kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Қазақтың қаһарман ұлы

Нажмите, чтобы узнать подробности

ҚАЗАҚТЫҢ ҚАҺАРМАН ҰЛЫ САБАҚ ЖОСПАРЫ 3 СЫНЫП 

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Қазақтың қаһарман ұлы»

Пән: Қазақ тілі

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

Күні:

Сынып: 3

Мектеп:

Мұғалімнің аты-жөні:

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Қазақтың қаһарман ұлы

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

3.3.2.1 жиі қолданылатын сөздер мен фразалардан құрастырылған шағын мәтіннің түйінді тұсын түсіну

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар: мұғалімнің көмегімен жиі қолданылатын сөздер мен фразалардан құрастырылған шағын мәтіннің түйінді тұсын түсінеді.

Көптеген оқушылар: жиі қолданылатын сөздер мен фразалардан құрастырылған шағын мәтіннің түйінді тұсын түсінеді.

Кейбір оқушылар: жиі қолданылатын сөздер мен фразалардан құрастырылған шағын мәтінді толықтай түсінеді.

Бағалау критерийлері


Шағын мәтіндегі негізгі ақпаратты түсінеді.

Тілдікмақсаттар

Пәндіклексика және терминология:

Ықтималдылық, көп себептілік, жаңалық, өнерге ғылымға қосқан үлесі,

Оқытудың тілдік мақсаты:

Грамматикалық нормаларға сай жазба жұмысын сауатты ұйымдастыра алады, құрылымдалған ой жүйесін нақты жеткізеді.

Диалог құруға /жазылымға қажетті сөздер топтамасы:

Идеясын салыстырсақ, тақырып ерекшелігі бойынша, мазмұндық өзгешелігі, салыстырмалы түрде айтатын болсақ, т.б.

Құндылықтарды дарыту



Өзіне және өзгелерге құрмет мұғалім мен оқушылардың бір-бірімен амандасуында, сыпайы, ойын ашық білдіріп, тыңдауда, сабақты уақытында бастап, аяқтауда, тапсырмаларды нұсқалық бойынша орындауда, бір-біріне қолдау көрсетуінде көрініс табады

Пәнаралық байланыстар

дүниетану

АКТ қолдану дағдылары

Презентация

Бастапқы білім


Домбыра туралы аңызды мазмұндай алады.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет


Ресурстар

Сабақтың басы


7 мин

(Ұ)Қызығушылықты ояту. «Көңілді таспа» ойыны. Оқушылар «Ақсақ құлан» аңызы бойынша бір сөйлемнен айтып, таспаға тіркеледі. Таспаға қосыла алмаған оқушы барлық сөйлемдерді қайталап шығады.

Оқушыларды сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру.

- Оқушылар қазір барлығымыз тақтаға назар аударайық.

Тақтада бейнетаспа көрсетіледі.

- Оқушылар, біз кім туралы көрдік.

-


Сабақтың ортасы

7 мин
















10 мин





















3 мин







5 минут






(МК) Сөз сыры. Оқушылар берілген тірек сөздерді қолданып, мәтіннің не туралы болатынын болжайды. Жаңа сөздердің мағынасын ашады. Өздігінен мәтін құрастырып көреді.

Тапсырманың мақсаты - оқушылардың айтылым дағдысын, сыни ойлауын дамыту, сөздік қорларын жаңа сөздермен толықтыру.

«Жақсының  аты  өлмейді  демекші»  елімізде  көптеген  мектептер  ашылды, ерлігін  насихаттауға  арналған  орталықтар,  мұражайларашылып,  көшелерге  аты  берілді  бұл  ердің  атының  ұмытылмайтындығын  білдіреді.

Сонымен  қатар  2007  жылдан  бері  елімізде  « Бауыржан  Момышұлы»  атындағы  нөмірленген  Құрмет  белгісі  беріліп  келеді.

 

Батырдың  95,  100  жылдықтарына  орай  « Батыр  шапағаты»  деген  медаль  беріліп  жүр. Бұл  медальмен  батырдың  жақсы  көретін  күйлерін  шебер  орындаушы,  жас  күйші  Мұрагер  Сауранбаев  марапатталды.

 Батыр  бейнесі ( слайдта  суреттері  көрсетіледі)

   Баукеңнің  қай  суретіне  қарасаңда,  оның  қөз  жанарының  оттай  өткір,  баданадай  үлкен  екенін  байқайсың. Көз  көргендердің  айтуынша  соғыс  кезінде  немесе  ашуланған  кезде  бұл  көздер  найзағайдың  отындай  жарқылдаған. Бұл – Бауыржан  батырдың  ең  басты  ерекшелігі. Бет  әлпеті  сұсты,  маңдайы  кең,  шашы  тікірейген  қайратты,  фото  суреттерінде  қос  иығын  қомдап,  ұшуға  дайын  отырған  қыран  бүркітті  көз  алдыңа  елестетеді. Қатулы  сәтінде  оған  қарсы  сөз  айтпақ  түгілі  көзіне  тіке  қарау  мүмкін  емес. Мінезі  тік.

