kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Конспект на тему Қаңқа құписы

Нажмите, чтобы узнать подробности

Сабақтың тақырыбы:

Қаңқа құпиясы

Мұғалімнің аты-жөні:Таласпаева М.Н.

Күні:   

СЫНЫП:  2

Қатысқан оқушылар  саны: 

Қатыспаған оқушылар саны: 0

Сабақ негізделген оқу мақсаттары

2.2.3.1 - адамның тірек-қимыл жүйесінің қызметін анықтау

2.2.3.2 - дұрыс дене сымбатын сақтаудың маңыздылығын түсіндіру;

Сабақ  нәтижесі:

Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады: Оқулықта берілген және қосымша тапсырмаларды орындайды.  Жазба жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді.

Оқушылардың көбісі мынаны орындай алады:

Топтық жұмысты брлесе орындайды.Өз бетінше жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді. Қосымша үлестірме ресурстармен  жұмыс жасайды.   

Оқушылардың кейбіреуі мынаны орындай алады:

Оқулықтан тыс берілген қосымша тапсырмалады орындайды, тақырып бойынша қосымша мәліметтер мен дәлелдер келтіре алады.

Бағалау  критерийі

Жеке, жұптық, топтық тапсырмаларды орындай алады. Сабақ барысында  тыңдаушының назарын өзіне аудара алады.

Тілдік мақсат

Оқушылар «қаңқа», «дене қалпы», «денеңді тік ұста»,  сөздерді қатыстыра отырып, сөйлемдер құрайды. 

Құндылықтарды дарыту

Сымбатты болып өсуінің маңыздылығы жайлы айта келе салауатты өмір салтына тәрбиелеу. 

Ресурстар

Оқулық, суреттер, топқа бөлуге арналған кеспе қағаздар  және  әртүрлі  заттар, топтық тапсырмалар, кері байланыс, Блоб ағашы

Әдіс-тәсілдер

Сұрақ-жауап, Көшбасшы және тыңдаушы, әңгімелеу, түсіндіру, ойын, көрнекілік. Рефлексия.

Пәнаралық байланыс

музыка, дене шынықтыру, дүниетану, математика

Сабақтың жоспары

Жоспарланған уақыт

Сабақ барысы :

Психологиялық ахуал қалыптастыру:

- Балалар, қазір жаратылыстану сабағы.

-Көңіл-күйіміз қандай?

-Бір-бірімізге жымиып, үнемі көңілдіі жүруге тырысайық.

- Сабақтан қандай әсер аламыз деп тұрмыз?

-Алдарына қандай мақсат қойып отырмыз?

Бағалау парақшасымен таныстыруТопқа бөлу

Қоңыз -6 аяқты. Сегізаяқ-8 аяқты. Адам -2 аяқты.

Қоңыз – бунақденелілер тобына жатады, Сегізаяқ-су жануарына жатады, қоршаған ортаның түсіне қарай реңдерін өзгертеді.

Үй тапсырмасын сұрау. «Өз орнын тап» ойыны

Жаңа білім

(Т) Топтарға екі затты салыстыруға тапсырма көрсету

Ағаш суреті –тірегі мықты болса сыңбайды

Киіз үйдің тірегі не үшін қажет? (киіз үй құрылысының қалпын құрайды, оған тірек болады.)

-Адам денесіндегі осындай қызметті не атқарады?

(Қаңқа адам денесінің қалпын құрайды және қорғанышы болады. Сүйектер жұмсақ ұлпалардың мықты қорғаны болып табылады).

(МК) Оқушыларға  қаңқаға  мұқият қарауға ұсыныс жасау.

-Әр заттың қаңқасы бар деген ойды дамыту арқылы балалармен сабақ мақсатын анықтау.

Мақсаты: бүгінгі сабағымызда адамның тірек-қимыл жүйесінің қызметін анықтаймыз және дұрыс дене сымбатын сақтаудың маңыздылығын үйренеміз.

Қаңқа-туралы түсінік. Бөліктерін көрсету, таныстыру.

Бейнекөрініс. Адам анатомиясы.

Оқушылар оқулықтағы негізгі тақырыппен танысады.

Оқулықпен жұмыс (жұппен жұмыс).

