Қысқа мерзімді жоспары
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:
3-бөлім:
Менің отбасым және достарым
Мектеп: № 8 П.Д.Осипенко атындағы орта мектеп
Мұғалімнің аты-жөні: Саткеева Райхан Сламбекқызы
Күні:
Сынып: 1
Қатысқандар саны:
Қатыспағандар саны:
Сабақтың тақырыбы
Көлік
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)
1.2.6.1
1.3.5.1 Мұғалімнің көмегімен мәтіннің мазмұны немесе иллюстрация бойынша қарапайым ( кім не?қандай?қанша?) сұрақ қоя білу.
Алдыңғы оқу:
Сабақтың мақсаттары
Барлығы:Кітапта берілген сөздерді оқи алады және көлік түрлерін,түстерін атайды.
Көбі:көрсетілген видеоматериал бойынша тыңдап,өз ойларын жеткізе алады.
Кейбірі:Тақырып аясына қатысты жұмбақты шеше алады.
Жетістік критерийлері
Сурет бойынша сөйлей алады.
Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады.
Диалог құруға арналған пайдалы тіркестер:
Көлік,машине,бағдаршам т.б.
Талқылауға арналған сұрақтар.
Сен жол ережесін білесің бе?
Сен қандай көлік түрлерін білесің?
Не себепті деп ойлайсыз? Бағдаршам не үшін керек?
Ишара: Оқушылар іс-қимыл арқылы көлік түрлерін көрсетеді.
Тілдік мақсаттар
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер:көлік,жеңіл автокөлік,ауыр автокөлік
Жаңа сөздермен танысып,қайталайды.
Құндылықтарды дарыту
Оқушылардың көлік туралы білімдерін қалыптастыру.
Пәнаралық байланыс
Сауат ашу сабағы
АКТ қолдану дағдылары
Интербелсенді тақта
Бастапқы білім
Көлік
Сабақ барысы
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
Ресурстар
Сабақтың басы
2 минут
3 минут
2 минут
Ортасы
30 минут
Шаттық шеңбері:
- Ең бірінші балалар мен мұғалім бір – бірімен амандасады.
- арқылы бір-біріне жылы лебіз білдіреді.
- Үй тапсырмасы: «Мектепке барар жол»
Сабақ мақсаттарымен оқушыларды таныстырып өту.
Топқа бөлу
Оқушыларды тәтті кәмпиттер арқылы 2 топқа бөлу
Интербелсенді тақтадан оқушыларға видео көрсетіледі.Осы видео арқылы оқушылар мұғалімнің көмегімен бүгінгі күннің тақырыбын біледі.
Көлік түрлері туралы оқушыларға мағлұмат беру
Тапсырма №1
«Стоп кадр» әдісі арқылы бағдаршамды түсіндіру.сыни тұрғыдан ойлау ой шақыру.
Ф.Бұл тапсырманы «қол соғу» әдісімен бағалау
Сөздікпен жұмыс:
- тік ұшақ
- Пойыз
- Бағдаршам
- Көлік
- Шайтанарба
Қазақ тіліне тән дыбыстарды ажырату,осы дыбыстар бойынша сөздерді айтқызу.
Тапсырма №2
Екі топтың алдына сюжетті сурет беріледі. Берілген сурет мазмұны бойынша жұппен жұмыс болады.
Тапсырма №3
Оқушылардың жаңа тақырыпқа қызығушылығын арттыру мақсатында Жұмбақ қойылады.
Ф.Бас бармақ әдісімен бағалау
3 минут
4 минут
СЕРГІТУ СӘТІ.
Оқушыларға көліктердің дыбысын салғыздыру
«Кері байланыс»Жетістік ағашы
Жетістік ағашының толтыру үшін әр оқушы бүгінгі сабақтан есінде қалған бір екі сөзін айтып жапырақтармен толтырады.
Үйге тапсырма: Ұнаған көліктің суретін салу
Рефлексия: