Күні: 22.02.2017.жыл Сынып: 1 «В» Рахимова Л.К. | Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы | Кейіпкерлерді сипаттаймын. Ю әрпі. |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 1.7 Тыңдалған материал бойынша өз пікірін айту 1.8 Берілген тақырыпқа әңгіме құрап айту 1.9 Сөздерді, дыбыстарды орфоэпиялық нормаларға сәйкес дұрыс айту |
Сабақтың мақсаттары | Барлығы: Жаңа білімді меңгереді. Көбі: Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды. Кейбірі: Алған білімді өмірде қолдана алады. |
Жетістік критерийлері | Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады. Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады. |
Құндылықтарды дарыту | Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. |
Пәнаралық байланыс | Өнер, ана тілі сабағы |
АКТ қолдану дағдылары | Электронды оқулық, слайд, таныстырылым. |
Тілдік құзыреттілік | Ою-орнамент |
Сабақ барысы |
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар |
Сабақтың басы Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру 2 минут | Қуанамын мен де, Қуанасын сен де. Қуанайық достарым, Арайлап атқан күнге. – Балалар, бір-біріміздің қолымыздан ұстап, алақан арқылы жүректің жылуын сезініп үйренген қандай тамаша, қандай қуаныш! | Шаттық шебері |
Сабақтың барысы 3 минут 5 минут 10 минут | Ф дыбысына байланысты сөздер айту. Жұмбақ шешу. Жұмбақтың шешуі болатын ТЕЛЕФОН сөзіне дыбыстық талдау жасау. 1. Ой тастау. Экраннан жұмбақ жасырылады.Жұмбақ шешу (Аю) Ю дыбысын жеке айтқызу. Й+У=Ю Ю дыбысы бар сөздер айтылады (Аю,ою) ю дауысты дыбыс. 2. Экраннан сөздер көрсетіліп, айтылады. Ю дыбысы бар сөздер кездескенде қол шапалақтау арқылы білдіреді. №3. Оқылым. Жеңімпаз аю. 1 оқушы дауыстап оқиды. Сұраққа жауап беру. Аю қалай мәреге бірінші болып келді? 1 оқушы мазмұнын айтады. Сұрақтар бойынша аюды сипатта. Аю қандай аң? Түсі қандай? Оның аяғы қандай болады? Ол қайда тіршілік етеді? | Өткен ф әрпін кайталау Таныстырылым, оқулықпен жұмыс |
Сергіту сәті 1 минут | Ормандағы аюдың, Құлпынайы көп екен. Теріп, теріп алайық, Қалтамызға салайық. (балалар қимылмен көрсетеді.) | Сергіту сәтіне арналған жинақ |
Аяқталуы 9 минут Топтық жұмыс Жұптық жұмыс 5 минут Дәптермен жұмыс 5 минут 3 минут | Топтық жұмыс 1-топ: №3. Көп нүктенің орнына төмендегі керекті сөздерді қойып жаз.Әлия ...(не?) ойды. Фарида ...(қандай?) айран ұйытты. Сүтті ыдысқа ...(не істеу?) керек. Керекті сөздер: құю, ою, қою. 2-топ: Не қайда мекендейді? Берілген аңдар мен құстардың мекенін тауып жапсыру. 3-топ: «Ақ аю» мәтінін оқып шығып, ақ аюдың қоңыр аюдан айырмашылығын тауып жазады. 4-топ: Берілген өлең жолдарын мағынасына қарай орналастыру, оқу. Ю дыбысы кездесетін сөздердің астын сызу. Шай ішетін қоюлап, Жақсы көрем атамды. Сырмақ сырған оюлап, Жақсы көрем апамды. Берілген сөздерді буынға бөліп жазу. аю----------------------------- қою---------------------------- түю--------------------------- азаю--------------------------- көбею------------------------- Юю әрпінің жазылуы Сабақты бекіту Біз бүгін қандай дыбыспен таныстық? Ю дыбысы қандай дыбыс? Ю дыбысы калай жасалған? Экрандағы сөздерден ю дыбысы бар сөздерді көрсету. | Суреттер, А3 қағаз, фломастерлер, желім. смайликтер Оқулық Таратпа материалдар |
Сабақтың соңы 2 минут | Рефлексия Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау Ою арқылы бағалау. (жасыл, сары, қызыл) | оюлар |
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспары Топтық жұмыс Жұптық жұмыс Дыбыстық талдау Мәтінді оқу, мазмұндау | Пәнаралық байланыс Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы АКТ Құндылықтар мен байланыс (тәрбие) |
Қолдау көрсету. Қабілеті жоғары оқушылар айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады. | Оқушылар өздері жасаған бет-бейнелеріне қарап бір-біріне көңіл- күйлерін айтады. (қуанышты, көңілді, көңілсіз, ашулы) | Өнер, ана тілі сабағы Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. |