kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Көбейту және бөлуге берілген теңдеулер

Нажмите, чтобы узнать подробности

Жоспарланғануақыт

Сабақ барысы :

Бағалау түрлері

Басталуы

5 минут

  • Салеметсіздер ме оқушылар!
  • Ал,кәнекей қазір біз қарлы кесек ойыны арқылы өткен сабақта не өттік соны қайталаймыз.
  • Қане, балалар шеңберге тұра қалайық. Менің қолымдағы сандықшадан бір заттан аламыз.енді қолымыздағы заттарға қарайық.
  • Бұлар нелер?
  • амалдар
  • Осы алыған заттарын бойынша топқа отырайық.

    

1-топ: Көбейту 2-топ: Бөлу 3-топ: Артық 4-топ:Кем 4-топ:Тең

Психологиялық ахуал қалыптастыру:

«Көрші»

Мақсаты: әрбір қатысушының сол топтың бір мүшесі екендігін сезінуі, бір-біріне жылылық сыйлау.

Нұсқаулық:

Көршіңді оң жақтан құшақта,

Көршіңді сол жақтан құшақта.

Оң жақтағы көршіңе бір жымиып,

Сол жақтағы көршіңе бір жымиып,

Бүгінгі сабақ барысы,

Біз үлкен отбасы.

Сиқырлы сандықтың ішіндегі математикалық амалдар арқылы топтарға бөлінеді.

Психологиялық ахуал

Жаңа білім

10 минут

Білу және түсіну

Тақтаға қою

Акт:

Мағынаны ашу:

Оқушыларға слайд арқылы мағынаны ашу.

-Барлығымыз бейнетақтаға қараймыз:

10+х=15 а-5=20

20+b c-10

50<90 50=50

30>20

-Мынаның ішінде теңдеулерді табыңдаршы

комп

-Белгісіз қосылғышты табу үшін не істейміз?

-Белгісіз азайғышты табу үшін не істейміз?

-Ал енді,алдарыңыздағы жатқан конвертті ашып қараңыздар.

-Осы конверттің ішіндегі сандар және әріптермен,өрнектермен амалдар құрып көріңіздер.

-Қандай амалдар көріп тұрсыздар?

-Дұрыс,бәрекелді!

-Ендеше,бүгінгі сабағымыздың тақырыбы қандай болмақ, көбейту және бөлуге берілген теңдеулер

- Бүгінгі сабағымыздың мақсаты не де,не үйренеміз?

-көбейту және бөлуге берілген теңдеулерді шешуді үйренемін.

Қазір біз оқулықты ашып,көбейтуге және бөлуге берілген теңдеулер туралы ақпарат аламыз.Яғни,біз көбейтуге және бөлуге берілген теңдеулер туралы білуіміз,түсінуіміз,талдауымыз керек.

-Ал енді,жаңағы құрастырған теңдеулерді шешейік.

Оқушылар оқулықтағы тапсырмаларды бере отырып, талқыға салу,карточкалар тарату.

  • 12: домбыра=3 (1 топ)
  •  :6=3 (2 топ)
  • 25:  =5 (3 топ)
  • 6:  =3 ( 4 топ)
  • 15:  =5 (5 топ)
  • Домбыра-қ азақ халқының өте ерте және кең тараған, нағыз табиғи екі ішекті ұлттық музыкалық аспабы.
  • Сырнай- қазақтың музыкалық аспабы. Гармонь, гармоника (грек тілінен аударғанда «үндестік», «үйлесімдік» деген мағына береді) клавишті-пневматикалық аспапқа ұқсас. Гармоньды 1822 жылы неміс шебері Ф.Бушман ойлап тауып, 1829 жылы өзгерістер енгізіп, аспапты жасап шығарған.
  • Саз сырнай-Үлкендігін қаздың жұмыртқасындай сопақша етіп, тұтасымен саздан жасалады. Сазсырнай — үрлемелі аспап. Сазсырнай ысқырып ойналатын флейталар тобына жатады.

Акт –ны қолдану

Оқулық,

Карточкамен жұмыс.

«Көшбасшы және тыңдаушылар» әдісі

Бас бармақ арқылы бағалау

Ортасы

10 минут

Қолдану. Зерттеу жұмысы

Дәптермен жұмыс

1 Кесте бойынша теңдеулер құрастырып,оларды шеш.

Дəптердегі 1- тапсырма бір-бірін өзара тексереді жəне бағалаукритерийлерімен салыстырады.

1 қатар 1 топқа,

2 қатар:2-ші топқа,

3-ші қатар: 3-ші топқа

Балалар тапсырманы орындайды жəне өздерінің əрекеттерін түсіндіреді. Содан кейін нəтижелерін бағалау критерийлерімен салыстырады.

Оқулық,қабырғаға ілінген ватмандар, түрлі-түсті маркерлер.

Бағдаршам арқылы бағалау

Сергіту сәті

2 минут

Сергіту сәті "Көңілді күн"

Оқушылар би билеп сергіп қалады.

Аяқталуы

Сабақты бекіту

10 минут

Синтез

Мозайка әдісі бойынша берілген сөздерден ереже құрастыру,мысал келтіру.

Әр топқа

1,2 топ:Белгісіз бөлгішті табу үшін бөлінгішті бөліндінің мәніне бөлу қажет

3,4 топ: Белгісіз көбейткішті табу үшін көбейтіндінің мәнін белгілі көбейткішке бөлу қажет.

5 топ:Белгісіз бөлгішті табу үшін бөлінгішті бөліндінің мәніне бөлу қажет.

"Мозайка" әдісі

Түрлі түсті қарындаш арқылы бағалау

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Көбейту және бөлуге берілген теңдеулер»

Сабақтың тақырыбы:

Көбейту және бөлуге берілген теңдеулер

Мұғалімнің аты-жөні:

Күні:

СЫНЫП: 2


Қатысқан оқушылар саны:


Қатыспаған оқушылар саны: 0

Сабақ негізделген оқу мақсаттары

2.2.2.1 - х түріндегі теңсіздіктерге сәйкес келетін сандарды анықтау 2.2.2.2 - көбейту мен бөлуге берілген қарапайым теңдеулерді;

Сабақ нәтижесі:


Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады: Оқулықта берілген және қосымша тапсырмаларды орындайды. Жазба жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді.

Оқушылардың көбісі мынаны орындай алады:

Топтық жұмысты брлесе орындайды.Өз бетінше жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді. Қосымша үлестірме ресурстармен жұмыс жасайды.

Оқушылардың кейбіреуі мынаны орындай алады:

Оқулықтан тыс берілген қосымша тапсырмалады орындайды, тақырып бойынша қосымша мәліметтер мен дәлелдер келтіре алады.

Бағалау критерийі

Жеке, жұптық, топтық тапсырмаларды орындай алады. Сабақ барысында тыңдаушының назарын өзіне аудара алады.

Ресурстар

Оқулық, суреттер, топқа бөлуге арналған кеспе қағаздар  және  әртүрлі  заттар, топтық тапсырмалар, кері байланыс, стикер.

Әдіс-тәсілдер

Сұрақ-жауап, әңгімелеу, түсіндіру, ойын, көрнекілік. Рефлексия.

Пәнаралық байланыс

Музыка, қазақ тілі.

Сабақтың жоспары

Жоспарланғануақыт

Сабақ барысы :

Бағалау түрлері

Басталуы

5 минут

  • Салеметсіздер ме оқушылар!

  • Ал,кәнекей қазір біз қарлы кесек ойыны арқылы өткен сабақта не өттік соны қайталаймыз.

  • Қане, балалар шеңберге тұра қалайық. Менің қолымдағы сандықшадан бір заттан аламыз.енді қолымыздағы заттарға қарайық.

  • Бұлар нелер?

  • амалдар

  • Осы алыған заттарын бойынша топқа отырайық.

       

1-топ: Көбейту 2-топ: Бөлу 3-топ: Артық 4-топ:Кем 4-топ:Тең


Психологиялық ахуал қалыптастыру:

«Көрші»

Мақсаты: әрбір қатысушының сол топтың бір мүшесі екендігін сезінуі, бір-біріне жылылық сыйлау.

Нұсқаулық:

Көршіңді оң жақтан құшақта,

Көршіңді сол жақтан құшақта.

Оң жақтағы көршіңе бір жымиып,

Сол жақтағы көршіңе бір жымиып,

Бүгінгі сабақ барысы,

Біз үлкен отбасы.




Сиқырлы сандықтың ішіндегі математикалық амалдар арқылы топтарға бөлінеді.







Психологиялық ахуал


Жаңа білім

10 минут







Білу және түсіну

Тақтаға қою

Акт:

Мағынаны ашу:

Оқушыларға слайд арқылы мағынаны ашу.