«Көшбасшы және тыңдаушылар» әдісі

Берілген жаңа тақырыпты түсіндіру үшін сыныптан өз еркімен бір оқушы Көшбасшы ретінде өзін ұсынады. Көшбасшының қалауынша мәтінмен жұмыс жүргізу.

Қаңқа дегеніміз не?

Қаңқа сүйегі өсе ме?

Дене мүшелерін ата?

Қаңқа денеге не береді?

Бас сүйегіне ше?

Кеуде қуысын не құрайды?

Бейнекөрініс

Сергіту сәті. Дәптермен жұмыс.

Сергіту сәті «Қаңқа қозғалысы»

Сабақты бекіту

-Денеге қандай күтім керек?

-Дене сымбатын қалай жақсартуға болады?

Зерттеуге арналған тапсырмалар.Т

Дене сымбатың дұрыс қалыптасып келе ме?(өлшегіш құралмен жұмыс)

Дене сымбатын дұрыс қалыптасуы үшін арқаң мен иығыңды тік, басыңды көтеріңкі ұстау керек.(оқулық басына қойып жүргізу)

Қалыптастырушы бағалауға арналған тапсырмалар.(ЖЖ)
Тапсырма.
1.Суреттерге мұқият қараңыз. Дене сымбаттылығы сақталмаған суреттің тұсындағы шеңберді бояңыз.

2.Омыртқа жотасының қисаю себебі неде?

а) партада дұрыс отырмаудан    ә) тік, түзу  жүргеннен

Топпен жұмыс.

1-топқа.  Адамның тірек-қимыл жүйесі неден тұрады?

2- топқа тапсырма. Қаңқа сүйектері мықты болу үшін қандай тағамдар қажет екенін анықтау

3- топқа тапсырма. Суреттерге назар аудар.Қай суретте баланың дене сымбаты дұрыс жетіледі деп ойлайсың. Сол суретті боя.

Қорытынды сұрақтар (ауызша)

Адам денесінің қалпын не құрайды? (қаңқа)

Қаңқа қандай қызмет атқарады? (адам денесін ұстап тұрады)

Кеуде қуысы нені қорғайды? (төс сүйек, қабырғалар, омыртқалар)

Бас сүйегі ше? (бастың пішінін береді)

Омыртқаның қисаюының себебі неде?

Дене сымбаты дұрыс жетілу маңызды ма?

Кері байланыс

Бағалау шкаласы

1.Түсіндім, қолданамын, үйрете аламын    10-9 балл

2. Білемін, түсінемін   8-6 балл

3.Әлі де үйренетінім бар 5-1 балл

   Үйге тапсырма: мазмұндау.32-33бет

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Конспект на тему Қаңқа құписы»

Сабақтың тақырыбы:

Қаңқа құпиясы

Мұғалімнің аты-жөні:Таласпаева М.Н.

Күні: 15.01.17ж

СЫНЫП: 2В


Қатысқан оқушылар саны:


Қатыспаған оқушылар саны: 0

Сабақ негізделген оқу мақсаттары

2.2.3.1 - адамның тірек-қимыл жүйесінің қызметін анықтау

2.2.3.2 - дұрыс дене сымбатын сақтаудың маңыздылығын түсіндіру;

Сабақ нәтижесі:


Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады: Оқулықта берілген және қосымша тапсырмаларды орындайды. Жазба жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді.

Оқушылардың көбісі мынаны орындай алады:

Топтық жұмысты брлесе орындайды.Өз бетінше жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді. Қосымша үлестірме ресурстармен жұмыс жасайды.

Оқушылардың кейбіреуі мынаны орындай алады:

Оқулықтан тыс берілген қосымша тапсырмалады орындайды, тақырып бойынша қосымша мәліметтер мен дәлелдер келтіре алады.

Бағалау критерийі

Жеке, жұптық, топтық тапсырмаларды орындай алады. Сабақ барысында тыңдаушының назарын өзіне аудара алады.

Тілдік мақсат

Оқушылар «қаңқа», «дене қалпы», «денеңді тік ұста», сөздерді қатыстыра отырып, сөйлемдер құрайды.

Құндылықтарды

дарыту

Сымбатты болып өсуінің маңыздылығы жайлы айта келе салауатты өмір салтына тәрбиелеу.

