kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Қыстырма сөз, олардың тыныс белгісі

Нажмите, чтобы узнать подробности

Келісемін:

Мерзімі: 23.11.2016 ж

Пәні: қазақ тілі

Сыныбы

 4 «Г» Жунусова А.Б.

Тақырыбы:

Қыстырма сөз, олардың тыныс белгісі

Мақсаты:

Қыстырма сөздердің сөйлем ішіндегі атқаратын  рөлін, жалпы ойға қосатын әртүрлі мағыналық реңдерін байқайды, сөйлем ішінен қыстырма сөздерді таба біледі, қыстырма сөздердің тыныс белгілерін дұрыс қоя білуге үйренеді

Міндеттері:

Технологиялық картаның регламентін орындау

Оқыту нәтижесі:

Өз бетінше жұмыс жасайды

Сабақтың түрі:

Жаңа сабқ

Әдіс – тәсілдері:

БжС технологиясы, «Алгоритм» кестесі арқылы

Сілтемелер:

Оқулық

Көренкілігі:

ООМ, тақта, бор

Сабақ барысы:

Кезендері:

Мұғалімнің іс – әрекеті

Ұйымдастыру

Сыныптын тазалығына көңіл бөлу. Тақтаға норманы жазу

Қызығушылықты ұйымдастыру

Карта бойынша жұмыс жасау реті түсіндіріледі.Ұжымды белсендіру үшін көшбасшыға сөз беріледі. ООМ бойынша жұмыс.

1 цикл «Байқау»

Оқушылардың субъектілік тәжірибесін өзектендіру

1.Түсіндіру уақыты

У1 (У1 =х тақтаға жазу)

Қабылдауды ұйымдастыру

Тапсырмаларды орындау. Оқушылар бірдей шапалақ ұрады, «Байқау» сөзін дәптерлеріне жазады және жұмысқа кіріседі.

Байқау ( 1 рет шапалақтау)

ТКШ

АКШ

ЖКШ

1

Меніңше,бұл өте мықты адам.

1.Меніңше,бұл өте мықты адам сияқты

1Меніңше,бұл өте мықты,атақты адам сияқты.

Мұғалім сынып ішін аралап жүріп,бірінші түсіндіруден соң сыныптың оқу материалын меңгеру дәрежесін анықтайды.

ТКШ –АКШ –ЖКШ

 (5 бала + 30 с) Бұл 5 бала қол көтергеннен кейін, қалған оқушыларға  30 с уақыт беріледі.

 

 

 

Ұғымды ұйымдастыру.

Ой толғау

Жұмыс аяқталған соң оқушыларға «Қолдағы қалам- бұл қателік» бұйрығы беріледі. Оқушылар дәптер алмасады.Мұғалім дұрыс жауабын тақтаға жазады.

Мұғалім тақтаға бірден барлық жауабын жазады, тексереді. Досыныкі дұрыс болса,қол көтереді.

Тақтаға оқушылардың есеп шығару кезінде жіберілген қателіктерін тексеру мақсатында мынадай ескертулер жазылады:

Жылдамдық – бала саны

Зейін – бала саны

Есеп – бала саны

Мұғалім оқушылардың сұрақтарына жауап береді.

ООМ – орынға отырғызу матрицасы

3 тапсырмасы дұрыс оқушыға – 3 балл

2 тапсырмасы дұрыс оқушыға – 2 балл

1 тапсырмасы дұрыс оқушыға – 1 балл

Оқу сапасын анықтайды. 63 % - ға жетпеген жағдайда қайта тапсырма беріледі.

2 цикл «Бекіту»

Оқушылардың суъективті тәжірибесін өзектендіру

Бекіту

ТКШ

АКШ

ЖКШ

1

Шынын айтсам,күшік маған ұнады.

Шынын айтсам,күшік маған қатты ұнады.

2.Шынын айтсам,мына күшік маған қатты ұнады.

АКШ

АКШ

ЖКШ

2

Шамасы,бүгін жаңбыр жауады-ау.

.Шамасы,бүгін  нөсер жаңбыр жауады-ау

Шамасы,бүгін кешке нөсер жаңбыр жауады-ау.

