kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Брейнг-ринг "Знавці літератури"

Нажмите, чтобы узнать подробности

  • Брейн-ринг  «Знавці літератури»
  1. Мета: зацікавити предметом «українська література», прищеплювати любов до літератури; виявити рівень сформованих знань, умінь, навиків з цього предмету
  2. Хід заходу
  3. I. Організаційни момент
  4. -Добрий день, учасники турніру, дорогі гості, уболівальники, члени журі! Ось я вимовила знайому фразу традиційну фразу «Добрий день!». Як хочеться, щоб ці слова прозвучали сьогодні якось по-особливому, бо стільки хорошо містить в собі це просте привітання. Добрий день – це добрі очі, добрі почуття, це маленьке диво нашого спілкування, це добра й дружня розмова.
  5. Я рада вітати вас на нашому турнірі. Також сподіваюся на вашу допомогу, дорогі вболівальники. У нашому конкурсі-турнірі беруть участь команди, з якими ми познайомимося трішечки пізніше.
  6. Роль ведучого буду виконувати я – Корнієнка Вікторія Валеріївна, а помічниками в мене буде шановане журі в складі:....
  7. Ось частина привітання і представлення гостей, помічників підійшла до кінця, і переходимо до самого турніру.
  8. Наш конкурс проходитиме за тако. схемою:привітання «розминка»конкурси;
  9. гра з глядачами;
  10. конкурс капітанів;
  11. домашнє завдання;
  12. підсумок.
  13. Також основною умовою є дотримання етикету: 
  14. не викрикувати;
  15. не галасувати;
  16. не заважати іншим.
  17. При порушенні цих умов будуть накладатися «штрафи» - знімання кількості балів.
  18. Якщо всім все зрозуміло, тоді хай переможе найкмітливіший!
  19. II. Основна частина
  20. Привітання команди
  21. девіз
  22. емблема
  23. При оцінюванні враховуватиметься спорідненість з літературою 
  24.   ( оцінюється – 5 балів)
  25. «Розминка»: Продовж прислів я
  26. Сонце блищить, а мороз  (тріщить)
  27. Хто рано посіє, той рано  (пожне)
  28. Свій розум май і людей  (питай)
  29. Праця чоловіка годує, а лінь   (марнує)
  30. Зробив діло -  (гуляй сміло)
  31. Хто стане орати, той буде (багатий)
  32. Книга вчить, як на   (світі жить)
  33. Хто грамоти вміє, той краще (сіє)
  34. Добра та рада, де щирая (правда)
  35. Не треба свариться, коли можна  (помириться)
  36. Хто питає, той (не заблудить)
  37. З ким поведешся, (від того й наберешся)
  38. Пояснення: За кожну правильну відповідь – 1 бал. Відповідаємо послідовно, якщо команда не може дати відповіді, то шанс збільшити кількість балів надається іншій команді.
  39. Конкурс 1 «Розшифруй слово»
  40. У конвертах лежать аркуші паперів з буквами з одного боку, а з іншого – з цифрами. Треба за допомогою цих аркушів скласти вислів. За швидкість і першість команда отримує 5 балів.
  41. 1  29  1  22  11  16  1  22  12  17  33  8  6  11 18  1
  42. Відповідь: Наша сила – сім я єдина
  43. Гра з глядачами
  44. Поки команди намагаються справитись із завданням, звертаємося до наших вболівальників, які можуть наблизити свою команду до перемоги.
  45. Правильна відповідь – 1 бал
  46. Хто перший підіймає руку, той відповідає. При неправильній відповіді, слово надається команді суперників.
  47. - Перебільшення в художній літературі   (гіпербола)
  48. - двоскладовий розмір вірша з наголосом на другому складі    (ямб)
  49. - спосіб розміщення рим у вірші   (римування)
  50. - розмова між двома чи кількома персонажами    (діалог)
  51. - основне питання, яке висвітлюється в письмовому творі     (тема)
  52. - зупинка голосу під час читання  (пауза)
  53. - опис внутрішнього виду приміщення, де відбувається подія  (інтер єр)
  54. - епічний твір, в якому розповідається про кілька подій з життя одного-двох головних дійових осіб   (повість)
  55. - співзвучність прикінцевих складів у рядку   (рима)
  56. - опис зовнішності персонажа  (портрет)
  57. - поетичне означення   (епітет)
  58. Конкурс 2  «Вгадай казкового героя»
  59. Кожен з нас, в якому б віці він не був, час від часу повертається до казки. Тому наступний конкурс так і називається – «Вгадай казкового героя!
  60. У мене 4 факти, котрі вказують, хто це. Команда, що впізнає героя після першої підказки, отримує 4 бали; після другої – 3 бали, після третьої – 2 бали; після четвертої – 1 бал.
  61. Персонаж 1
  62. він дивує нас своєю незвичайною формою;
  63. він протягом всієї казки співає;

його доля нагадує дітям про те, що не можна йти з дому бе ?дозволу;

  1. під час подорожі він зустрічає різноманітних звірів.
  2. Відповідь: колобок
  3. Персонаж 2
  4. він уміє розмовляти – і це незвичайно.
  5. Він проявляє непогані здібності під час лову кроликів;
  6. Його господар є втіленням справжньої американської мрії;
  7. Він став знатним вельможею і перестав полювати.
  8. Відповідь: кіт у чоботях
  9. Персонаж 3
  10. він був відомий у нас і за кордоном;
  11. знаходячись за кордоном, був захоплений групою терористів;
  12. відомий роботами із трансплантації й пересадки органів;
  13. представник найгуманнішої професії.
  14. Відповідь: Лікар Айболить
  15. Персонаж 4
  16. він був кіборгом;
  17. у нього було незвичайне місце проживання;
  18. у нього був добрий маленький друг;
  19. за своє життя він був і привидом, і хворим.
  20. Відповідь: Карлсон
  21. 6) Конкурс 3 «Лото» : чи вдумливий ти читач? (за твором І.Франка «Захар Беркут»)
  22. Правильна відповідь – 1 бал
  23. 1.Події, описані в повісті «Захар Беркут» відбуваються :
  24.  а) 988 року;                       б) 1241 року;                         в) 1421 року.
  25. 2. Хто допоміг Мирослав Врятуватися в нерівному двобої з ведмедицею?
  26. а) батько Тугар Вовк;            б) Захар Беркут;          в) незнайомий парубок Максим.
  27. 3. Кому з персонажів повісті належать слова: «Життя в неволі нічого не варте – краще смерть!»
  28. а) Захару Беркуту;                 б) Тугару Вовку;                     в) Максимові Беркуту.
  29. 4. Чий це портрет: «Плечистий, підсадкуватий, з грубим, чорним волоссям, він і сам подобав на одного з тих злющих тухольських ведмедів, яких їхав воювати»?
  30. а) Тунгара Вовка;                 б) Максима Беркута;                 в) Захара Беркута.
  31. 5. Хто, за легендою, перетворився на кам яного Сторожа?
  32. а) Морана, богиня смерті;       б) цар велетнів;             в) один з велетнів.
  33. 6. Кого з персонажів повісті «знали не лише як чудовного лікаря, що лічить рани й всякі болісті, але й не менше як чудовного бесідника та порадника»?
  34. а) Максима Беркута;           б) Захара Беркута;             в) князя Данила Романовича.
  35. 7. Кому найбільше молився Захар Беркут?
  36. а) Місяцю й зорям;              б) Сонцю і Сторожу;             в) Сторожу і Землі.
  37. 8. Чим Захар Беркут причаровував до себе людей?
  38. а) своєю силою і кмітливістю;  б) наполегливістю й суворістю; в) мудрістю й досвідом
  39. 9. Яка головна думка твору?
  40. а) Добро завжди перемагає зло;       б) щире й ніжне кохання – безсмертне;
  41. в) сила народу – в єдності.
  42. Відповіді:  1б 2в 2в 4а 5б 6б 7б 8в 9в
  43. 7. Конкурс капітанів
  44. Коли я готувалася до зустрічі з вами, листоноша приніс мені телеграми. Вам треба вгадати, хто їх прислав. Лише одна невеличка підказка: всі вони – від поетів, творчість яких вивчали у 5-7 класах.
  45. За правильну відповідь – 1 бал
  46. «Назвати автора поезії»
  47. І досі сниться: під горою,
  48. Меж вербами та над водою, біленька хаточка.                          (Т.Шевченко)
  49. Місяць яснесенький,
  50. Промінь тихесенький
  51. Кинув до нас.
  52. Спи ж ти малесенький, пізній бо час.                                  (Л.Українка)
  53. Видиш, брате мій,
  54. Товаришу мій,
  55. Відлітають сірим шнурком
  56. Журавлі в вирій.                                                                (Б.Лепкий)
  57. В давній літописах наших
  58. Єсть одно оповідання,
  59. Що зворушує у серці
  60. Найсвятіші почування.                                                           (М.Вороний)
  61. Раз дізнались печеніги,
  62. Що для бою час настав,
  63. Що в Болгарії далекій
  64. Забарився Святослав.                                                         (О.Олесь)
  65. Коли пісні мойого краю
  66. Пливуть у рідних голосах,
  67. Мені здається, що збираю
  68. Цілющі трави я в лугах.                                         (М.Рильський)
  69. 8. Д/З Показати інсценівку із вивчених творів
  70. Завдання: суперникам назвати твір, автора, героїв.
  71. Правильна відповідь – 5 балів
  72. III.  Підсумок
  73. -Ось і добігла до кінця наша гра. Після підсумкового слова журі, кращими знавцями літератури є ……  . І капітанові команди вручається   Грамота., а команді-суперниці – Подяка.
Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Брейнг-ринг "Знавці літератури" »

