Қазақ тілі | Уақыты: 13.04.2018 | Барлық оқушы саны: 24 3 «б» сыныбы Сынып жетекшісі: Бисенбаева А. | |||||
Сабақ тақырыбы | Неше?Нешінші? сұрағына жауап беретін сан есімдер | ||||||
Сабақтың мақсаты | Сөйлеу тілін дамытады. Сан есімнің мағыналық түрлерін пысықтайды. | ||||||
Міндеттері: |
| ||||||
Әдіс-тәсілдер | Топтық жұмыс,венн диаграммасы | ||||||
Көрнекіліктер | Мәтін, постер жасауға А3 плакаты, топқа бөлуге қажетті суреттер. | ||||||
Оқыту нәтижелері | Сөйлеу дағдысы, тіл байлығы дамиды. Бір-біріне көмектесуге қалыптасады. Жұрт алдында сөйлеуге дағдыланады. | ||||||
Сабақ барысы: | |||||||
Мақсаттар жүйесі | Уақыты | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Ұйымдастыру түрі | Нәтижесі | ||
Білу Қызығушылықты ояту. - ұйымдастыру; -топқа бөлу; «Карусель » әдісі | 8 минут | Суреттер бойынша оқушыларды топқа бөледі. «карусель әдісі» қолданады. Сұрақ қояды. Сөз таптарын қайталайды.Мәтіннен сан есімдерді таптырып, мағыналық түрлеріне ажыраттырады. | Суреттер бойынша топқа бөлінеді. «Карусель» әдісі бойынша мұғалімнің сұрағына жауап береді. Мәтіннен сан есімдерді тауып, мағыналық түрлеріне ажыратады. | -Топтық жұмыс -Диалогтік жұмыс | Қызығушылығын оятады, Ойлау белсенділігін артады | ||
Түсіну Мағынаны тану. | 7 минут | Оқушыларды топтарға бөледі. 1-топ. 2-топ 3-топ Әбір топқа жасаған сөздеін оқытады, бақылау жасайды түсіндіреді. | Топта жұмыс жасайды Ізденеді, түсінеді, тапсырмаларды орындайды, түсіндіреді | Топ мүшелерінің диалогі, әңгімесі | Танымдық белсенділігі дамиды | ||
Қолдану Жаттығу жұмысын орындау | 10 минут | Көркем жазу минуты. Жаттығу жұмыстарын орындайды. | Мәтінді оқып сан есімдерді табады.Байланысқан сөздермен бірге жазады. | Кітаптағы жаттығулармен топ мүшелерінің бірлескен жұмысы | Сұрақ қояды. | ||
Талдау Топтық жұмыс . Сан есімдерді мағыналық түрлеріне ажыратады, сөздерді саралайды, салыстырады. | 5 минут |
| Топта жұмыс жасайды Ізденеді, түсінеді, тапсырмаларды орындайды, түсіндіреді | Топтық жұмыс оқушылар орындарында ақылдасады. Соңында бір оқушы тақтаға орындайды | Сан есімдерді ажырата алады,сұрақ қоя біледі. | ||
Жинақтау Ой толғаныс. Күрделі тапсырмалар беру, оқушыларды ойландыру «Венн диаграммасы» | 10 минут | Сандар туралы не білеміз? «Көңілді шумақ» Шығармашылық жұмыс. | Түзейді, қорытындылайды | Топтық жұмыс Сыни ойлау | Ойын дәлелдеуге дағдыланады | ||
Бағалау Үйге тапсырма:466 жаттығу Ребусты шешу,сөзге әңгіме құрау. Рефлекция. | 3 минут 2 минут | Біз сабақта не білдік? Нені түсінбей қалдық? Кері байланыс парағын толтырады. Оқушыларға қолдау көрсетеді. Сенім білдіреді. | Бағалайды. | Топ басшылары топ мүшелерімен келісе отырып бір-бірін бағалайды, бағалау парағын толтырады |
Бүгін мен не білдім, не түсіндім? Кері байланыс парағын толтырады. Оқушылар жұмысы бағаланады. | ||