kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Кесінділерді өлшеу. Фигураларды салу

Нажмите, чтобы узнать подробности

Сабақтың тақырыбы Кесіндіні өлшеу. Фигураларды салу Мектеп: Северный орта мектебі Күні: 18.05.2017 Мұғалім есімі: Закиева Г. Н Сынып: 1 Қатысқандар саны: 14 Қатыспағандар саны: 2 Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) нүкте, түзу, қисық және сынық сызықтар, тұйықталған және тұйықталмаған сызықтар, кесінді, сәуле, бұрыш секілді геометриялық фигураларды атайды, бір-бірінен ажыратады. Сабақтың мақсаттары 1.1.3.4 геометриялық фигураларды: нүкте, түзу, қисық және сынық сызықтар, тұйықталған және тұйықталмаған сызықтар, кесінді, сәуле, бұрышты бір бірінен ажырату және атау Жетістік критерийлері Құндылықтарды дарыту Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. Пәнаралық байланыс Көркем еңбек АКТ қолдану дағдылары Аудиожазба, таныстырылым. Тілдік құзыреттілік Кесінді, вырезать. Геометриялық фигураларды үш тілде аудару
Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Кесінділерді өлшеу. Фигураларды салу»

Сабақтың тақырыбы

Кесіндіні өлшеу. Фигураларды салу

Мектеп: Северный орта мектебі

Күні: 18.05.2017

Мұғалім есімі: Закиева Г. Н

Сынып: 1

Қатысқандар саны: 14

Қатыспағандар саны: 2

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

  1. нүкте, түзу, қисық және сынық сызықтар, тұйықталған және тұйықталмаған сызықтар, кесінді, сәуле, бұрыш секілді геометриялық фигураларды атайды, бір-бірінен ажыратады.

Сабақтың мақсаттары

1.1.3.4 геометриялық фигураларды: нүкте, түзу, қисық және сынық сызықтар, тұйықталған және тұйықталмаған сызықтар, кесінді, сәуле, бұрышты бір бірінен ажырату және атау

Жетістік критерийлері


Құндылықтарды дарыту

Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.

Пәнаралық байланыс

Көркем еңбек

АКТ қолдану дағдылары

Аудиожазба , таныстырылым.

Тілдік құзыреттілік

Кесінді, вырезать. Геометриялық фигураларды үш тілде аудару

Алдыңғы бөлім

Түзу. Кесінді. Сынық сызық туралы білімді түсіндіру

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

6 минут



Психологиялық ахуал.

Видиоролик арқылы оқушылар психологиялық ахуал туғызып, сабақты бастайды. Стол үстіндегі қиылған түрлі-түсті жіптермен топқа бөлінеді.

Сұрақ қойылады жіп неге ұқсайды? (Түзу сызық)

Аладрындағы түтікшілердің шетін ермексаз бен біріктіру арқылы қандай фигура шығатыны сұралады? (сәуле)

Егерде түтікшенің екі шетін тұйықтасақ, қандай фигура шығады? (кесінді) Осы кезде Алдарындағы түтікшелерді өлшеп, ұзындығын айтады. Осыдан тақырып шығарады, Кесіндіні өлшеу .

-Терезе неге ұқсайды?

-Қолшатыр неге ұқсайды?

Бұлар бір сөзбен не деп айтамыз? Геометриялық фигуралар

Бүгінгі сабақтың тақырыбы Кесіндіні өлшеу. Фигуралар

Осы кесінді өмірде қай жерде кездестіреміз.



Видиоролик, терезе, қолшатыр





Сабақтың ортасы

8 минут











4 минут









2 минут


4 минут



Қалыптастырушы бағалау 15 минут

Кесіндіні сызып үйрен.

Тапсырма оқушылардың кесіндіні сызу дағдысын меңгертуге бағытталған.

Кесіндіні қалай сызу керектігін сұрау.

Оқулықтағы кесіндіні сызу алгоритмімен танысамыз. Алгоритм қадамдарына сүйеніп, қағазға кесінді сызуды ұсынамын. Содан кейін бірін-бірі жұпта тексеру керек. Фигураларды атау. Тапсырманың негізгі мақсаты фигураларды қатесіз атап , заттармен байланыстырып. айтуға үйрету.

Топпен жұмыс: Оқушылардың алдарына арнайы фигураларды орналастыратын тақтайша беріледі. Фигураларды орналастырып атауларын айтады.

Өтілген тақырыпты қамту.

Диаграмманы нақты орналастыруға және екі түрде құрылатының біледі.

Диаграмма дегеніміз не?

Оны қалай құрамыз?

Қалай қолданамыз? Топпен жұмыс жүргізіледі.

Критерйй құрылып және балл арқылы қорытындылау

Дескриптор: Диаграмманы құра алады.

Орналастыра біледі


Шығарып көр. Оқушыларға суретті қарап шығып, кірпі өз үйіне қай жолмен тез жететінін анықтайды. Талқылау барысында оқу-шылар бір кесіндіден тұратын жол ең қысқа болып табылады деген қорытындыға келуі керек. Басқа жол бұл алты кесіндіден тұратын сынық сызық.

Жауабы: OT кесіндісі қысқа.

Дәптермен жұмыс

Фигуралар. Оқушылар сабақ барысында айтыл-ған фигураларды сызады.

Фигуралардың көшірмесін жасау арқылы , неше кесіндіден тұратының анықтайды және сызықтарды атайды. Түзу, қисық, кесінді.


Видиоролик. Геометриялық фигуралар.

Негізгі мақсат берілген видиороликті көру кезінде одан бейне жасауға үйрету. Фигураларды көру арқылы , топқа бөлініп конструктор жасау. Яғни бейне құрастырыу. Критерйй құрылып және балл арқылы қорытындылау 0-3 балдық жүйе

Дескриптор: Фигуралардан бейне құрастыра алады

Түсіндіре біледі


-Оқушылардың сабақты меңгеру деңгейін тексеру

үшін қалыптастырушы бағалау алынады



Сельфи әдісі, көңіл күй смайликтері, А4 қағазы

















А3 форматы, түрлі-түсті қағаздар, қайшы, желім. Смайликтер



Оқулық, дәптерлер Смайликтер





















А3 қағазы, қайшы, желім, геометриялық фигуралар. Смайликтер



Қалыптастыру

шы

жинақ кітапшасы

«Математика»

Сабақтың соңы

3 минут

Рефлексия

Бүгінгі сабақтан алған әсерлерін жасыл, сары, қызыл түсті

жіптерді қию арқылы оқушылар өз ойларын айтады


Смайликтер

Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз?

Оқушылар сабақтың соңында:

кесінді мен сынық сызықты ажыратады;

кесінді мен сынық сызықты сызады;

кесінді мен сынық сызықты әріптермен белгілеуді меңгереді.

Оқушылардың тақырып бойынша алған білімдерін тексеру мақсатында сұрақтар :

— Кесінді деген не?

—Фигура деген не?

— Кесіндіні қалай сызуға болады?

Пәнаралық байланыс

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы
АКТ
Құндылықтармен байланыс (тәрбие)

Қолдау көрсету.

Қабілеті жоғары оқушылар айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады.


Оқушылар өздері жасаған бет-бейнелеріне қарап бір-біріне көңіл- күйлерін айтады. (қуанышты, көңілді, көңілсіз, ашулы)


Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.






Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 1 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Кесінділерді өлшеу. Фигураларды салу

Автор: Закиева Гүлвина Нұржігітқызы

Дата: 20.06.2017

Номер свидетельства: 422634
