kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

?МЖ саба?

Нажмите, чтобы узнать подробности

?ыс?а мерзімді саба? жоспары. Д?ниетану саба?ы 4 сынып

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«?МЖ саба?»

ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ САБАҚ ЖОСПАРЫ



САБАҚ: Құрлық беті. Жазықтар

Дүниетану

Мектеп: №181

Күні:

Мұғалімнің есімі: Зүбайра Әмірханқызы

СЫНЫП: 4

Қатысқандар саны: 18

Қатыспағандар саны:0

Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары)

Құрлық беті: жазықтар, ойпат, қырат, төбелі жазықтан тұратынын картадан зерттейді және біледі. Қазақстанның жер бедерінің физикалық картада бейнеленуін көрсетеді.

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар:

  • Құрлық бетінің негізгі түрлерін біледі, бір – бірінен ажырата алады, өзіндік қорытынды шығарады
         

Оқушылардың басым бөлігі:

  • Қазақстанның физикалық картасынан жер бедерінің бейнелерін көрсетеді, жазықтың түрлерін атайды, жыра, сай, төбелі жазықтарды бір-бірінен ажырата алады.

Кейбір оқушылар:

  • Жазықтықтарды, тауларды, ойпаттарды, төбелі жазықтарды атай алады

Тілдік мақсат

Оқушылар:

  • Өздеріне таныс жазықтарды айтады, жазады, картадан табады

Негізгі сөздер мен тіркестер:


  • Құрлық беті, жазық, ойпат, қырат, таулар,төбелі жазық.


Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:


Талқылауға арналған сұрақтар:

  • Каспий маңы ойпаты көрсетілген картадан қандай елді мекендерді, өзен-көлдерді байқадың?

  • Тегіс жазық физикалық картада қандай түске боялады?

  • Төбелі жазық физикалық картада қандай түске боялады?



Сіз неліктен ... екенін айта аласыз ба?

  • Құрлық беті жайлы не айта аласың?

Жазылым бойынша ұсыныстар:

  • Әріптер кестесінен өзіне таныс жазықтардың атын тауып жазады

Алдыңғы оқу


Физикалық карта. Масштаб.

Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз)








Ресурстар

Сабақтың

басталуы


10 минут



Оқушылармен әуенді сәлемдесу.

Қайырлы күн, балалар!Добрый день, дети!

Good afternoon, children!

Топқа бөлу

Үй тапсырмасын сұрау «20 сұрақ» стратегиясы арқылы жүргізіледі.


Мақсаты: Оқушылардың оқу материалын меңгеру деңгейін анықтау, оқушылардың сұрақ қою дағдыларын дамыту.

Сипаттамасы: Бір оқушы сурет таңдап алады. Оқушылардың қалғандары кезекпен иә\ жоқ деп жауап беретін сұрақтар қою арқылы қандай сурет бар екенін табуға тырысады. 20 сұрақтан кейін оқушылар суретті таңдап алған оқушының қолында не барын таппаса, сол оқушы жеңімпаз болады


Ф.«Бағдаршам» әдісімен бағалайды

Геометриялық фигуралардың қиындылары







Суреттер



Сабақтың ортасы

10 минут







Т.Ж. «Қазына іздеу»

стратегиясы


Мақсаты: оқу, тыңдау, есте сақтау, зерттеу дағдыларын дамыту, топтарда кезекпен ынтымақтастықта жұмыс жасау, қарым-қатынас дағдыларын оңтайлы қолдану


Сипаттамасы: Құрлық беті тақырыбы бойынша негізгі ойды білдіретін түйінді сөздерді іздейді, парақтарына жазады. Әр топтың жұмысы мұғалім жауабымен салыстырылады. Жауап парақпен кімнің сөзі көп сәйкес келсе сол ойыншы көп ұпай жинайды.


Ф. Қол шапалақтау



Оқулық

Дүниетану

4- сынып




Тірек сөздер












10 минут













10 минут

Жұппен жұмыс

«Суретті әңгімеле» стратегиясы



Мақсаты: Құрлық беті тақырыбы бойынша суретті сипаттау, зерттеуге бағыттау, әңгімені тыңдап өз болжамдарымен салыстыру

Сипаттамасы: Тақырып бойынша суретке қарап сипаттап айтады


бағалау


Жеке жұмыс

«Ұшқыр ойлаймын.» стратегиясы

Мақсаты: Тақырыпты зерттеуге бағыттау

Сипаттамасы:

  • Каспий маңы ойпаты көрсетілген картадан қандай елді мекендерді, өзен-көлдерді байқадың?

  • Тегіс, төбелі жазық физикалық картада қандай түске боялады?

  • Әріптер кестесінен өзіне таныс жазықтардың атын тауып жазады

Ф.Шаблонмен бағалау

Құрлық беті тақырыбы бойынша сурет











Қазақстанның физикалық картасы





Әріптер кестесі




5 минут

Сабақтың соңы


«Тақия» ойыны. Оқу материалын қорытуды орындай алады. Оқушылар шеңбер құрып тұрады. Жүргізуші оларды айналып жүріп, бір балаға тақия кигізеді. Тақия киген оқушыға басқа оқушылар сұрақтар қояды.

Ф. Балалардың жауаптары смайликтермен бағаланады


Қосымша ақпарат: Таулы үстірт туралы DS MEDIA GROUP түсірген бейнематериал


Саралау –Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз?


Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?

Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланыс
Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері
АКТ-мен байланыс
Құндылықтардағы байланыс

А деңгей

Каспий маңы ойпаты көрсетілген картадан қандай елді мекендерді, өзен-көлдерді байқадың?


С деңгей

Тегіс, төбелі жазық физикалық картада қандай түске боялады?


Оқушылар :

-жазықтың түрлерін атайды, жыра, сай, төбелі жазықтарды бір-бірінен ажырата алады.

«Қағып ал» ойыны. Допты бір оқушыға үйренген сөздердің бірін айтып лақтырамын.Қағып алған оқушы сөзді қайталап, келесі оқушыға лақтырады.

География, қазақ тілі пәнімен байланыс



Жұппен жұмыс істеуге, пікір таластыруға, дәлелдей білуге үйрету


Топ мүшелерінің іс-әрекетін бақылауға дағдыландыру


Рефлексия



Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.

Сабақ /оқу мақсаттары шынайы ма?


  • Сабақтың мақсаты шынай болды


Бүгін оқушылар не білді?



  • Табиғатты танып білудің түрлі әдісін білді

Сыныптағы ахуал қандай болды?



  • Сыныптағы ахуал ынтымақтастықта болды


Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?


  • Мен жоспарлаған шаралар тиімді болды.


Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе?



  • Мен уақыт ішінде үлгіре алдым


Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?


  • Тапсырмаларды орындауда оқушыларға мобильді жұмыс жасауды



Қорытынды бағамдау



Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?


1: Топпен жұмыс


2: Оқуға деген ынтасын арттыру жұмыстары табысты болды,


Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?


1: Ынтымақтаса жұмыс жасау


2:Білім беру мен білім алуға жаңа тәсілдерді сыни тұрғыдан ойлау


Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?


  • білім беру мен білім алуға жаңа тәсілдер

  • жас ерекшеліктеріне сәйкес тапсырма













Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 4 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
?МЖ саба?

Автор: Н?рмырзаева З?байра ?мірхан?ызы

Дата: 17.09.2016

Номер свидетельства: 344225