Брейн-ринг «Знавці літератури»

Мета: зацікавити предметом «українська література», прищеплювати любов до літератури; виявити рівень сформованих знань, умінь, навиків з цього предмету


Хід заходу

I. Організаційни момент

-Добрий день, учасники турніру, дорогі гості, уболівальники, члени журі! Ось я вимовила знайому фразу традиційну фразу «Добрий день!». Як хочеться, щоб ці слова прозвучали сьогодні якось по-особливому, бо стільки хорошо містить в собі це просте привітання. Добрий день – це добрі очі, добрі почуття, це маленьке диво нашого спілкування, це добра й дружня розмова.

Я рада вітати вас на нашому турнірі. Також сподіваюся на вашу допомогу, дорогі вболівальники. У нашому конкурсі-турнірі беруть участь команди, з якими ми познайомимося трішечки пізніше.

Роль ведучого буду виконувати я – Корнієнка Вікторія Валеріївна, а помічниками в мене буде шановане журі в складі:

1)……

2)……

3)…..

Ось частина привітання і представлення гостей, помічників підійшла до кінця, і переходимо до самого турніру.

Наш конкурс проходитиме за такою схемою:

  • привітання;

  • «розминка»

  • конкурси;

  • гра з глядачами;

  • конкурс капітанів;

  • домашнє завдання;

  • підсумок.

Також основною умовою є дотримання етикету:

  • не викрикувати;

  • не галасувати;

  • не заважати іншим.

При порушенні цих умов будуть накладатися «штрафи» - знімання кількості балів.

Якщо всім все зрозуміло, тоді хай переможе найкмітливіший!

II. Основна частина

  1. Привітання команди

  • девіз

  • емблема


При оцінюванні враховуватиметься спорідненість з літературою

( оцінюється – 5 балів)

  1. «Розминка»: Продовж прислів я

  • Сонце блищить, а мороз (тріщить)

  • Хто рано посіє, той рано (пожне)

  • Свій розум май і людей (питай)

  • Праця чоловіка годує, а лінь (марнує)

  • Зробив діло - (гуляй сміло)

  • Хто стане орати, той буде (багатий)

  • Книга вчить, як на (світі жить)

  • Хто грамоти вміє, той краще (сіє)

  • Добра та рада, де щирая (правда)

  • Не треба свариться, коли можна (помириться)

  • Хто питає, той (не заблудить)

  • З ким поведешся, (від того й наберешся)

Пояснення: За кожну правильну відповідь – 1 бал. Відповідаємо послідовно, якщо команда не може дати відповіді, то шанс збільшити кількість балів надається іншій команді.


  1. Конкурс 1 «Розшифруй слово»

У конвертах лежать аркуші паперів з буквами з одного боку, а з іншого – з цифрами. Треба за допомогою цих аркушів скласти вислів. За швидкість і першість команда отримує 5 балів.


  1. 1 29 1 22 11 16 1 22 12 17 33 8 6 11 18 1


Відповідь: Наша сила – сім я єдина

  1. Гра з глядачами

Поки команди намагаються справитись із завданням, звертаємося до наших вболівальників, які можуть наблизити свою команду до перемоги.

Правильна відповідь – 1 бал

Хто перший підіймає руку, той відповідає. При неправильній відповіді, слово надається команді суперників.

- Перебільшення в художній літературі (гіпербола)

- двоскладовий розмір вірша з наголосом на другому складі (ямб)

- спосіб розміщення рим у вірші (римування)

- розмова між двома чи кількома персонажами (діалог)

- основне питання, яке висвітлюється в письмовому творі (тема)

- зупинка голосу під час читання (пауза)

- опис внутрішнього виду приміщення, де відбувається подія (інтер єр)

- епічний твір, в якому розповідається про кілька подій з життя одного-двох головних дійових осіб (повість)

- співзвучність прикінцевих складів у рядку (рима)

- опис зовнішності персонажа (портрет)

- поетичне означення (епітет)


  1. Конкурс 2 «Вгадай казкового героя»

Кожен з нас, в якому б віці він не був, час від часу повертається до казки. Тому наступний конкурс так і називається – «Вгадай казкового героя!

У мене 4 факти, котрі вказують, хто це. Команда, що впізнає героя після першої підказки, отримує 4 бали; після другої – 3 бали, після третьої – 2 бали; після четвертої – 1 бал.