  Жалған  сөйлейтін,  жасанды  мінез  көрсететін  жандарға  қаһарын  төгіп,  бірден  меселін  басып  тастайды. Ал  енді  әңгімесі  жарасқан,  көңілі  түскен  кісіге  жайдары,  жанашыр,  ақкөңіл  мінез  танытады. Бала  көрсе  маңдайынан  сипап,  бауырына  тартатын  балажан. Әрбір  уақытты  есептеп  жүреді. Жас  кезінен  кітапты  көп  оқыған,  үлкендерді  сыйлаған,  білімділердің  сөзін  құлақ  қойып  тыңдаған. Өз  ұлты  мен  оның  тілін,  дәстүрін  жанындай  сүйген.

   Батырдан  қалған  асыл  сөз

Баукең  өзінің  жазушылық  қасиетіне  былайша  баға  берген: « Мен  әскери  маманмын,  әдебиетке  соғыстан  кейін  келдім. Өте  шебер  жазушымын  деп  мақтанбаймын. Бірақ  шындықты  айтқан,  дәл  берген,  бір  жағы  мемуарист,  бір  жағы  деректі,  нақтылы  нәрселерді  қағазға  түсіріп  отыратын  жазушымын.»  ендігі  кезекті  батыр  бабамыздан  қалған  асыл  сөздерге  кезек  берейік.

  1. Өз ұлтын  сыйламау,  оны  мақтаныш  етпеу- сатқындық. Мирас

  2. Ел дегенде  еміреніп,  жұрт  дегенде  жүгініп  қызмет  еткін. Бекзат

  3. Тілекке еңбек  тірек  болмаса,  ойға  омалып,  қырдан  аса  алмайсың. Ырысбай

  4. Қазақ тілі… өткірлігімен  бой  балқытып,  тамыр  шымырлатып,  жан  жүйеңді  жандырып,  құлақ  құрышын  қандырып,  ұғымыңа  қонымды,  жүрегіңе  тиімді….қысылтаяң  қатал  жағдайда  қайрап,  егеп  « сөз  тапқанға  қолқа  жоқ»  дегендейін  ерге ,  елге  медет  болады. Нұрсат

  5. Анамыздың ақ  сүтімен  бойымызға  дарыған  тілімізді  ұмыту – бүкіл  ата  бабамызды,  тарихымызды  ұмыту. Рзабек

  6. Кейбір ұл- қыздарымыздың  ана  тілімізді  білмеуі,  не  шала  білуі  мені  қатты  қынжылтады. Бұған  ең  алдымен  ата- ана  кінәлі. Шерхан

  7. Отбасының өнегесі- Отан  өнегесі. Мұхтархан

  8. Ерлік — елдің қасиеті,  жүректілік  жігіттің  қасиеті. Асқар


(Ж) Мәтінмен жұмыс. Оқушылар мәтінді оқып, мәтіндегі ақпаратты кестеге орналастырады. Жұптар шағын топтарға бірігіп, жұмыстарын салыстырады, тексереді. Топтан бір жұмысты сынып алдына шығарады.

Тапсырманың мақсаты - оқушылардың мәтінмен жұмыс жасай алу дағдысын дамыту.


Кері байланыс.

"Полюстер" арқылы тапсырма бойынша кері байланыс жасайды.

  1. Мәтінді толық түсіндім.

  2. Маған жұпта жұмыс жасау ұнайды.

(Ө) «Дұрыс/бұрыс» Оқушылар мәтін бойынша дұрыс/бұрыс ақпаратты анықтайды, өз ойларын дәлелдейді.

Дескриптор:

  • мәтін мазмұнына сәйкес келетін сөйлемдерді анықтайды;

  • мәтін мазмұнына сәйкес келмейтін сөйлемдерді анықтайды.


Сабақтың соңы

8 мин

«Пайыздық көрсеткіш» арқылы сабақтағы жұмысын қорытындылайды.

25% 50% 100%


Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы




Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары


Сабақ бойынша рефлексия




Жалпы баға



Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы даойланыңыз)?

1:


2:


Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:


2:


Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?







Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 3 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Қазақтың қаһарман ұлы

Автор: Тулеугазина Айгуль Амантаевна

Дата: 28.04.2019

Номер свидетельства: 508570
