kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Қоректік тізбек түрлері

Нажмите, чтобы узнать подробности

 Түрлі ағзаларды қоректену түрлеріне қарай  ажырата алады

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Қоректік тізбек түрлері»



Пән:Жаратылыстану

Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы:


Мектеп: «Каспий зияткерлік мектеп-бақша»жекеменшік мекемесі

Күні:13.04.2019ж.

Мұғалімнің аты-жөні: Бертлеуова Г.М Ізтілеуова А.Т

Сынып:2 «А»



Сабақтың тақырыбы:

Температураны қалай өлшейміз?

Оқу мақсаттары

2.5.4.1 түрлі денелердің температурасын өлшеу.

2.1.2.5-құрылған жоспарға сәйкес бақылау жүргізу және қорытынды жасау.

Сабақтың мақсаты

1.Температура өлшеуге арналған құралмен танысады,тәжірибе жасайды.

2.Термометрлердің түрлерін ажыратады және зерттеу арқылы қорытынды жасайды

3.Әртүрлі заттардың температурасын зерттейді.Олардың байланысын біледі.

Бағалау критерийі

1. Температура өлшейтін құралдарды ажыратады, температураны анықтайды

2. Әртүрлі заттардың температурасын зерттейді.Олардың байланысын біледі.

Тілдік мақсаттар


Оқушылар:Құралдардың атауларын ,температурамен байланысты сөздерді қолданылады.

Пәнге тән лексика мен терминология: температура, термометр,градус

Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер

1.Дене температурасын өлшеуге арналған аспап қалай аталады?

2.Дене температурасын өлшеу не үшін керек?

Құндылықтарды дарыту

Өмір бойы білім алу,ынтымақтастық құндылықтарын дарыту.

Пәнаралық байланыс

Дүниетану,орыс тілі, ағылшын.

АКТ қолдану дағдылары

Бейнежазба ,ноутбук, белсенді тақта.

Бастапқы бөлім


Жануарлардың қандай дыбыс шығаратынын біледі.

Сабақбарысы

Сабақтың жоспарлан

ған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері


Ресурстар

Сабақтың басы

2мин





Топқа бөлу

5мин



ҰЖ-ұжымдық жұмыс





 -Қайырлы таң! Көңіл-күйлеріңіз қалай? Бүгін сабаққа көптеген қонақтар қатысып отыр. Байқадыңыздар ма? Сол үшін сабағымызды жақсы өткізейік, келістік пе?

-Доброе утро, ребята! (дети отвечают)

-Ребята, вы заметили что с потолка свисают капли, солнышко и тучи. Давайте выберем одно явление природы из всех (выбирают).

Делятся на группы:

1 группа:Капли (Тамшылар)

2 группа:Солнышко (Күн)

3 группа: Тучи (Бұлт)


«Колесо фортуны »

(ҰЖ) «Артығын тап» әдісі. Әр қатардағы артық сөзді табады.

Қалам, оқулық, өшіргіш, термометр, кітап, дәптер, күнделік.

Ит, жылқы, адам, сиыр, қой, ешкі.

Су, орындық, керует, үстел, орындық, диван.

Астана, Қарағанды, ауа, Семей, Орал, Атырау.

-Балалар, қандай сөздер артық болып шықты?

-Неліктен?

-Бұл заттардың арасында байланыс бар ма?

-Қандай?

-Ендеше бүгінгі сабағымыздың тақырыбын болжап өтейік.

/оқушылардың жауаптарын тыңдау/

Ендеше, бүгінгі сабағымыздың тақырыбы «Температураны қалай өлшейміз?»

Оқушылар «Білім шкаласына» температура туралы бастапқы білімдеріне неше градусқа өлшейтіндерін белгілейді.

Жаңа сабақ

Температураны арнайы құралмен- термометрмен өлшейді, оның өлшемі бірлігі- градус.

С помощью видеоролика объяснить пользу термометра.









Слайд 1

















Білім шкаласы





Бейнежазба

Сабақтың ортасы

ҰЖ-ұжымдық жұмыс

10 мин
































ТЖ-топтық жұмыс

10мин















Сергіту сәті


ЖЖ-жеке жұмыс

5 мин

1-тапсырма:

ҰЖ. «Викторина» әдісі әр түрлі өлшеулермен суретпен жұмыс істеу арқылы мақсатқа жету.


Заттың массасын немен өлшейміз?(таразы, весы, libra)

Өсімдіктің биіктігін немен өлшеуге болады?(сызғыш, линейка,ruler)

Саптыаяқтың сыйымдылығын немен өлшейді? (литр,liter)

Уақытты немен өлшейді? (сағат, часы, clock)

-Ребята, а можно время измерить линейкой? (нет)

-Почему?

(У каждой вещи есть свой измерительный прибор)

-В комнате холодно или жарко? (Тепло, так как дети легко одеты)

-Как еще можно можно узнать?

(посмотрев на термометр)

-Посмотрев на термометр, что можем измерить?(температуру)

-На улице тепло или холодно? (тепло)

-Как узнали?

-Потому что на улице светит солнце.

-Температура воздуха если понизится до 0 градусов С холодно, наобарот если больше нуля поднимется, то будет тепло.

Термометрлер:электронды немесе сынапты болады.Электронды термометрлерде барлық

дерек экраннан көрсетіледі.Сынапты термометрдің түтікшесі боялған сұйықтық болады. Оның деңгейіне қарап,температураны анықтайды

Дескриптор:

  • Заттарды өлшейтін құралдарды анықтайды

  • Олардың нақты атауын атайды

  • Температураны өлшейтін аспапты табады

Қ.Б : Дыбыс арқылы «Дұрыс – охо-хо»

«Дұрыс емес-ой-ой-ой»

2-тапсырма:

Зерттеу және зерделеу тәсілі

ТЖ «Практиктическая работа»

Капля”-измерьте температуру комнаты. Напишите ее на постере и защитите ее.

Солнце”-измерьте температуру воды.Напишите ее на постере и защитите ее.

Тучи”- измерьте температуру человека. Напишите ее на постере и защитите ее.

Критерий:

Әртүрлі заттардың температурасын зерттейді.Олардың байланысын біледі.

Дескриптор:

  • Сынып бөлмесіндегі температураны анықтайды

  • Даладағы ауаның температурасын байқайды.

  • Адам денесінің температурасын өлшейді.


Қ.Б «Өзара бағалау»


Интербелсенді тақтадан сергіту сәтін жасау.



ЖЖ «Айрен» тесті

Дескриптор:

  • Сұрақтарға жауап береді

Қ.Б «Бағалау бетшесі»






Слайд 2





















Термометр
































«А» «В» «С» нұсқалары жазалған үлестірмелі қағаздар

Сабақтың соңы

3мин

Кері байланыс:

«Білім шкаласы» Оқушылар сабақтың соңында температура туралы алған білімдерін неше градусқа өлшейтіндерін айтып. Бастапқы градуспен салыстырады.

Білім шкаласы

Үй тапсырмасы

84-85 бет

Оқулық












Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 4 класс

Скачать
Қоректік тізбек түрлері

Автор: Озганбаева Марияш Бегалиевна

Дата: 01.12.2019

Номер свидетельства: 529554
