kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Қайталау. Кестелік көбейту жіне бөлу

Нажмите, чтобы узнать подробности

Қайталау. Кестелік  көбейту  және бөлу

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Қайталау. Кестелік көбейту жіне бөлу»

Математика

Уақыты:15.11.2017

Кабинет: 18

Мұғалім:Калмаганбетова М

Сабақтың атауы

Қайталау. Кестелік көбейту мен бөлу. Есеп шарты бойынша теңдеу құру және оны шешу

Сілтеме

Математика оқулығының әдістемесі,мұғалімге арналған нұсқаулық

Сабақтың жабдығы

Сызба, деңгейлік тапсырма ,карточкалар

Жалпымақсаттар

Сабақтың мақсаты: Көбейту және бөлудің кестелік жағдайы туралы білімдерін бекіту.

Білімділік: көбейту және бөлуге берілген есептерді шығару дағдыларын жетілдіру

Дамытушылық: Оқушылардың логикалық ойлау, танымдық қабілеттерін арттыру, шығармашылық жұмыс істей білу дағдысын қалыптастыру.

Тәрбиелік: Қазақтың ұлттық ойындары арқылы балаларды ұйымшылдыққа, жылдамдыққа, тапқырлыққа, қазақтың салт-дәстүрлерін құрметтеуге үйрету. Отанға,туған елге деген сүйіспеншіліктерін арттыру

Көрнекілігі: Карточкалар, жылқы суреті, қоржын,асық, слайд т.б
Сабақтың түрі: Аралас сабақ

Оқыту  нәтижесі

Топқа бөлу

Қоржын ішінен жылқы сөзіне байланысты ребус шығады. Жылқы атауларына байланысты топтарға бөлу

1-топ «Құлагер» 2-топ «Бозжорға» 3-топ «Тайбурыл» 4-топ «Күрең»

Топ басшысы болып ұл бала сайланады. Топ басшысына тақия кигізіп,бағалау парағын таратамын. Балалар, әр математикалық тапсырмаларымызды ұлттық ойындарды ойнай отырып орындаймыз. Қане ұлттық ойын түрлерін атайықшы. Олай болса, тобымыз жылқы малына қатысты болғандықтан , бүгінгі сабағымызда ат үстінде ойналатын ойындарды ғана ойнайық.

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Ынтымақтастық атмосферасы

Оқушылар, бүгінгі сабағымыз күндегіден ерекше сабақ. Сабағымызға қонақтар келіп отыр. Қонақтарымыздың әкелген үлкен сыйлықтары да бар. Біз сыйлықты ашпас бұрын қонақтармен амандасып алайық.

Психологиялық дайындық.

Математика керек әр күнге,

Математика қажет өмірде

Математиканы оқимыз

Миымызға тоқимыз

Осы айтқандарыңды орындауға бар күш - жігерлеріңді саласыңдар деген ойдамын, бәріне сәттілік пен бестік баға тілеймін!



Оқушылар келген мұғалімдермен амандасып алады.


Оқушылар хормен айтады.

Үй тапсырмасын сұрау


Үй жұмысы дәптерлерін тексеру Әр топтан 1 оқушы оқиды.

Оқушының дәптерлерінің бетіне

оюдың суретін жапсырулы.


Қызығушылықты ояту

Балалар, біз үйден қандай есеп шығардық? Теңдеу

Олай болса бүгінгі тақырыбымыз белгілі болды.Қайталау.Кестелік көбейту мен бөлу. Есеп шарты бойынша теңдеу құру. Балалар дәптерге күннің жадын, тақырыпты жазайық.

Мағынаны тану

Мәтінді тізбектеп оқу

Сыныпты 4 – топқа бөліп Оқушылар тапсырмаларды топпен

тапсырмалар беру орындайды

«Бәйге» ойыны. Оқушыларға карточка таратылады. Әр топқа тапсырмалар бөліп беріледі.


«Құлагер» тобы

4 бала 5 шар

Барлығы-?

