ПӘНІ | Математика |
Сыныбы/ Мұғалімі | 1 «В» / Кабакаева Айман Есболатовна |
Мерзімі | |
Сабақтың тақырыбы | 2 санын қосу кестесі |
Мақсаты. Міндеттер. | 10 көлеміндегі сандарға 2 - ні қосу кестесін құру. Азайтқышы 2 болатын айырмалар жазу. Кесінділер сызып, оларды салыстыра білу Оқушылардың 2 санын қосу, азайту жайлы алдыңғы сабақта алған білімдерін еске түсіре отыра, түрлі қосымша тапсырмалар орындап, білімдерін тиянақтауға мүмкіндік жасау. Оқушылардың есе сақтау, логикалық қабілеттерін, математикалық тілін дамыту Оқушыларды тапқырлыққа, жылдам ойлауға, ойын қорыта білуге тәрбиелеу. |
Күтілетін нәтиже | өз беттерінше тапсырмаларды орындай алады; -дәптермен жұмысты орындай алады; -өз ойларын нақты,еркін жеткізе біледі. 10 көлеміндегі сандарға 2 - ні қосу, азайту жайлы білімдерін толықтырады. толықтай түсінеді. Шығармашылық қабілеттері артады, топта бірлесіп жұмыс істеу дағдылары дамиды. |
Қолданылатын құрал-жабдықтар | слайд, үлестірмелі карточкалар, кесте, смайликтер |
Сабақтың өту барысы |
Сабақтың кезеңдері Уақыт | Мұғалім іс-әрекеті | Оқушы іс-әрекеті | Қолданылатын модуль, әдіс-тәсілдер | Күтілетін нәтиже |
Ұйымдастыру кезеңі Топқа бөлу 3 минут | Фигураның түстері арқылы оқушыларды топқа бөледі. Топ басшысын сайлайды, бағалау парағын таратады. | Топқа бөлінеді. 2 көзің не үшін керек? Жақсыларды көру үшін. 2 құлағың не үшін керек? Ақыл-кеңес тыңдау үшін. 2 қолың не үшін керек? Елге көмек беру үшін 2 аяғың не үшін керек? Туған жерде жүру үшін. | | Топ ережесін сақтайды. 1.Жұмысқа белсенді қатысу. 2.Бір -бірімізді бөлмей тыңдау. 3.Ойды ашық айту. 4.Тыныштық сақтау. |
Психологиялық дайындық 1 минут | «Көтеріңкі көңіл күй» Айналаға алақанмен Жылулықты шашайық Сәттілікті біз тілеп Сабағымызды бастайық | | Көшбасшылық | Жағымды психологиялық ахуал қалыптасады. |
Өткенді қайталау 7 минут | Деңгейлік тапсырмалар жасатады | Деңгейлік тапсырмалар орындайды | Дарынды баланы оқыту | Жылдам есептеу дағдылары артады. Өз ойларын тұжырымдап айтуға үйренеді. |
Қызығушылығын ояту 6 минут | 1-тапсырма. 1 деңгей (2 мин) Сурет бойынша мысалдар шығартады 2-тапсырма. 2 деңгей (2 мин) Берілген өрнектерге теңдік тура болатындай +,- таңбасын қойдырады. 3-тапсырма. 3 деңгей (2 мин) Бос санды тапқызады 8+1-2=7 7+2-1=8 | 5 □ 1=4 7 □ 1=6 6 □ 1=5 6 □ 1=5 3 □ 2=5 5 □ 2=7 4 □ 2=6 2 □ 2=0 4 □ 1=3 6 □ 1=7 5 □ 5=0 4 □ 2=2 | Миға шабуыл СТО. ж/е, көшбасшылық Жұптық жұмыс Топтық жұмыс Жеке жұмыс | 10 көлеміндегі сандардан 1 және 2-ні азайтуды еске түсіреді. Топта бірлесіп жұмыс істеу дағдылары қалыптасады Логикалық ойлау қабылеттері артады Формативті бағалау жүзеге асады |