Ресурстар

Оқулық, суреттер, топқа бөлуге арналған кеспе қағаздар  және  әртүрлі  заттар, топтық тапсырмалар, кері байланыс, Блоб ағашы

Әдіс-тәсілдер

Сұрақ-жауап, Көшбасшы және тыңдаушы, әңгімелеу, түсіндіру, ойын, көрнекілік. Рефлексия.

Пәнаралық байланыс

музыка, дене шынықтыру, дүниетану, математика

Сабақтың жоспары

Жоспарланған

уақыт

Сабақ барысы :

Бағалау түрлері

Басталуы

3 минут

Психологиялық ахуал қалыптастыру:

- Балалар, қазір жаратылыстану сабағы.

-Көңіл-күйіміз қандай?

-Бір-бірімізге жымиып, үнемі көңілдіі жүруге тырысайық.

- Сабақтан қандай әсер аламыз деп тұрмыз?

-Алдарына қандай мақсат қойып отырмыз?

Бағалау парақшасымен таныстыру


Қоңыз -6 аяқты. Сегізаяқ-8 аяқты. Адам -2 аяқты.

Қоңыз – бунақденелілер тобына жатады, Сегізаяқ-су жануарына жатады, қоршаған ортаның түсіне қарай реңдерін өзгертеді.

Үй тапсырмасын сұрау. «Өз орнын тап» ойыны

Бунақденелілер-шегіртке, құмырсқа, ара, қоңыз, шыбын.

Бауырмен жорғалаушылар-кесіртке, жылан, тасбақа.

Сүтқоректілер-үй және жабайы жануарлар

Қосмекенділер-бақа, қолтырауын, саламандра, су тасбақасы


Көңіл-күй

треннингі









Оқушылар өздеріне ұнайтын сурет, сан қиындысын таңдап алады.







Жаңа білім

7 минут












2 минут

Білу және түсіну

(Т) Топтарға екі затты салыстыруға тапсырма көрсету

Ағаш суреті –тірегі мықты болса сыңбайды

Киіз үйдің тірегі не үшін қажет? (киіз үй құрылысының қалпын құрайды, оған тірек болады.)

-Адам денесіндегі осындай қызметті не атқарады?

(Қаңқа адам денесінің қалпын құрайды және қорғанышы болады. Сүйектер жұмсақ ұлпалардың мықты қорғаны болып табылады).

(МК) Оқушыларға қаңқаға мұқият қарауға ұсыныс жасау.

-Әр заттың қаңқасы бар деген ойды дамыту арқылы балалармен сабақ мақсатын анықтау.

Мақсаты: бүгінгі сабағымызда адамның тірек-қимыл жүйесінің қызметін анықтаймыз және дұрыс дене сымбатын сақтаудың маңыздылығын үйренеміз.

Қаңқа-туралы түсінік. Бөліктерін көрсету, таныстыру.

Бейнекөрініс. Адам анатомиясы.

Оқушылар оқулықтағы негізгі тақырыппен танысады.

Оқулықпен жұмыс (жұппен жұмыс).

«Көшбасшы және тыңдаушылар» әдісі

Берілген жаңа тақырыпты түсіндіру үшін сыныптан өз еркімен бір оқушы Көшбасшы ретінде өзін ұсынады. Көшбасшының қалауынша мәтінмен жұмыс жүргізу.

Қаңқа дегеніміз не?

Қаңқа сүйегі өсе ме?

Дене мүшелерін ата?

Қаңқа денеге не береді?

Бас сүйегіне ше?

Кеуде қуысын не құрайды?













Бейнекөрініс




Оқулық,

мәтіндер.










Көшбасшы және тыңдаушылар әдісі


Ортасы 5 минут


Сергіту сәті

2 минут

Қолдану

Дәптермен жұмыс.


Сергіту сәті «Қаңқа қозғалысы»





Оқушылар сергіп қалады.








































6 минут











Аяқталуы

Сабақты бекіту

10 минут

-Денеге қандай күтім керек?

-Дене сымбатын қалай жақсартуға болады?

Зерттеуге арналған тапсырмалар.Т

  1. Дене сымбатың дұрыс қалыптасып келе ме?(өлшегіш құралмен жұмыс)

  2. Дене сымбатын дұрыс қалыптасуы үшін арқаң мен иығыңды тік, басыңды көтеріңкі ұстау керек.(оқулық басына қойып жүргізу)

Қалыптастырушы бағалауға арналған тапсырмалар.(ЖЖ)

Оқу мақсаты: 2.2.3.2 Дұрыс сымбатты сақтаудың маңыздылығын
түсіндіру.
Ойлау дағдыларының деңгейі:
Білу және түсіну Қолдану
Бағалау критерийі: Білім алушы
• Дене сымбаттылығын сақтаудың маңыздылығын түсіндіреді.
Тапсырма.
1.Суреттерге мұқият қараңыз. Дене сымбаттылығы сақталмаған суреттің тұсындағы шеңберді бояңыз.

