kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Емханаға бару

Нажмите, чтобы узнать подробности

данная разработка является планом к уроку казахского языка в 1 классе по обновлённой программе обучения. 

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Емханаға бару»

Сабақ:


Мектеп: «Тайынша қаласы №4орта мектебі» КММ

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні: Жукенова К№М№

Сынып:1

Қатысқандар:

Қатыспағандар: -

Сабақтың тақырыбы:

Емханаға бару

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары

Т. 1.1.3.1 Хабарламаны тыңдау және мұғалімнің көмегімен мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру, сәйкес иллюстрациялық\заттық сурет\сызба таңдау

А. 1.2.4.1 Қарапайым оқиғаларды (мәтінді) мазмұндау

О. 1. 3.1.1 Таныс сөздерді тұтас оқу

Сабақ мақсаттары:

Барлық оқушылар орындай алады:

  • Мұғалімнің көмегімен тыңдаған материал не туралы екенін түсінеді

  • Мәтіндегі таныс сөздерді оқи алады

Оқушылардың көпшілігі орындай алады:

  • Сөздердің орын тәртібін сақтайды

  • Таныс заттардың атауын жазады

Кейбір оқушылар орындай алады:

  • Сурет бойынша 2-3 сөйлем құрап айта алады

  • Сұрақтарға жауап бере алады


Тілдік мақсат

Оқушылар орындай алады:

  • Мұғалімнің көмегімен тыңдаған материал не туралы екенін түсінеді

  • Мәтіндегі таныс сөздерді оқи алады

Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер:

емхана

қабат

әртүрлі

әрқашан

көмек көрсетеді

кезекте


Диалог құруға\шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер:

Көп дәрігерлер

Әртүрлі болады

Біздің қалада

Тіс дәрігері

Емханаға барамын

Медбикелер жұмыс істейді

Кезекте тұр


Талқылауға арналған сұрақтар:

Біздің қалада емхана бар ма?

Емханаға кімдер барады?

Адамдар не себеппен барады?



Не себепті.....деп ойлайсыз?

Не себепті дәрігерлер әртүрлі болады?


Ишара: Басым ауырады. Қолым ауырады.

Аяғым ауырады. Дем алу


Алдыңғы оқу:

Бүгінге дейінгі сөздік қор. Оқушылар алдыңғы сабақта дене мүшелері деген тақырыпты үйренді.

Бас, қол, аяқ, дене, тіс; көз, құлақ.


Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

Басы


1минут











2минут












1.Ұйымдастыру кезеңі:

Оқушылармен амандасу, олардың назарын сабаққа аударту.

Біз ерекше баламыз,

Айтқан тілді аламыз.

Бостарымызды көргенде,

Қуана қарсы аламыз.


1. Үй жұмысын тексеру

Өткен сабақтағы сөздерді еске түсіру. Сұрақ-жауап

Мысалы: бас – голова –head

мұрын – нос - nose



2.Топқа бөлу:

Пазл жинау Оқушылар жинаған пазл арқылы топтарын анықтайды


1-топ –Тіс дәрігерлері

2- топ- Балалар дәрігерлері

3 -топ – Хирург дәрігерлері

4 - топ- Көз дәрігерлері











Ыстық орындық








Қима суреттер










Ортасы


3минут











3.Бекіту






15 минут


































































Соңы




2 минут






Рефлексия

Сабақтың тақырыбын ашу: Балалар неліктен мен сіздерді былай бөлдім?

Ой қозғау.


2. Жаңа сабақ:


Дейін, кезінде, кейін

Тақырыпқа байланысты сөздерді атау.



Мәтінмен жұмыс :


1 - тапсырма

Біздің қалада емхана бар. Емхана төрт қабаттан тұрады. Ол үлкен. Онда көп дәрігерлер мен медбикелер жұмыс істейді. Дәрігерлер әртүрлі болады. Мысалы: тіс дәрігері, хирург дәрігері, балалар дәрігері. Мен ауырып қалғанда анаммен емханаға барамын. Дәрігер маған әрқашан көмек көрсетеді.


Оқушылар тізбектеп оқиды.

Жаңа сөздерді меңгеру:

емхана

қабат

әртүрлі

әрқашан

көмек көрсетеді

кезекте

кезекте тұрады


Мұғалім жаңа сөздерді оқып береді;

Оқушылар хормен, жеке-жеке айтып шығады;

Сөз тіркесін немесе сөйлемдер құрастырады;

Сөздік дәптерлеріне жазып алады.



2 - тапсырма

Мәтін бойынша сұрақтарды құрайды.

Біздің ........ ........ бар ма?

..... төрт .......... ма?

Ол ...... ме?

