kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

«Қағаздан гүл жасау»

Нажмите, чтобы узнать подробности

Сабақ : «Қағаздан гүл жасау»

Сабақ негізделген оқу мақсаты: (мақсаттары)

Қазақтың көрнекті жазушысы,ұлы ғалым, ағартушы ұстаз Ы.Алтынсариннің өмірі, шығармашылығы туралы  тереңірек таныстыру, автордың айтайын деген  негізгі  идеялық  ой- мұратын ашу.

Сабақ мақсаттары:

Барлық оқушылар:

А. оқушыларға  бағыт бере отырып,өз бетімен ізденуге, жұмыс істеуге, өздігінен қорытынды  жасауға машықтандыру,өмірмен  байланыстыру.

Оқушылардың басым бөлігі:

В. әңгіме арқылы еңбек ету,жақсылық жасау,адал, таза болуға,еңбекқор, адамгершілігі мол,  жақсылықты жаны сүйетін адам тәрбиелеу.

Кейбір оқушылар:

С.

Тілдік мақсат

Оқушылар:

Өз ойларын еркін жеткізе біледі

Негізгі сөздер мен тіркестер:

Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:

Талқылауға арналған тармақтар (тыңдалым)

Сіз неліктен. екенін айта аласыз ба?(айтылым)

Жазылым бойынша ұсыныстар:

Алдыңғы оқу

Массив туралы түсінік

Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз )

Формативті бағалау (ОҮБ)

Ресурстар

Басталуы

Кіріспе.

Ұйымдастыру кезеңі.Психологиялық дайындық.

Мен үшін әрқайсыңның  орның бөлек,

Бейне бір сендер жеміс, мен бәйтерек.

Бүгінгі сабағымыз сәтті өтуге,

Ұшқыр ой, ашық көңіл,білім керек!

Оқушыларды топқа бөлу.

1-топ: Кел,ба-ла-лар,оқы-лық

2-топ: Ба-ла-ның   ай-ла-сы.

3-топ:Та-за  бұ-лақ.Алтынсарин шығармаларының атауымен сынып оқушыларын  топқа бөліп алдым.Үй тапсырмасын сұрау.Өткен сабақты қайталау.Баланың айласы.

1-топ.Ы.Алтынсарин  өмірі туралы жинаған мәліметтерін баяндайды.

2- топ.»Жақсылыққа  жамандық бар « дәлелдейді.

3- топ.:»Жақсылыққа  тек жақсылық бар»дәлелдеу.

Оқушыларға бағалау парақтары таратылады. Сабақтың әр кезеңінде оқушылар өздерін бағалап отырады.

ресурс парақтары, суреттер

Ортасы

Жаңа сабақ.Суретпен жұмыс:Өзен.

-Суреттен  не көріп тұрсыңдар?

-Бұлақ тың суы қандай?

-Бұлақ суының  қандей пайдасы бар?

- Бұлақ  суының тазалығы, мөлдірлігі  көз алдыңа нені елестетеді?

Қызығушылықты ояту: Таза бұлақ  орыс тілінде  Чистий родник.Ағылшын тілінде  frech  spring.

Мәтінмен жұмыс:

  1. абзац   3 топқа беріледі.
  2. абзац – 1 топ
  3. абзац-2 топ
  4. абзац-3 топ

Мәтінді оқып, түсінгендерін бір- біріне түсіндіру.

Сөздікпен жұмыс.

Тастақ- тасы көп жер.

Қайнар-бұлақтың бастау көзі.

Ғибрат-үлгі

Сусаған-шөлдеген.

Мәтінді сахналау.Оқушылар мәтінді сахадайды.

Үш жолаушының  қайсысының пікірі  дұрыс деп ойлайсыздар?

1-жолаушының пікірін қолдаушылар.

2-жолаушының пікірін қолдаушылар.

3-жолаушының   пікірін  қолдаушылар.

Мақал- мәтелдер айту.

1-топ: Еңбекқорлық

2- топ:жақсылық

3-топ:Тазалық.

Берілген сөздерге  қарсы мәндес сөздер айтқызу.

Паскаль  программалау тілінде берілген есепке программа құрады.

 

Өзара бірін- бірі бағалау.

флипчарт, маркерлер, стикерлер, презентация,

Аяқталуы

Адамдардың бәрінен  кіші болғым келеді,

Ең бастысы  өмірде – кісі болғым келеді.

Оқушыларды бағалау.3 балдық жүйемен бағалау.

1.Үй тапсырмасын  қорытындылау-0-3

2.Ауызша   сұрақтарға жауап беруі 0-3

3.Жаңа сабақты түсінуі,ой  қорытуы 0-3

4.Мақал-мәтел  айтуы 0-3

5.Қарсы мәндес сөздер айтуы 0-3

6.Ойынға қатысуы 0-3

5-18-21 балл

4-12-17 балл

3-6-12 балл

2-1-5 балл.

Бағалау парағы бойынша өзін-өзі бағалау

Сөздер жазылған карточкалар

Парақшалар

Рефлексия

Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?

Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
««Қағаздан гүл жасау»»

Сабақ : «Қағаздан гүл жасау»


Сабақ негізделген оқу мақсаты: (мақсаттары)

Қазақтың көрнекті жазушысы ,ұлы ғалым, ағартушы ұстаз Ы.Алтынсариннің өмірі, шығармашылығы туралы тереңірек таныстыру, автордың айтайын деген негізгі идеялық ой- мұратын ашу.

Сабақ мақсаттары:

Барлық оқушылар:

А. оқушыларға бағыт бере отырып,өз бетімен ізденуге, жұмыс істеуге, өздігінен қорытынды жасауға машықтандыру,өмірмен байланыстыру.

Оқушылардың басым бөлігі:

В. әңгіме арқылы еңбек ету,жақсылық жасау,адал , таза болуға,еңбекқор, адамгершілігі мол, жақсылықты жаны сүйетін адам тәрбиелеу.

Кейбір оқушылар:

С.

Тілдік мақсат

Оқушылар:

Өз ойларын еркін жеткізе біледі

Негізгі сөздер мен тіркестер:


Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:

Талқылауға арналған тармақтар (тыңдалым)

Сіз неліктен .... екенін айта аласыз ба?(айтылым)


Жазылым бойынша ұсыныстар:


Алдыңғы оқу

Массив туралы түсінік

Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз )

Формативті бағалау (ОҮБ)

Ресурстар

Басталуы

Кіріспе.

Ұйымдастыру кезеңі.Психологиялық дайындық.

Мен үшін әрқайсыңның орның бөлек,

Бейне бір сендер жеміс, мен бәйтерек.

Бүгінгі сабағымыз сәтті өтуге,

Ұшқыр ой, ашық көңіл,білім керек!

Оқушыларды топқа бөлу.

1-топ: Кел,ба-ла-лар,оқы-лық

2-топ: Ба-ла-ның ай-ла-сы.

3-топ:Та-за бұ-лақ .Алтынсарин шығармаларының атауымен сынып оқушыларын топқа бөліп алдым.Үй тапсырмасын сұрау.Өткен сабақты қайталау.Баланың айласы .

1-топ.Ы.Алтынсарин өмірі туралы жинаған мәліметтерін баяндайды.

2- топ.»Жақсылыққа жамандық бар « дәлелдейді.


3- топ.:»Жақсылыққа тек жақсылық бар»дәлелдеу.



Оқушыларға бағалау парақтары таратылады. Сабақтың әр кезеңінде оқушылар өздерін бағалап отырады.





ресурс парақтары, суреттер

Ортасы

Жаңа сабақ.Суретпен жұмыс:Өзен.

-Суреттен не көріп тұрсыңдар?

-Бұлақ тың суы қандай?

-Бұлақ суының қандей пайдасы бар?

- Бұлақ суының тазалығы, мөлдірлігі көз алдыңа нені елестетеді?

Қызығушылықты ояту: Таза бұлақ орыс тілінде Чистий родник.Ағылшын тілінде frech spring.

Мәтінмен жұмыс:

  1. абзац 3 топқа беріледі.

  2. абзац – 1 топ

  3. абзац-2 топ

  4. абзац-3 топ

Мәтінді оқып, түсінгендерін бір- біріне түсіндіру.

Сөздікпен жұмыс.

Тастақ- тасы көп жер .

Қайнар-бұлақтың бастау көзі.

Ғибрат-үлгі

Сусаған-шөлдеген.

Мәтінді сахналау.Оқушылар мәтінді сахадайды.

Үш жолаушының қайсысының пікірі дұрыс деп ойлайсыздар?

1-жолаушының пікірін қолдаушылар.

2-жолаушының пікірін қолдаушылар.

3-жолаушының пікірін қолдаушылар.

Мақал- мәтелдер айту.

1-топ: Еңбекқорлық

2- топ:жақсылық

3-топ:Тазалық.

Берілген сөздерге қарсы мәндес сөздер айтқызу.




Паскаль программалау тілінде берілген есепке программа құрады.


Өзара бірін- бірі бағалау.










флипчарт, маркерлер, стикерлер, презентация,














Аяқталуы

Адамдардың бәрінен кіші болғым келеді,

Ең бастысы өмірде – кісі болғым келеді.

Оқушыларды бағалау.3 балдық жүйемен бағалау.

1.Үй тапсырмасын қорытындылау-0-3

2.Ауызша сұрақтарға жауап беруі 0-3

3.Жаңа сабақты түсінуі,ой қорытуы 0-3

4.Мақал-мәтел айтуы 0-3

5.Қарсы мәндес сөздер айтуы 0-3

6.Ойынға қатысуы 0-3

5-18-21 балл

4-12-17 балл

3-6-12 балл

2-1-5 балл .




Бағалау парағы бойынша өзін-өзі бағалау





Сөздер жазылған карточкалар



Парақшалар

Рефлексия

Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?





Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз











Тексерілді


Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 4 класс

Скачать
«Қағаздан гүл жасау»

Автор: Ешенкулова Жанна Есенбековна

Дата: 31.03.2017

Номер свидетельства: 405560
