ОРАЛБАЕВА АЙГУЛЬ ПАЛМАГАНБЕТОВНА
Қызылорда облысы Шиелі ауданы
№153 Ш. Есенов атындағы мектеп-лицейі
Бастауыш сынып мұғалімі
ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР
ПӘНІ: Әдебиеттік оқу
Сабақтың тақырыбы: М. Мақатаев Үш бақытым
Мектеп: №153 мектеп-лицейі
Күні: 18- қазан
Мұғалімнің есімі: Оралбаева Айгуль Палмаганбетовна
СЫНЫП: 3 «А»
Қатысқандар саны: 25
Қатыспағандар саны: 0
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары)
Өлеңдерді түсініп оқиды, мазмұнын талдауды үйренеді
Сабақ мақсаттары
Барлық оқушылар:
Өлеңдерді түсініп, мәнерлеп оқиды, өлеңдегі негізгі ойды түсінеді, өлең төңірегінде сұрақтар қоюды үйренеді
Оқушылардың басым бөлігі:
Өлеңдерді түсініп, мәнерлеп оқиды, өлеңдегі негізгі ойды түсінеді, өлең төңірегінде сұрақтар қоюды үйренеді, топтық тапсырмалар арқылы туған тіл, туған жер туралы өз ойларын түсіндіреді
Кейбір оқушылар:
Өлеңдерді түсініп, мәнерлеп оқиды, өлеңдегі негізгі ойды түсінеді, өлең төңірегінде сұрақтар қоюды үйренеді, топтық тапсырмалар арқылы туған тіл, туған жер туралы өз ойларын түсіндіреді, өлеңдердегі негізгі ойды анықтайды, екі өлеңнің ұқсастығы мен айырмашылығын анықтап, қорытынды жасай алады, эссе жаза алады
Тілдік мақсат
Оқушылар: Өлеңді түсініп, мәнерлеп оқиды, мазмұнын тыңдай отырып, өз ойын ашық айтады, эссе жазады
Негізгі сөздер мен тіркестер:
Бақытым, халқым, қор болмаймын, тас жүректі, қасиетті тілім, оты сөнген жалғанда, от ал менен
Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:
Талқылауға арналған тармақтар:
Өлеңдердің мазмұнын талқылайды
Сіз неліктен. екенін айта аласыз ба?
Өлең неліктен «Үш бақытым? деп аталғанын айта аласыз ба?
Автор неліктен "бірінші бақытым-Халқым, екінші бақытым-тілім, үшінші бақытым-Отаным"деді?
Жазылым бойынша ұсыныстар:
«Менің Отаным» тақырыбында эссе жазады
Алдыңғы оқу
Астана – бас қала, еліміздің мемлекеттік рәміздері (ту, елтаңба, әнұран), тәуелсіздік туралы біледі
Жоспар
Жоспарланған уақыт
Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз)
Ресурстар
Шаттық шеңбері
Топқа бөлу
Тақырыпты ашу
"Жүрек жылуы" әдісі бойынша жүрек жастықшаны беремін, бір-біріне тілек айтады
Геом.фигураларды таңдатамын (ойларын сұраймын) Ойлана келіп, фигура түрлері бойынша топқа бөлінеді
Топ ережесін айтамын, белгілерін іліп қоямын, ережені тыңдайды, есте сақтайды
"Сұрақ-жауап" ойыны бойынша жетелеуші сұрақтар беремін
Слайдтармен жұмыс
"Ғажайып кітаптар" ойыны
М.Мақатаев, шығарма аттарын айтқанда, тақырып ашылады
(Өмірдастан - Ү, Аманат - Ш)
Жүрек қорапша
Геометриялық фигуралар
Суреттер
Таратпа материалдар
интербелсенді тақта
"ДЖИГСО" әдісі бойынша орындату үшін топтарға өлең сөздерін таратамын. Өлең шумақтарын мұқият оқиды, өзара талқылайды, басқа топтарға барып түсіндіреді
"Алтын сандық" әдісі бойынша жаңа сөздер мен сөз тіркестеріне түсінік беремін, "Поэзия, тас жүрек, дүниеден түңілсем де, оты сөнген жалғанда" сөздерін түсінеді
«Туған тілім» өлеңінің аудиожазбасын тыңдату.
Өлең мазмұнын талдау
"Топтас, ойлан, тап" әдісімен тапсырмалар беремін 1-топ "Туған жер" сурет салады
2-топ Венн диаграммасын құрады
3-топ "Туған тілім" Эссе жазады
Қорғайды
Таратпа материалдар
сандықтың суреті
аудиожазба
А3, А4 форматты қағаздар
Үйге тапсырма
Кері байланыс
Өлеңді жаттайды
1 топ-мақал-мәтел
2 топ- өлең шығарады
3 топ- сөзжұмбақ құрастырады
«Бес саусақ» әдісі арқылы қорытындылаймын
А4 форматты қағаздар
Қосымша ақпарат
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз?
Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?
Бағалау - Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?
Пәнаралық байланыс
Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері
АКТ-мен байланыс
Құндылықтардағы байланыс
Отан, туған жер туралы өлеңдер тауып, оқиды
қабілеті жоғары оқушыларға
Эссе жазады, ассоциация құрады, сурет салады,постер қорғайды
"Екі жұлдыз, бір тілек" арқылы бағалауда оқушылар жетістікке жеткен екі әрекет және толықтыруды керек ететін бір әрекетті анықтауды үйренеді.
Қазақ тілі, дүниетану
Топтық жұмыстарда құралдарды сақтықпен пайдалану
Компьютерді пайдалануда қауіпсіздік ережелерін сақтау
Туған елді, жерді, туған тілді сүюді, құрметтеуді үйренеді
Рефлексия
Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма?
Бүгін оқушылар не білді?
Сыныптағы ахуал қандай болды?
Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?
Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе?
Мен өз жоспарыма қандай түзетулер
енгіздім және неліктен?
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.
Қорытынды бағамдау
Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1:___________________________________________________________________________
2:___________________________________________________________________________
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1: _____________________________________________________________________________2:___________________________________________________________________________
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?