Персонаж 1

  1. він дивує нас своєю незвичайною формою;

  2. він протягом всієї казки співає;

  3. його доля нагадує дітям про те, що не можна йти з дому без дозволу;

  4. під час подорожі він зустрічає різноманітних звірів.

Відповідь: колобок

Персонаж 2

  1. він уміє розмовляти – і це незвичайно.

  2. Він проявляє непогані здібності під час лову кроликів;

  3. Його господар є втіленням справжньої американської мрії;

  4. Він став знатним вельможею і перестав полювати.

Відповідь: кіт у чоботях

Персонаж 3

  1. він був відомий у нас і за кордоном;

  2. знаходячись за кордоном, був захоплений групою терористів;

  3. відомий роботами із трансплантації й пересадки органів;

  4. представник найгуманнішої професії.

Відповідь: Лікар Айболить

Персонаж 4

  1. він був кіборгом;

  2. у нього було незвичайне місце проживання;

  3. у нього був добрий маленький друг;

  4. за своє життя він був і привидом, і хворим.

Відповідь: Карлсон


6) Конкурс 3 «Лото» : чи вдумливий ти читач? (за твором І.Франка «Захар Беркут»)

Правильна відповідь – 1 бал

1.Події, описані в повісті «Захар Беркут» відбуваються :

а) 988 року; б) 1241 року; в) 1421 року.

2. Хто допоміг Мирослав Врятуватися в нерівному двобої з ведмедицею?

а) батько Тугар Вовк; б) Захар Беркут; в) незнайомий парубок Максим.

3. Кому з персонажів повісті належать слова: «Життя в неволі нічого не варте – краще смерть!»

а) Захару Беркуту; б) Тугару Вовку; в) Максимові Беркуту.

4. Чий це портрет: «Плечистий, підсадкуватий, з грубим, чорним волоссям, він і сам подобав на одного з тих злющих тухольських ведмедів, яких їхав воювати»?

а) Тунгара Вовка; б) Максима Беркута; в) Захара Беркута.

5. Хто, за легендою, перетворився на кам яного Сторожа?

а) Морана, богиня смерті; б) цар велетнів; в) один з велетнів.

6. Кого з персонажів повісті «знали не лише як чудовного лікаря, що лічить рани й всякі болісті, але й не менше як чудовного бесідника та порадника»?

а) Максима Беркута; б) Захара Беркута; в) князя Данила Романовича.

7. Кому найбільше молився Захар Беркут?

а) Місяцю й зорям; б) Сонцю і Сторожу; в) Сторожу і Землі.

8. Чим Захар Беркут причаровував до себе людей?

а) своєю силою і кмітливістю; б) наполегливістю й суворістю; в) мудрістю й досвідом

9. Яка головна думка твору?

а) Добро завжди перемагає зло; б) щире й ніжне кохання – безсмертне;

в) сила народу – в єдності.

Відповіді: 1б 2в 2в 4а 5б 6б 7б 8в 9в


7. Конкурс капітанів

Коли я готувалася до зустрічі з вами, листоноша приніс мені телеграми. Вам треба вгадати, хто їх прислав. Лише одна невеличка підказка: всі вони – від поетів, творчість яких вивчали у 5-7 класах.

За правильну відповідь – 1 бал

«Назвати автора поезії»

І досі сниться: під горою,

Меж вербами та над водою, біленька хаточка. (Т.Шевченко)


Місяць яснесенький,

Промінь тихесенький

Кинув до нас.

Спи ж ти малесенький, пізній бо час. (Л.Українка)


Видиш, брате мій,

Товаришу мій,

Відлітають сірим шнурком

Журавлі в вирій. (Б.Лепкий)


В давній літописах наших

Єсть одно оповідання,

Що зворушує у серці

Найсвятіші почування. (М.Вороний)


Раз дізнались печеніги,

Що для бою час настав,

Що в Болгарії далекій

Забарився Святослав. (О.Олесь)


Коли пісні мойого краю

Пливуть у рідних голосах,

Мені здається, що збираю

Цілющі трави я в лугах. (М.Рильський)



8. Д/З Показати інсценівку із вивчених творів

Завдання: суперникам назвати твір, автора, героїв.


Правильна відповідь – 5 балів



III. Підсумок

-Ось і добігла до кінця наша гра. Після підсумкового слова журі, кращими знавцями літератури є …… . І капітанові команди вручається Грамота., а команді-суперниці – Подяка.





Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Литература

Категория: Мероприятия

Целевая аудитория: 7 класс

Скачать
Брейнг-ринг "Знавці літератури"

Автор: Корниенко Виктория Валериевна

Дата: 14.12.2014

Номер свидетельства: 143859


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Проверка свидетельства