Онда көп ........... мен .........жұмыс істейді ме?


Формативті бағалау (бармақ арқылы)

Сергіту сәті: Қызықты әріптер



3 -тапсырма

-Оқушылар мәтінді тағы бір рет оқып шығады (мұғалімнің жетекшілігімен)



- Оқушыларға дайын қима суреттер

3.қабылдауға келген адамдар

ұсынылады

2.дәрігерлер


1.Емхана



4. Тісі ауырған адам


5. Дәрігердің қабылдауы

6.Денсаулық – зор байлық









4 –тапсырма

Тақырыпқа қатысты команданы әрекет арқылы көрсету.




Үйге тапсырма: Мақалды және жаңа сөздерді жаттау. Суретін салу


«Таңдау» әдісі. Кері байланыс

1. Мен сабақ

қызықты болды /қызықсыз болды деп ойлаймын.

2. Мен сабақта көп нәрсені үйрендім / үйренгенім аз болды.


Критериі

Бағалау критерийлер

Дескрипторлар

1. Мұғалімнің көмегімен мазмұны бойынша сұрақтарға жауап бере алады


1. Мұғалімнің көмегімен оқыған мәтін бойынша сөздерді жазу.




1. Мәтіннің мазмұның түсінеді.

2. Түйінді сөздерді түртіп алады.

3. Қарапайым сұрақтарға жауап бере алады


1.Қазақ тіліне тән әріптерді дұрыс жаза алады.

2. Сөздерді түсініп дұрыс қатесіз жазады.





Миға шабуыл













Жаңа сөздер,мәтін



























Модельдеу әдісі









АКТ














Суреттер,

ватман












ТКО әдісі





























































Бір- бірін бағалау

Тапсырмалар

1 тапсырма

2 тапсырма

3 тапсырма

4 тапсырма

қ.б,

Аты жөні

Милена





Анна





Асель







Шәкіл

15-14%- 5

13-7%-4

6-3%-3































Қосымша ақпарат:

Саралау-оқушыға мейілінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз?

Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түсіндіресіз? балаларға арналған мәтін (АКТ) көрсету , мұғалімнің көмегімен қызықты тапсырмалар орындау,әдіс-тәсілдер қолдану,

Қабілетті оқушылардың тілін қалыптастыру мақсатында тілдік қолдау көрсетуге қосымша тапсырмалар (жаңылтпаштар,тақ пақтар) беру арқылы

Бағалау-оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Қалыптастурышы бағалау:Әр топ басшысы топ арасында бағалау парақшасына орындалған тапсырманы +, - қойып бағалайды.

Әр топ келесі топты «Бас бармақ» әдісі бойынша тақтадағы кестеге бармақтарын жапсырмалап ,бағалайды

А. Басбармақ жоғары

Өте жақсы,

Б. Басбармақ жанына

Жақсы орындалған

С. Басбармақ төмен

Орташа

Сабақ соңында бармақ сандарын санап, салыстырып ауызша бағалау

Мұғалім қолпаштап,мақтап отырады.

Жиынтық бағалау парағын толтырады.

Пәнаралық байланыс

Денсаулық пен қауіпсіздік, АКТ-мен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі)

Ана тілі,орыс тілі, жапсыру-еңбек

Қауіпсіздік ережелерін сақтайды.

Үлкендердің ақылын тыңдайды.

Өзара көмектеседі.

Рефлексия. Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма?

Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз.Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз.

Бүгін оқушылар нені үйренді?


Сабақ қалай өтті,қандай деңгейде өтті?

Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма?

Уақытты қалай пайдаландым?

Жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неге?

Сабақта «Емханаға бару» тақырыбына байланысты сөздер мен сөз тіркестерін, шағын сөйлемдерді үйренді.

Сабақ мақсатына жеттім деп ойлаймын.



Оқушылар сөздер құрастырды.Емхана туралы толық түсініп, есте сақтады.

Жаңа сөздерді мағынасына сай, дұрыс қолданды;сұрақтарға жауап берді..

Сыныпта топпен жұмыс ынтымақтастық атмосферасын нығайтты, өзара көмек берді.

Жоспарланған уақытым сабақ жоспарына сай келді.



Қысқаша бағамдау

Ең жақсы өткен екі тапсырманы атап көрсетіңіз (оқытуға және үйренуге қатысты)

1: Пазл арқылы топқа бөлуі


2: Хикая картасы


Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқытуға және үйренуге қатысты)?

1: Дидактикалық ойыны

2: Суретпен жұмыс

Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпаратты білдім?

1:





































Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 1 класс

Скачать
Емханаға бару

Автор: Жукенова Корлан Мукашевна

Дата: 21.01.2017

Номер свидетельства: 381919
