kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Кесінді. Сынық сызық

Нажмите, чтобы узнать подробности

Жаңартылған бағдарлама бойынша 1-сыныпқа арналған Кесінді. Сынық  сызықтақырыбына  ҚМЖ

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Кесінді. Сынық сызық»

Қысқа мерзімді жоспар

Пән: Математика

Сынып: 1

Мектеп: №94

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні : Жумахова Айгерим

Қатысқандар:

Қатыспағандар саны:


Сабақтың тақырыбы

Кесінді. Сынық сызық


Ұзақ мерзімдегі оқу мақсаты

1.3.2.2 берілген ұзындығы бойынша кесінді сызу

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар:

түзу,кесінді,сынық сызық,қисық сызықты түсінеді.

Көпшілігі: түзу,кесінді,сынық сызық ерекшеліктерін біледі.

Кейбір оқушылар: жазықтықта бейнелей біледі. Өмірмен байланыстыра айтады.

Бағалау

критерилері

- Түзу, кесінді, сынық сызықты ажырата біледі

- Тұйықталған және тұйықталмаған сызықтарды ажырата алады.

- Түзу, кесінді,сынық сызықтарды сала алады .

Сөздік қор


Тақырып бойынша терминдер:

Түзу, кесінді, тұйықталған сынық сызық.

Тақырып бойынша лексика: түзу сызық, қисық сызық кесінді.

Тақырып бойынша диалог: сызық түрлерін ата

Құндылықтарды дарыту


Мәңгілік Ел, бұл- Тарихтың, Мәдениет пен тілдің ортақтығы. Біз ортақ тарихи мұрамызды мұқият сақтайтын боламыз. Біз Қазақстан халқының мәдени әралуандылығын арттыра түсеміз. Біз Мемлекеттік тілді қоғамды біріктірудің негізі, үштілділікті Елдің бәсекеге қабілеттілігіннің басты шарты ретінде дамыту қағидатын ұстанатын боламыз. Біз үлкен- Ең үлкен отбасымыз.


Денсаулық және

техника

қауыпсіздігінің

сақталуы

Мектеп ережесін сақта партада түзу отыру үшкір заттарды пайдаланғанда абайла

Пәнаралық байланыстар

Дүниетану және музыка

Алдыңғы меңгерілген білім


Кесінді, сынық сызық түрлерін ажыратады, сызады

Фигуралардың түрлеріне тоқталу(түзу,қисық,сынық,тұйықталған,тұйықталмаған

Сабақ барысы

Сабақтың жоспар-

ланған кезеңдері

Сабақта жоспарланған іс-әрекет


Ресурстар

Сабақтың басы


Топқа бөлу

1-топ Түзу

2-топ Кесінді

3-топ Сынық сызық




Оқулық ,

суреттер



Сабақ ортасы

Ұзындығы 9см кесінді сыз
































Дескриптор:

Берілген ұзындығына сәйкес кесінді сызады

Кесіндінің ұзындығын жазады

Түзу сызықтарды сана

Суретте қандай сызықтар бейнеленген?

Олар қалай аталады?


Дескриптор:

- Сызықтар түрін ажырата алады.

-олардың түсін анықтайды



“Бірік, топтас, талқыла” әдісі

1-топ . Кесінділерді салыстырады

2- топ . Фигуралар сыз

3-топ. Қоршаған заттар арасынан геометриялық фигураларға

ұқсас фигураларды тап

Дескриптор:

  • Кесінділерді атайды

  • фигураларды сызады

- Қоршаған заттар арасынан геометриялық фигураларға

ұқсас фигураларды табады













































Сабақтың соңы

Сабақтың соңында оқушылар күтілетін нәтежеге рефлексия жүргізеді .


-Кесіндінің не екенін білдім.

Сызуды үйрендім


- Сынық сызықпен қисық сызықты ажырата білдім.





Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз?

Саралау жұмысы



Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз?



Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы



Геометриялық фигураларға байланысты кесінділер беріп, өлшемін анықтап, салыстырады.

Кейбір оқушы

-жеке тапсырма беріледі

көршілеріне көмектеседі

тапсырмаларды тексереді



Дескриптор:

-Кесіндіні өлшей алады.

- Сызықтардың түрлерін ажырата алады.



Баспалдақ

тан абайлап түс.

Сергіту жаттығуын жасату.

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба ?

Оқушылар барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе неліктен ?

Сабақта дифференциация дұрыс жүргізілді ме ?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды неліктен ?

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.

Сабақтың оқу мақсаты дұрыс қойылды. Оқушылардың басым бөлігі оқу мақсатына қол жеткізді.Себебі айтылымда аз уақыт бөлінді.Сабақта саралау жұмысында кейбір оқушылар жеке тапсырма орындады көршілеріне көмектесті.

Жалпы баға


Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы даойланыңыз)?

1Кесінділерді атады :

2Фигураларды салды :

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1: Сұрақ қою және талқылау

2:Көрсету және модельдеу

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?Қоршаған заттар арасынан геометриялық фигураларға ұқсас фигураларды табуға көңіл бөлу қажет.







Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 1 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Кесінді. Сынық сызық

Автор: Жумахова Айгерим Ажибайевна

Дата: 30.01.2018

Номер свидетельства: 453508