2.Омыртқа жотасының қисаю себебі неде?

а) партада дұрыс отырмаудан ә) тік, түзу жүргеннен

Дескриптор: Білім алушы
− дене сымбаттылығы сақталмаған суретті анықтайды;
− омыртқа жотасының қисаю себептерін анықтайды;


Топпен жұмыс.

1-топқа.

Адамның тірек-қимыл жүйесі неден тұрады?

Суреттің астына жазыңыз. Олар қандай қызмет атқарады?

Кестені толтыр.

Тірек-қимыл жүйесінің атауы

Қызметі

Қаңқа

Адам денесін ұстап тұратын сүйектер жиынтығы.

Ішкі мүшелерді қорғайды

Денеге пішін береді

Қаңқадан

Дескриптор: Білім алушы
− Адамның тірек-қимыл жүйесін құрастырады, атауын жазады;
− Қаңқаның қызметін анықтайды және жазады;

2- топқа тапсырма. Қаңқа сүйектері мықты болу үшін қандай тағамдар қажет екенін анықтау

Сүт өнімдерінен жасалған тағамдар(ірімшік, құрт, айран, сүт, сөзбе, қымыз, шұбат)

Дескриптор: Білім алушы
- Қаңқа сүйегі мықты болу үшін керекті тағамдарды анықтайды;

-Керекті тағамдарды тауып жапсырады және жазады;

3- топқа тапсырма. Суреттерге назар аудар.Қай суретте баланың дене сымбаты дұрыс жетіледі деп ойлайсың. Сол суретті боя.

Дескриптор: Білім алушы
− Баланың дене сымбаты дұрыс жетілген суретті табады;
− Дене сымбаты дұрыс жетілген суретті бояйды:

Қорытынды сұрақтар (ауызша)

  • Адам денесінің қалпын не құрайды? (қаңқа)

  • Қаңқа қандай қызмет атқарады? (адам денесін ұстап тұрады)

  • Кеуде қуысы нені қорғайды? (төс сүйек, қабырғалар, омыртқалар)

  • Бас сүйегі ше? (бастың пішінін береді)

  • Омыртқаның қисаюының себебі неде?

  • Дене сымбаты дұрыс жетілу маңызды ма?




Зерттеу жұмысы













ҚБ тапсырма

Бағалау

5 минут














Кері байланыс

3 минут

Бағалау парағы.

Тақырыптар

Балл

2

1

0

1

Үй тапсырмасы




2

Жұппен жұмыс




3

Дәптермен жұмыс




4

ҚБ тапсырмасы




5

Топпен жұмыс




6

Қорытынды балл



Бағалау шкаласы

1.Түсіндім, қолданамын, үйрете аламын 10-9 балл

2. Білемін, түсінемін 8-6 балл

3.Әлі де үйренетінім бар 5-1 балл



Үйге тапсырма: мазмұндау.32-33бет

Саралау – Сіз қосымша

көмек көрсетуді қалай

жоспарлайсыз? Сіз

қабілеті жоғары

оқушыларға тапсырманы

күрделендіруді қалай

жоспарлайсыз?

Бағалау - Оқушылардың

үйренгенін тексеруді

қалай жоспарлайсыз?

Пəнаралық байланыс

Қауіпсіздік жəне еңбекті

қорғау ережелері

АКТ-мен байланыс

Құндылықтардағы

байланыс


Рефлексия

Бүгін оқушылар не білді?

Сыныптағы ахуал қандай болды?

Мен жоспарлаған

саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде

үлгердім бе? Мен өз жоспарыма

қандай түзетулер енгіздім жəне

неліктен?




Қорытынды бағамдау

Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:

2:

Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:

2:

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды

жетілдіруге көмектесетін не білдім?






Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 2 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Конспект на тему Қаңқа құписы

Автор: Таласпаева Майра Нурмашевна

Дата: 22.11.2017

Номер свидетельства: 440195
