қозғалысын сипаттап айтады.

- Қозғалысқа түсетін денелерге мысалдар келтіреді.



Тілдік мақсаттар


  • Сызық

  • Орын

  • Қозғалыс



-Қозғалыс дегеніміз не?

-Заттар қалай орнын ауыстырады?

-Қозғалыста болатын қандай денелерді білесің?



Құндылықтарды дарыту


Еңбекке және шығармашылыққа, ынтымақтастыққа, өмір бойы білім алуға тәрбиелеу.




Пәнаралық байланыстар


Математика


АКТ қолдану дағдылары


Интербелсенді тақта, видео, суреттер




Бастапқы білім


Оқушылар күнделікті өмірде қозғалыстың не екенін біледі.









Сабақ барысы


Сабақтың жоспарланған кезеңдері



Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет


Ресурстар


Сабақтың басы

3 минут
















2 минут



Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру
Кел, балалар күлейік,

Күлкіменен түлейік.

Қабақ түйген не керек?

Көңілді боп жүрейік,

Оқушылардың зейінін сабаққа аудару.

Топқа бөлу
Оқушыларға жануарлардың суреттерін тарату арқылы топқа бөлемін.

Сол жануарларды іс- қимыл арқылы топтасыру.(секіру,ұшу,жүру) 3топқа бөлінеді.

1топ.Қоян

2топ.Көбелек

3топ.Киік








Бағалауды таныстыру «Ашық журнал»



Шаттық шеңбері








Жануарлар суреті бейнеленген үлестірме


Сабақтың ортасы






7 минут







































7 минут




















Сергіту сәті

2 минут








8 минут



























4 минут


















1-тапсырма
(Ұ) «Ой қозғау» әдісі арқылы

•Адамның қозғалысы
•Су мен бұлттардың қозғалысы
•Өсімдіктердің қозғалысы
•Көліктердің жолдағы қозғалысы
•Ұшақтардың қозғалысы




- Сендер қозғалыстағы қандай денелерді көріп тұрсыңдар?

- Олар қалай қозғалады?

- Адам қозғалады, жануарлар мен құстар жүгіреді, секіреді немесе ұшады. Су ағады, жел соғады. Көлік жүреді, қозғалады және ұшады.

 -Жансыз заттар қозғала ма?

-Қозғалыс – бұл дененің бір жерден екінші жерге орын ауыстыруы.


Дескриптор

  • Зер салып қарайды, бақылайды, ойланады, ажыратады.

  • Қозғалыстың не екенін біледі.


(ҚБ) Смайлик арқылы

2-тапсырма:(ТЖ) «Ажырату» әдісі

-Мына денелердің қайсысы өз бетінше, ал қайсысы күш түсіру әсерінен қозғалады?

1-топ: Шегіртке мен доп

      2-топ: Ұшақ пен құс

      3-топ:Арыстан мен көлік

Дескриптор

  • Екі затты салыстырады.

  • Топта талқылайды,ажыратады, дәлелдейді.

ҚБ «Бас бармақ» әдісі арқылы топтық бағалау

Ал балалар,тұрайық,

Алақанды ұрайық.

Оңға қарай бұрылып,

Солға қарай бұрылып.

Бір отырып,бір тұрып,

Бой сергітіп алайық.


3-тапсырма ЗЖ. (ЖЖ) «Ойна да, ойлан» әдісі арқылы

Ойыншық көліктің қалай қозғалатынын зерттеу.
Нұсқау
Ағаштан төбешік жасау.
Стикер жолағының көмегімен төбешік төбесіндегі бастапқы нүктені белгілейміз.Көлікті бастапқы нүктеге қойып, ақырын итереміз.
Стикердің келесі жолағымен көліктің тоқтаған жерін белгілейміз.
Көліктің бір стикерден екінші стикерге дейін жүріп өткен жолын сызғышпен өлшейміз.
Нәтижесін жұмыс дәптерімізге жазамыз.


Заттың салмағы неғұрлым ауыр болса, жүріп өткен қашықтығы соғұрлым ұзақ болады.




Дескриптор:

  • Оқушы қозғалысқа берілген жұмысты тиянақты орындайды.

  • Денені өлшеу жұмысын дұрыс жүргізді.


( ҚБ) «Шапалақ» әдісі арқылы бағалау



(Ө.Ж) Д.Ж «Үш көлік»
Заттың қандай қашықтықты жүріп өткенін өлшеу үшін оның бастапқы және соңғы орындарын нүктелермен белгілеп, сызықпен қосу керек. Сызғышпен сол сызықтың ұзындығын өлшеу қажет.


Дескриптор:

  • Оқушы көрсетілген тәжірибені түсіндіре алады.

( ҚБ) «Смайлик» әдісі арқылы мұғалімнің бағалауы.











Суреттер, бейнетаспа







































Суреттер





























Ойыншық

көлік,

сызғыш,

ағаш тақтай














Дәптер




Ойыншық көлік,

сызғыш,

ағаш тақтай



Сабақтың соңы


2 минут






Қорыту: «Бағдаршам»әдісі арқылы оқушылар білім деңгейлерін смайлик арқылы бағалайды.

Бағалау




смайликтер

Саралау

Деңгейлік тапсырмалар

Бағалау

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

1. Деңгейі жоғары оқушыға: Берілген суреттерді қозғалысына қарай сәйкес ұяшыққа желімде

-өрмелейді -секіреді

-ұшады -жүгіреді

-шабады -жүзеді


2. Қолдауды көбірек қажет ететін оқушыға: Үлгіге сүйене отырып денелердің қозғалысын сызық арқылы бейнелеп көрсет

Тиін...

Жылан ...

Машина ...



«Ашық журналға» оқушылардың әр тапсырма бойынша жинаған ұпайлары жазылып тұрады, сабақ соңында жинақталып, қорытынды ұпай айтылады.


Сары -1 ұпай

Қызыл -2 ұпай

Жасыл -3 ұпай


.

Сергіту жаттығуы

Видеоролик

Суреттер




Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 2 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Қозғалыс дегеніміз не?

Автор: Нургазиева Аманкул Мырзабаевна

Дата: 09.11.2018

Номер свидетельства: 484567