-Барлығымыз бейнетақтаға қараймыз:

10+х=15 а-5=20

20+b c-10

50 50=50

3020


-Мынаның ішінде теңдеулерді табыңдаршы

комп

-Белгісіз қосылғышты табу үшін не істейміз?

-Белгісіз азайғышты табу үшін не істейміз?

-Ал енді,алдарыңыздағы жатқан конвертті ашып қараңыздар.

-Осы конверттің ішіндегі сандар және әріптермен,өрнектермен амалдар құрып көріңіздер.

-Қандай амалдар көріп тұрсыздар?

-Дұрыс,бәрекелді!

-Ендеше,бүгінгі сабағымыздың тақырыбы қандай болмақ, көбейту және бөлуге берілген теңдеулер

- Бүгінгі сабағымыздың мақсаты не де,не үйренеміз?

-көбейту және бөлуге берілген теңдеулерді шешуді үйренемін.

Қазір біз оқулықты ашып,көбейтуге және бөлуге берілген теңдеулер туралы ақпарат аламыз.Яғни,біз көбейтуге және бөлуге берілген теңдеулер туралы білуіміз,түсінуіміз,талдауымыз керек.

-Ал енді,жаңағы құрастырған теңдеулерді шешейік.

Оқушылар оқулықтағы тапсырмаларды бере отырып, талқыға салу,карточкалар тарату.


  • 12:  домбыра=3 (1 топ)

  •  :6=3 (2 топ)

  • 25:   =5 (3 топ)

  • 6:   =3 ( 4 топ)

  • 15:   =5 (5 топ)




  • Домбыра-қ азақ халқының өте ерте және кең тараған, нағыз табиғи екі ішекті ұлттық музыкалық аспабы.

  • Сырнай- қазақтың музыкалық аспабы. Гармонь, гармоника (грек тілінен аударғанда «үндестік», «үйлесімдік» деген мағына береді) клавишті-пневматикалық аспапқа ұқсас. Гармоньды 1822 жылы неміс шебері Ф.Бушман ойлап тауып, 1829 жылы өзгерістер енгізіп, аспапты жасап шығарған.

  • Саз сырнай-Үлкендігін қаздың жұмыртқасындай сопақша етіп, тұтасымен саздан жасалады. Сазсырнай — үрлемелі аспап. Сазсырнай ысқырып ойналатын флейталар тобына жатады.




Акт –ны қолдану












Оқулық,

Карточкамен жұмыс.











«Көшбасшы және тыңдаушылар» әдісі

Бас бармақ арқылы бағалау


Ортасы

10 минут







Қолдану. Зерттеу жұмысы

Дәптермен жұмыс

1 Кесте бойынша теңдеулер құрастырып,оларды шеш.

Дəптердегі 1- тапсырма бір-бірін өзара тексереді жəне бағалаукритерийлерімен салыстырады.

1 қатар 1 топқа,

2 қатар:2-ші топқа,

3-ші қатар: 3-ші топқа

Балалар тапсырманы орындайды жəне өздерінің əрекеттерін түсіндіреді. Содан кейін нəтижелерін бағалау критерийлерімен салыстырады.

Оқулық,қабырғаға ілінген ватмандар, түрлі-түсті маркерлер.

Бағдаршам арқылы бағалау

Сергіту сәті

2 минут

Сергіту сәті "Көңілді күн"


Оқушылар би билеп сергіп қалады.

Аяқталуы

Сабақты бекіту

10 минут

Синтез

Мозайка әдісі бойынша берілген сөздерден ереже құрастыру,мысал келтіру.

Әр топқа

1,2 топ:Белгісіз бөлгішті табу үшін бөлінгішті бөліндінің мәніне бөлу қажет

3,4 топ: Белгісіз көбейткішті табу үшін көбейтіндінің мәнін белгілі көбейткішке бөлу қажет.

5 топ:Белгісіз бөлгішті табу үшін бөлінгішті бөліндінің мәніне бөлу қажет.


"Мозайка" әдісі

Түрлі түсті қарындаш арқылы бағалау

Бағалау


5 минут

Кері байланыс

3 минут


  • Бүгінгі сабақ ұнады ма?

  • Неліктен?

  • Не білдік?

  • Балалар стикерға жазып, тақтадағы тілек ағашына жабыстырады.

Кері байланыс парағы.

Үйге тапсырма: үйде өзіңе ұнаған бір өсімдіктің суретінс салып келу








Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 2 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Көбейту және бөлуге берілген теңдеулер

Автор: Отаралиева Бахытжан Енсеповна

Дата: 18.05.2021

Номер свидетельства: 580811
