Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей
Тема: «Казка мудрістю багата”
Мета: 1) Удосконалювати навички правильного, швидкого, виразного читання.
2) Розвивати навички практичного мислення; вміння робити власні висновки; висловлювати власні думки; розвивати уяву.
Обладнання : 1) Комп’ютер, мультимедійна дошка, роздавальний матеріал матеріал для роботи в групах
Методи, прийоми і форми роботи:
«Передбачення», «Порушення послідовності», «Асоціативний кущ», робота в групах.
Хід уроку
Усі сідайте тихо, діти
Домовляйтесь - не шуміти,
Руку гарно піднімати,
Чітко, в лад відповідати.
На уроці не дрімати,
А знання мерщій хапати.
То ж гаразд, часу не гаєм
І урок вже починається.
(У мирі і злагоді з навколишнім світом)
ІІ. Складання асоціативного куща
1.-Так діти, ви правильно з'єднали слово мама і добро. Ці слова взаємопов'язані.
З перших своїх днів ви чули мамин голос. Перші колискові, перші казки ви почули від мами.
Казок чимало є на світі, і веселих, і сумних. А чи можете прожити ви без них?
Робота в групах по складанню прислів’їв ( у конвертах слова)
3)- Діти, а як ви ласкаво називаєте свою маму? Як ви звертаєтесь до неї? Давайте закриємо очі і пригадаємо своїх мам. А які ваші мами, вам допоможе гра “відгадай слова” (Дидактична гра «Відгадай за піктограмами слова» мультимедійна дошка).
Правила роботи в групах:
ІІІ. Передбачення (Робота в групах)
Що, на вашу думку, дійсно станеться?
Які докази ви маєте?
Що сталося насправді?
а) У групах за опорними словами складаються оповідання
б) Презентація складених передбачень в групах;
Перед тим як ми почнемо читати казку і впевнимося чия група склала точніше передбачення, зверніть увагу на дошку! Там виписані з казки речення, але послідовність їх порушена. Тому читайте казку уважно, щоб встановити правильну послідовність.
IV. Стадія засвоєння.
а) Читання I частини
Питання до І частини
(Слухання передбачень).
б) Читання ІІ частини
Але ось прийшла в сім'ю біда. Тяжко захворіла мати. Як не намагалися доньки, які ліки не знаходили — все дарма. Дійшла до них чутка, що живе у лісі стара чародійка, яка таку силу має, що навіть мертвий камінь оживає. Зібралися дівчата і швидко в ліс пішли. Прийшли, а чародійка вже чекає на них і в дім запрошує.
(Слухання передбачень)
в) Читання ІІІ частини
Ввечері в село повернулась одна Щебетушечка.
Зайшла в дім, а мати вже встала, господарює по хаті, посміхається — хвороби як і не було.
- Де ж Похмурочка?- питає вона доньку.
- Не знаю,- каже Щебетушечка, - десь в лісі заблукала.
(Слухання передбачень)
г) Читання ІV частини
Йшов час. Мати і Щебетушечка жили як і раніше, а Похмурочка так і не повернулась. Ніхто не знає куди ділась дочка. А із лісу стала приходити старенька бабуся. І все, куди б не пішла, біля їх хати зупиняється.. Якось не втерпіла мати і запитала в неї: “ А що ж це ви все на нашу хату поглядаєте?”
Запитала і промовчала З обличчя старої жінки на неї дивилися очі її Похмурочки, рідної доньки! Але скільки в них смутку було, що заголосила мати:“ Донечка моя! Що трапилося з тобою?”. І розповіла старенька жінка, що попросила чародійка від дівчат за материнське здоров'я по 20 років молодості, як Щебетушечка змирилася з маминою смертю і відмовилась віддати свої 20 років, як віддала Похмурочка і за себе і за сестру 40 років життя, красу свою і здоров'я. І тоді каже : ”Вмирати мені скоро мамо, стара я вже. Оце попрощатися приходила.” І подалася в ліс назавжди. А мати з Щебетушечкою живуть разом і зараз. Але тільки якось не тішать мати мрії про щасливе майбутнє і спокійної старості.
а) Встановлення послідовності речень (1 хв. На обговорення).
(у кожної групи). Порівняння з контрольною карткою.
б) Питання за текстом:
в) Зараз кожна група придумайте по 2 питання до тієї частини яка відповідає номеру групи.
а)
б) З поданих прислів'їв виберіть те, що на вашу думку відповідає головній думці казки. Чому?
VII. Життєва позиція (робота в групах по 5-6 слів)
А зараз подивіться на чарівні скриньки на ваших столах.
У скриньках знаходяться слова, які позначають якісь риси характеру. Порадьтеся між собою. Виберіть ті риси, які б ви хотіли щоб були у вас.
Співчуття, злорадість, милосердя, брехливість, відповідальність, байдужість, доброзичливість, самозакоханість, добропорядність, тепло, заздрощі, дружба, чесність, щирість, радість, щастя, чистота душі, взаємопідтримка, злорадість.
VII. Діти, скільки б років вам не було — 5, або 50 — вам завжди потрібна мати, її ласкаві руки, ніжний погляд. І чим більше ви любитиме свою матусю, тим світлішою і радісною буде її життя. Умійте відчувати серце своєї матусі, умійте бачити в її очах мир і спокій, щастя і радість, тривогу і хвилювання.
Дидактична гра «Добери слово» (Мультимедійна дошка)
Учень читає вірш:
Дарунків золота не маєм,
Щоб до ніг тобі зложити.
Однак тут спільно присягаєм,
Що доки тільки будем жити,
Любов сердець своїх маленьких
Тобі дамо, кохана ненько.
Складання порад для турботливих дітей (мультимедійна дошка)
Підсумок
Домашнє завдання: Інтерактивна психологічна вправа «Криголам». Ім’я мами розписати за якостями по літерам.
Н і н а
Н – ніжна,
І – ініціативна,
Н – надійна,
А – активна;
* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт