Күні:
Сынып: 1
Қатысқандар саны:
Қатыспағандар саны:
Сабақтың тақырыбы
Кейіпкерлерді сипаттаймын. Ю әрпі.
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)
1.2.9.2 Ю дыбысының сөздегі қызметін түсіну және дұрыс оқу
1.2.1.2 Түсініп оқуды қолдану
1.2.5.1 Мәтін иллюстрациясы бойынша сұрақтар қоя білу, немесе сұраққа жауап беру ( мұғалімнің көмегімен)
1.1.6.1 Сөйлеу барысында сипаттау, салыстыру сөздерін қолдану
1.3.11.1 Сөйлемді бас әріппен жазып, сөйлем соңына тиісті тыныс белгілерін қою
Сабақтың мақсаттары
Оқушылардың барлығы: Ю әрпі бар сөздерді дұрыс оқи алады.
Басым бөлігі:Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды.
Кейбірі: Алған білімді өмірде қолдана алады.
Жетістік критерийлері
Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады.
Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады.
Құндылықтарды дарыту
Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.
Пәнаралық байланыс
Өнер, ана тілі сабағы, денешынықтыру
АКТ қолдану дағдылары
Аудиожазба, таныстырылым.
Тілдік құзыреттілік
Ою-орнамент
Сабақ барысы
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
Ресурстар
Сабақтың басы
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру
5 минут
«Мен саған сыйлық сыйлағым келеді» әдісі бойынша тақырыпты ашу.
Универсиада туралы видео көрсету
Шаңырақ әдісі бойынша топқа бөлу
«Шымбұлақ»тау шаңғы шипажайы
«Медеу»спорт кешені
«Алматы арена»кешені
Балуан Шолақ атындағы спорт сарайы
Сөмке, универсиада сыйлықтары
АКТ
ленталар
Сабақтың ортасы
8 минут
№1 «Шаңғышылар »сайысы
Ламинатталған бетке 1 минут ішінде ю дыбысы кездесетін сөздерді жазады
Жұппен тексеру, өзін-өзі бағалау
№2 «Мергендер» сайысы
1 топ Мәтінді құрастырады
2 топ Сұрақтарға жауап береді
3топ Аңдарды ерекшеліктеріне қарай топтастырады
4топ Сөздерге талдау
Әр топ топ жұмысын бағалайды. Сұңқар белгісін апарып ұнаған топқа жапсырады
Ламинатталған бет, маркер, критерии жазылған бет,
Парақшадағы сөздер, парақшадағы сұрақтар
Аңдардың макеті
Сұңқар белгісі
Сергіту сәті
1 минут
Аяқпенен топ-топ-топ
Қолымызбен хлоп-хлоп-хлоп
Бір оңға, бір солға
Отырамыз партаға
Сергіту сәтіне арналған жинақ
Аяқталуы
16 минут
Қызықты тапсырма
8 минут
№3
«Мәнерлеп сырғанау» сайысы
Көп нүктенің орнына керекті сөздерді қою
Тапсырма жазылған беттер, тақта, бор,дәптер.
Сабақтың соңы
2 минут
«Кәде сый»әдісі
Оқушылар оюдан сыйлық дайындап бір-біріне сыйлайды Рефлексия
Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау
Смайликтер
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз?
Қолдау көрсету.
Қабілеті жоғары оқушылар айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады.
Топ басшылары тобындағы оқушыларды бағалайды
Өнер, ана тілі сабағы
Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.