Мағынаны ашу 11 минут | №1.Домино бойынша теңдіктер жаздырады. (3 мин) 6+2=8 7+2=9 8+2=10 8–2=6 9–2=7 10–2=8 №2. Кестені толтыру (2 мин) № 3. Кесінділер сыздырып, оларды салыстыртады. (3 мин) Ең ұзын кесіндіні тап? Ең қысқа кесіндіні тап? Бұл кесінділер қандай кесінділер? №4. Өздік жұмысы. (3мин) Азайтқышы 2 болатын айырмаларды жаздырады. | 5см – 1см= 4 см 3см+1см=4см. 4см=4см Бір оқушы айтады. 2 – 2 =0 3 - 2= 1 4 - 2=2 5 - 2=3 6 - 2=4 7 - 2=5 8 - 2=6 9 - 2=7 10 - 2=8 | Диалог, СТО, Тақтамен жұмыс. Ауызша СТО, диалог Сұрақ-жауап, жеке жұмыс | Оқушылар 2 санын қосу кестесімен танысады, азайтумен тексеріуді меңгереді. Бірін-бірі толықтырады, тыңдайды. 2-ні қосу кестесін меңгереді Ізденушілік, ойлау қабілеттері артады 2 санын азайту кестесін біледі. Формативті бағалау жүзеге асады |
Сергіту сәті 2 минут | «Ақ бұлақ» бейнежазбасын көрсету. | Оқушылар бейнежазбадағы қимылдарды қайталап билейді. | АКТ | Бой сергітеді, көңіл-күйлері көтеріледі. |
Ой толғаныс 7 минут | Дәптермен жұмыс жасатады Сурет бойынша теңдіктер жаздырады ( 5 мин) Шығармашылық тапсырма (2м) Сен білесің бе? (3 мин) Мұғалім оқушылардың білімдерін бекіту мақсатында шығармашылық жұмыс жасауға бағыттайды. (3 мин) Ойлан, тап! (2 мин) | Әр суретте неше үшбүрыш көрсетілгенін табады, көрсетеді. 2 санына байланысты қосымша мәліметпен танысады. 2 саны бар мақал-мәтелдер айтады. Өз ойларын дәлелдеп айтады. «Математикалық оқулар». Мысалдарды шығарып, сәйкестендіреді. Топтық жұмыс. Берілген жазу бойынша сөз табу. Шырша сөзі шығады. | Жеке жұмыс Формативті бағалау Топтық жұмыс Формативті бағалау АКТ, СТО, көшбасшылық АКТ, СТО, ж/е дарынды баланы оқыту АКТ, СТО, көшбасшылық, ж/е | Тақырып бойынша оқушылардың алған білімдері тиянақталады. Әр топ бірін-бірі формативті бағалайды 2 санына байланысты білімдерін толықтырады, ой-өрістері артады Топта жұмыс жасайды Өз ойларын дәлелдеп айтуға үйренеді. Келе жатқан жаңа жыл «Мешін» жылы екенін біледі |
Үйге тапсырма 1 минут | 2-ні азайту кестесін жазуды аяқтау | Дәптердегі 2-ні азайту кестесін жазуды аяқтау. Тапсырма алады | Ойтолғау | Өз ойларын тиянақтауға дағдыланады. |
Бағалау 3 минут | Банандар үлестіру арқылы бағалайды | Өзін-өзі бағалайды | Суммативті бағалау | |
Рефлексия 3 минут | Кері байланыс: «Бір қадам артқа» Кімде қандай сезім болды? Бұл жұмыс не мақсатпен ұйымдастырылды? Ағаштың қай тұсында тұрғаныңызды негіздеңіз. | Стикер қояды | | Оқушылар сабақ бойынша өз ойларын білдіреді. |