4*5=20

Жауабы: барлығы 20 шар

«Бозжорға» тобы

4 бала ? шар

Барлығы-20

20:4=5

Жауабы: 4 бала 5 шардан

«Тайбурыл»тобы

5*х=45

Х=45:5

Х=9

5*9=45

45=45

«Күрең» тобы

100*х =600

Х=600:100

Х=6

100*6=600

600=600

  1. «Жамбы ату» ойыны. Оқушылар топпен

Балалар, кім есептің шартын, жұмыс жасайды.

шешуін дұрыс құрай алса сол

жеңімпаз. Яғни жамбыға дөп тигізгені.


Қыз бала-8

Ұл бала-? 2 есе артық

8*2= 16

Жауабы: үйірмеге 16 ұл бала катысты

Ә) Кері есепті ауызша құрап айту


Ұл бала-16

Қыз бала-? 2 есе кем

16:2 8

Жауабы: үйірмеге 8 қыз бала қатысты

«Аудырыспақ» ойыны

Оқушылар осы тапсырма бойынша постер қорғау

2*2=4 3*3= 9 4*4=16 5*5=25 6*6=36 7*7=49 8*8=64 9*9=81

  1. «Көкпар» ойыны . Өзіндік жұмыс. Оқушы жеке орындайды.

«Құлагер» тобы 63:9+56:8=14 5*6:3=10

«Бозжорға» тобы 81:9+54:6=18 64:8*9=72

«Тайбурыл» тобы 20:4+72:9=13 4*9:6=6

«Күрең» тобы (35-27)*4=32 (81-75)*3=18 (64-56)*2=16


Жылдам әрі дұрыс орындаған оқушы киіз үйдің бөліктерін құрастыру мүмкіндігіне ие болады


6. «Қыз қуу» ойыны Оқушылар шапшаң орын-

( 1 ұл мен 1қыз тақтада жарысы) дауға тырысып,жарысады


«Құлагер» «Бозжорға» «Тайбурыл» «Күрең»

54:а=6 а:8=5 8*х=56 7*х=49

А=54:6 а=8*5 х=56:8 х=49:7

а=9 а=40 х=7 х=7

54:9=6 40:8=5 8*7=56 7*7=49

6=6 5=5 56=56 49=49

Сергіту сәті

«Теңге ілу» ойыны

( шапшаң сұраққа жауап берген оқушы, матаның ішіндегі теңгеге ие болады)


(Сұрақ-жауап)

    1. дицеметрдің жартысы неше сантиметр? 5см

2. 1 метрдің 10/1 бөлігі неше сантиметр? 10см

3.20 см ширегі неше см болады? 5см

4. Егер 5/1 бөлігінің ұзындығы 6 см болса, жолақшаның ұзындығы қандай? 30см

5. Жартысы 9см болатын сымның ұзындығы қандай? 18см

6. Ширегі 3м болатын жіптің ұзындығы қандай?

7. Көбейткіштің компаненттерін ата.

8.2-ге қалдықсыз бөлінетін сандарды қалай атаймыз?



Оқушылар сергіп алады. Сұрақтарға жауап береді.

Ой толғаныс

Балалар мен бүгін топ басшыны неге ұл балдардан сайладым?

Үй тапсырмасы

Оқулықтан 6-есепті орындау

Күнделіктеріне жазады

 Бағалау






Кері байланыс

 Топтарды бағалау. Оқушылар алдымен бір бірін бағалайды. Содан соң мұғалім барлық оқушыларды бағалайды. Асық арқылы бағалау. Алшы- бестік

Тәйке-төрттік

Бүге-үштік

Оқушылар сабақтан алған әсерлерін Оқушылар сабақ-

смайликтерге жазып киіз үйдің әр бөлігіне тан алған әсерлерін жабыстыру. Мысалы: Толық түсіндім – смайликке жазып,

шаңыраққа. Киіз үйдің бөліктеріне

Орташа, әлі көп оқуым керек – уыққа. жабыстырады.

Ештеңе түсінбедім- керегеге, сықырлауыққа.




















Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 3 класс

Скачать
Қайталау. Кестелік көбейту жіне бөлу

Автор: Калмаганбетова Марияш Элевсановна

Дата: 15.02.2018

Номер свидетельства: 457731
