Саба?ты? та?ырыбы : ?андай пішінді жетпейді
Саба?ты? ма?саты: а) Геометриялы? фигураларды бір – бірінен ажырата білу білігіні? ?алыптасу де?гейін аны?тау.
?) Ке?істік ??ымы мен логикалы? ойлауды дамыту. П?нге ?ызы?ушылы?ын арттыру.
б) Е?бекс?йгіштікке, ?йымшылды??а т?рбиелеу.
?олданылатын ?діс т?сілдер: ішінара ізденіс, т?сіндіру, к?рнекілік, с?ра? – жауап, талдау – жина?тау.
К?рнекілігі: дидактикалы? карточкалар, кестелер, сызбалар.
Саба?ты? типі : жа?а білімдерді ме?герту.
Саба?ты? барысы: I. ?йымдастыру кезе?і.
II. ?ткен материалды ?айталау. Ойын «?ай фигура ?ашып кетті»
III. Жа?а саба??а ?зірлік
Саба?ты? та?ырыбын, ма?сатын хабарлау.
Сергіту с?ті
IY. Жа?а материалды т?сіндіру.
1. Топты? ж?мыс – ойын «
2. За?дылы?ты са?тап, т?ртінші геометриялы? пішінні? суретін сал.
3.Суретті м??ият ?арап шы? Геометриялы? пішіндерді сана. Оларды жаз.
YI. Бекіту кезе?і. Нені ?рендік ?
.
Просмотр содержимого документа
«?андай пішін жетпейді»
1 – сынып 4 сабақ
Сабақтың тақырыбы : Қандай пішінді жетпейді
Сабақтың мақсаты: а) Геометриялық фигураларды бір – бірінен ажырата білу білігінің қалыптасу деңгейін анықтау.
ә) Кеңістік ұғымы мен логикалық ойлауды дамыту. Пәнге қызығушылығын арттыру.
б) Еңбексүйгіштікке, ұйымшылдыққа тәрбиелеу.
Қолданылатын әдіс тәсілдер: ішінара ізденіс, түсіндіру, көрнекілік, сұрақ – жауап, талдау – жинақтау.
Көрнекілігі: дидактикалық карточкалар, кестелер, сызбалар.
Сабақтың типі : жаңа білімдерді меңгерту .
Сабақтың барысы:
I. Ұйымдастыру кезеңі.
Оқушылармен амандасу ;
Оқушыларды түгендеу ;
Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру .
II . Өткен материалды қайталау. Ойын «Қай фигура қашып кетті»
III . Жаңа сабаққа әзірлік
Сабақтың тақырыбын, мақсатын хабарлау.
Сергіту сәті
1, 2, 3
Дем аламыз жинап күш.
«5»- тік баға аламыз
Қуанып үйге барамыз.
IY . Жаңа материалды түсіндіру.
1. Топтық жұмыс – ойын «
2. Заңдылықты сақтап, төртінші геометриялық пішіннің суретін сал.
3.Суретті мұқият қарап шық Геометриялық пішіндерді сана. Оларды жаз.
YI. Бекіту кезеңі. Нені үрендік ?
YII. Сабаққа жақсы қатысқан оқушыларды мадақтау.
4. Дәптермен жұмыс.
- Оң жақтағы торкөзге дәл осындай суретті қайталап сал. ( Торкөзде құстың суреті)
IY. Пысықтау - Ойын : « Артық пішінді сыз»
Y. Бекіту кезеңі. Нені үйреніп , нені білдік?
YI. Сабаққа жақсы қатысқан оқушыларды мадақтау.