Мұғалім сыныптың тақырыпты түсіну деңгейін анықтайды және өзінің ойы бойынша оқушылардың көп қателіктер жіберген  жерлерінен бастап ОӘЖА сызбасы бойынша қайта түсіндіреді.Түсіндіру уақыты бірінші түсіндіру уақытынан 2 есе кем болады.

1.Түсіндіру уақыты

У2 (У2=x тақтаға жазу)

Мұғалім оқушылардың сұрақтарына жауап береді.

ООМ – орынға отырғызу матрицасы

3 тапсырмасы дұрыс оқушыға – 3 балл

2 тапсырмасы дұрыс оқушыға – 2 балл

1 тапсырмасы дұрыс оқушыға – 1 балл

Оқу сапасын анықтайды. 63 % - ға жетпеген жағдайда қайта тапсырма беріледі.

Ұғымды ұйымдастыру.

Ой толғау

Тапсырмаларды орындау. Оқушылар бірдей  екі рет шапалақ ұрады, «Бекіту» сөзін дәптерлеріне жазады және жұмысқа кіріседі.

Мұғалім сынып ішін аралап жүріп,бірінші түсіндіруден соң сыныптың оқу материалын меңгеру дәрежесін анықтайды.

ТКШ –АКШ –ЖКШ

 (5 бала + 30 с) Бұл 5 бала қол көтергеннен кейін, қалған оқушыларға  30 с уақыт беріледі.

Ұғынуды ұйымдастыру

Рефлекция

Жұмыс аяқталған соң оқушыларға «Қолдағы қалам- бұл қателік» бұйрығы беріледі. Оқушылар дәптер алмасады.Мұғалім дұрыс жауабын тақтаға жазады.

3 цикл «Есте сақтау» Оқушылардың суъективті тәжірибесін өзектендіру

Есте сақтау

ТКШ

АКШ

ЖКШ

1

Әрине,өзі жалғыз істеген жоқ.

Әрине, мұны өзі жалғыз істеген жоқ.

Әрине, мұны өзі жалғыз істеген жоқ шығар.

АКШ

АКШ

ЖКШ

2

12.Жақып,меніңше,түсінігі бар бала.

12.Жақып,меніңше,түсінігі бар,ақылды бала.

12.Жақып,меніңше,түсінігі бар,ақылды,мейірімді бала.

АКШ

ЖКШ

ЖКШ

3

15.Болашақта, бәлкім, әнші болатын шығар.

15.Болашақта, бәлкім, Азамат  әнші болатын шығар.

15.Болашақта, бәлкім, Азамат кәсіби әнші болатын шығар.

Мұғалім сыныптың тақырыпты түсіну деңгейін анықтайды және өзінің ойы бойынша оқушылардың көп қателіктер жіберген  жерлерінен бастап ОӘЖА сызбасы бойынша қайта түсіндіреді.Түсіндіру уақыты бірінші түсіндіру уақытынан 2 есе кем болады.

1.Түсіндіру уақыты

У3 (У3=x тақтаға жазу)

Мұғалім оқушылардың сұрақтарына жауап береді.

ООМ – орынға отырғызу матрицасы

3 тапсырмасы дұрыс оқушыға – 3 балл

2 тапсырмасы дұрыс оқушыға – 2 балл

1 тапсырмасы дұрыс оқушыға – 1 балл

Оқу сапасын анықтайды. 63 % - ға жетпеген жағдайда қайта тапсырма беріледі.

Қабылдауды ұйымдастыру

Тапсырмаларды орындау. Оқушылар бірдей  үш рет шапалақ ұрады, «Есте сақтау» сөзін дәптерлеріне жазады және жұмысқа кіріседі.

Мұғалім сынып ішін аралап жүріп,бірінші түсіндіруден соң сыныптың оқу материалын меңгеру дәрежесін анықтайды.

 

Ұғымды ұйымдастыру

Жұмыс аяқталған соң оқушыларға «Қолдағы қалам- бұл қателік» бұйрығы беріледі. Оқушылар дәптер алмасады.Мұғалім дұрыс жауабын тақтаға жазады.

 

Бағалау          

Сабақтың оқу сапасын анықтау.Бағалау деңгейі бойынша  қойылады:

ОММ бойынша жинаған балмен бағаланады.

9 -8 – «5»

7 -6 – «4»

5 -4 – «3»

 

 

 

Үй тапсырмасы

 

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Қыстырма сөз, олардың тыныс белгісі»

Келісемін:


Мерзімі: 23.11.2016 ж

Пәні: қазақ тілі

Сыныбы

4 «Г» Жунусова А.Б.

Тақырыбы:

Қыстырма сөз, олардың тыныс белгісі

Мақсаты:

Қыстырма сөздердің сөйлем ішіндегі атқаратын рөлін, жалпы ойға қосатын әртүрлі мағыналық реңдерін байқайды, сөйлем ішінен қыстырма сөздерді таба біледі, қыстырма сөздердің тыныс белгілерін дұрыс қоя білуге үйренеді

Міндеттері:

Технологиялық картаның регламентін орындау

Оқыту нәтижесі:

Өз бетінше жұмыс жасайды

Сабақтың түрі:

Жаңа сабқ

Әдіс – тәсілдері:

БжС технологиясы, «Алгоритм» кестесі арқылы

Сілтемелер:

Оқулық

Көренкілігі:

ООМ, тақта, бор

Сабақ барысы:

Кезендері:

Мұғалімнің іс – әрекеті

Ұйымдастыру

Сыныптын тазалығына көңіл бөлу. Тақтаға норманы жазу

Қызығушылықты ұйымдастыру

Карта бойынша жұмыс жасау реті түсіндіріледі.Ұжымды белсендіру үшін көшбасшыға сөз беріледі. ООМ бойынша жұмыс.

1 цикл «Байқау»

Оқушылардың субъектілік тәжірибесін өзектендіру


1.Түсіндіру уақыты

У1 (У1 =х тақтаға жазу)


Қабылдауды ұйымдастыру

Тапсырмаларды орындау. Оқушылар бірдей шапалақ ұрады, «Байқау» сөзін дәптерлеріне жазады және жұмысқа кіріседі.

Байқау ( 1 рет шапалақтау)

ТКШ

АКШ

ЖКШ

1

Меніңше,бұл өте мықты адам.

1.Меніңше,бұл өте мықты адам сияқты

1Меніңше,бұл өте мықты ,атақты адам сияқты.

Мұғалім сынып ішін аралап жүріп,бірінші түсіндіруден соң сыныптың оқу материалын меңгеру дәрежесін анықтайды.

ТКШ –АКШ –ЖКШ

(5 бала + 30 с) Бұл 5 бала қол көтергеннен кейін , қалған оқушыларға 30 с уақыт беріледі.




Ұғымды ұйымдастыру.

Ой толғау

Жұмыс аяқталған соң оқушыларға «Қолдағы қалам- бұл қателік» бұйрығы беріледі. Оқушылар дәптер алмасады.Мұғалім дұрыс жауабын тақтаға жазады.

Мұғалім тақтаға бірден барлық жауабын жазады, тексереді. Досыныкі дұрыс болса ,қол көтереді.

Тақтаға оқушылардың есеп шығару кезінде жіберілген қателіктерін тексеру мақсатында мынадай ескертулер жазылады:

Жылдамдық – бала саны

Зейін – бала саны

Есеп – бала саны


Мұғалім оқушылардың сұрақтарына жауап береді.

ООМ – орынға отырғызу матрицасы

3 тапсырмасы дұрыс оқушыға – 3 балл

2 тапсырмасы дұрыс оқушыға – 2 балл

1 тапсырмасы дұрыс оқушыға – 1 балл

Оқу сапасын анықтайды. 63 % - ға жетпеген жағдайда қайта тапсырма беріледі.

2 цикл «Бекіту»

Оқушылардың суъективті тәжірибесін өзектендіру

Бекіту

ТКШ

АКШ

ЖКШ

1



Шынын айтсам,күшік маған ұнады.

Шынын айтсам,күшік маған қатты ұнады.

2.Шынын айтсам,мына күшік маған қатты ұнады.

АКШ

АКШ

ЖКШ

2

Шамасы ,бүгін жаңбыр жауады-ау.

.Шамасы ,бүгін нөсер жаңбыр жауады-ау

Шамасы ,бүгін кешке нөсер жаңбыр жауады-ау.


Мұғалім сыныптың тақырыпты түсіну деңгейін анықтайды және өзінің ойы бойынша оқушылардың көп қателіктер жіберген жерлерінен бастап ОӘЖА сызбасы бойынша қайта түсіндіреді.Түсіндіру уақыты бірінші түсіндіру уақытынан 2 есе кем болады.

1.Түсіндіру уақыты

У2 (У2=x тақтаға жазу)

Мұғалім оқушылардың сұрақтарына жауап береді.

ООМ – орынға отырғызу матрицасы

3 тапсырмасы дұрыс оқушыға – 3 балл

2 тапсырмасы дұрыс оқушыға – 2 балл

1 тапсырмасы дұрыс оқушыға – 1 балл

Оқу сапасын анықтайды. 63 % - ға жетпеген жағдайда қайта тапсырма беріледі.

Ұғымды ұйымдастыру.

Ой толғау




Тапсырмаларды орындау. Оқушылар бірдей екі рет шапалақ ұрады, «Бекіту» сөзін дәптерлеріне жазады және жұмысқа кіріседі.

Мұғалім сынып ішін аралап жүріп,бірінші түсіндіруден соң сыныптың оқу материалын меңгеру дәрежесін анықтайды.

ТКШ –АКШ –ЖКШ

(5 бала + 30 с) Бұл 5 бала қол көтергеннен кейін , қалған оқушыларға 30 с уақыт беріледі.

Ұғынуды ұйымдастыру

Рефлекция

Жұмыс аяқталған соң оқушыларға «Қолдағы қалам- бұл қателік» бұйрығы беріледі. Оқушылар дәптер алмасады.Мұғалім дұрыс жауабын тақтаға жазады.


3 цикл «Есте сақтау» Оқушылардың суъективті тәжірибесін өзектендіру

Есте сақтау

ТКШ

АКШ

ЖКШ

1

Әрине,өзі жалғыз істеген жоқ.

Әрине, мұны өзі жалғыз істеген жоқ.

Әрине, мұны өзі жалғыз істеген жоқ шығар.

АКШ

АКШ

ЖКШ

2

12.Жақып,меніңше,түсінігі бар бала.

12.Жақып,меніңше,түсінігі бар,ақылды бала.

12.Жақып,меніңше,түсінігі бар,ақылды,мейірімді бала.

АКШ

ЖКШ

ЖКШ

3

15.Болашақта , бәлкім , әнші болатын шығар.

15.Болашақта , бәлкім, Азамат әнші болатын шығар.

15.Болашақта , бәлкім, Азамат кәсіби әнші болатын шығар.


Мұғалім сыныптың тақырыпты түсіну деңгейін анықтайды және өзінің ойы бойынша оқушылардың көп қателіктер жіберген жерлерінен бастап ОӘЖА сызбасы бойынша қайта түсіндіреді.Түсіндіру уақыты бірінші түсіндіру уақытынан 2 есе кем болады.

1.Түсіндіру уақыты

У3 (У3=x тақтаға жазу)

Мұғалім оқушылардың сұрақтарына жауап береді.

ООМ – орынға отырғызу матрицасы

3 тапсырмасы дұрыс оқушыға – 3 балл

2 тапсырмасы дұрыс оқушыға – 2 балл

1 тапсырмасы дұрыс оқушыға – 1 балл

Оқу сапасын анықтайды. 63 % - ға жетпеген жағдайда қайта тапсырма беріледі.

Қабылдауды ұйымдастыру

Тапсырмаларды орындау. Оқушылар бірдей үш рет шапалақ ұрады, «Есте сақтау» сөзін дәптерлеріне жазады және жұмысқа кіріседі.

Мұғалім сынып ішін аралап жүріп,бірінші түсіндіруден соң сыныптың оқу материалын меңгеру дәрежесін анықтайды.


Ұғымды ұйымдастыру

Жұмыс аяқталған соң оқушыларға «Қолдағы қалам- бұл қателік» бұйрығы беріледі. Оқушылар дәптер алмасады.Мұғалім дұрыс жауабын тақтаға жазады.


Бағалау

Сабақтың оқу сапасын анықтау.Бағалау деңгейі бойынша қойылады:

ОММ бойынша жинаған балмен бағаланады.

9 -8 – «5»

7 -6 – «4»

5 -4 – «3»





Үй тапсырмасы
















Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 4 класс

Скачать
Қыстырма сөз, олардың тыныс белгісі

Автор: Жунусова Анар Бекетовна

Дата: 10.05.2017

Номер свидетельства: 414238
