kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

"Екі амалмен шығарылатын есептер"

Нажмите, чтобы узнать подробности

Сабақтың   тақырыбы:   Екі  амалмен  шығарылатын  есептер. 

Сабақтың   мақсаты:  Екі  амалмен  шығарылатын  есеппен  және  оны  шығарудың  жолымен  алғаш  таныстыру.

Сабақтың міндеті:

  1. Екі  амалмен  шығарылатын  есеппен  және  оны  шығарудың  жолымен  алғаш  таныстыру,  осындай  есептің  мәнді  белгісін  тағайындау.2-ні қосу  және  азайтудың  кестелік  жағдайларын  екі  амалдан тұратын  өрнектермен,  теңдеулермен,  есептеулермен  байланысты  әр  алуан  іс-әрекет  барысында  қолдануға  машықтандыру
  2. Екі  амалмен  шығарылатын  есепті  енгізуге  дайындық  жүргізуі  ондықтан  аттап  қосу  мен  азайту  тәсілдерін  қарастыру  дағдыларын  дамыту.
  3. Балаларды  білімділікке,  адамгершілікке,  жолдастық  қарым-қатынасқа 

                                        тәрбиелеу.

Сабақтың   түрі:            Оқушылардың  жаңа  білімді  меңгеру  сабағы.

Әдіс-тәсілдері:              Түсіндіру,  сұрақ-жауап, көрнекілік  көрсету  арқылы  түсіндіру,жарыс.

Көрнекілік:                    Үлестірмелі  дидактикалық  материал,  қосу және  азайту   кестесі.

Сабақтың   барысы:

 Ұйымдастыру  кезеңі: а)     Сәлемдесу,   оқушыларды   түгендеу.  

                                           ә)     Сабаққа  әзірлігін  тексеру,  оқу  құралдарын дайындау.

 Үй   тапсырмасын   тексеру:    5 –тапсырма.  Теңдеу  және  шығ.  тапсырма

Білімді жан-жақты  тексеру кезеңі.

Санға  екіні  қосу кестесін  және  оған  сәйкес  азайтуды  еске  түсіру. 

Екіні  қосу  кестесін  құру.  

1)       +2,       әйнекше  орнына  2,  3,  4,  5,  6,  7,  8  сандарын  қою  және  нәтижені  жатқа  айту.

2)  Осы  теңдіктерді  пайдаланып  азайтудың  сәйкес  жағдайларын  құру.

2+2=4      4-2=2

3+2=5      5-2=3        5-3=2

4+2=6      6-2=4        6-4=2,  т.с.с.

Оқушылардың  білімді  белсенді  меңгеруге  дайындау  кезеңі.

1-тапсырма. Түсіндірме  мәтінмен  жұмыс. 

Сырғанап  жүр – 12 бала

Кетті – 2  ұл

Қалды – ?  бала

Сырғанап  жүр – 10 бала

Келді – 5  қыз

Болды – ?  бала

Сырғанап  жүр – 12 бала

Кетті – 2  ұл,  келді  – 5  қыз

Болды – ?  бала

О О О О О О О О О О О О                              12-2

О О О О О О О О О О О О   О О О О О        (12-2)+5                

Пысықтау.

9+2                     11-2                            2+9                         11-9

2 -  тапсырма  Түсіндіре  отырып шығару.

Бар  еді – 6  ш.су

Құйды – 4 ш.су

Ішті – 7 ш. су

Қалды - ? шелек  су

(6+4)-7=3  (ш.су) – қалды

Жауабы:

                    -

                                            +

3 -  тапсырма 

                                                   Еске  түсіру.

өрнек                  теңдеу                        теңдік                         әріпті  өрнек

а  және  2  сандарының  айырмасы,  мұндағы  а=32,  59,  11

4 -  тапсырма 

1-бағанын  ауызша  оқу  және  мәнін  табу.

  2-бағанын  жазбаша  орындау.

6-тапсырма.

11-2=9

21,  31,  41,  51,  61,  71,  81,  91

Қосымша  тапсырма

37,  40,  7 сандарын ,   «+»  мен  «-»  таңбаларын  және  жақшаны   пайдаланып  төрт  өрнек құр  және  мәнін  тап.

Сабақты  қорыту:  Біз  не  білдік?  Талқылау.

 Үйге  тапсырма:   5-тапсырма   және  шығ.  тапсырма.

Оқушы  білімі  мен  белсенділігін  бағалау.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«"Екі амалмен шығарылатын есептер"»

Математика Сабақ №


Сабақтың тақырыбы: Екі амалмен шығарылатын есептер.

Сабақтың мақсаты: Екі амалмен шығарылатын есеппен және оны шығарудың жолымен алғаш таныстыру.

Сабақтың міндеті:

  1. Екі амалмен шығарылатын есеппен және оны шығарудың жолымен алғаш таныстыру, осындай есептің мәнді белгісін тағайындау.2-ні қосу және азайтудың кестелік жағдайларын екі амалдан тұратын өрнектермен, теңдеулермен, есептеулермен байланысты әр алуан іс-әрекет барысында қолдануға машықтандыру

  2. Екі амалмен шығарылатын есепті енгізуге дайындық жүргізуі ондықтан аттап қосу мен азайту тәсілдерін қарастыру дағдыларын дамыту.

  3. Балаларды білімділікке, адамгершілікке, жолдастық қарым-қатынасқа

тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: Оқушылардың жаңа білімді меңгеру сабағы.


Әдіс-тәсілдері: Түсіндіру, сұрақ-жауап, көрнекілік көрсету арқылы түсіндіру,жарыс.

Көрнекілік: Үлестірмелі дидактикалық материал, қосу және азайту кестесі.

Сабақтың барысы:


Ұйымдастыру кезеңі: а) Сәлемдесу , оқушыларды түгендеу.

ә) Сабаққа әзірлігін тексеру, оқу құралдарын дайындау.

Үй тапсырмасын тексеру: 5 –тапсырма. Теңдеу және шығ. тапсырма


Білімді жан-жақты тексеру кезеңі.

Санға екіні қосу кестесін және оған сәйкес азайтуды еске түсіру.

Екіні қосу кестесін құру.

1) +2, әйнекше орнына 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 сандарын қою және нәтижені жатқа айту.

2) Осы теңдіктерді пайдаланып азайтудың сәйкес жағдайларын құру.

2+2=4 4-2=2

3+2=5 5-2=3 5-3=2

4+2=6 6-2=4 6-4=2, т.с.с.

Оқушылардың білімді белсенді меңгеруге дайындау кезеңі.

1-тапсырма. Түсіндірме мәтінмен жұмыс.

Сырғанап жүр – 12 бала

Кетті – 2 ұл

Қалды – ? бала


Сырғанап жүр – 10 бала

Келді – 5 қыз

Болды – ? бала


Сырғанап жүр – 12 бала

Кетті – 2 ұл, келді – 5 қыз

Болды – ? бала


О О О О О О О О О О О О 12-2

О О О О О О О О О О О О О О О О О (12-2)+5


Пысықтау.

9+2 11-2 2+9 11-9


2 - тапсырма Түсіндіре отырып шығару.

Бар еді – 6 ш.су

Құйды – 4 ш.су

Ішті – 7 ш. су

Қалды - ? шелек су

(6+4)-7=3 (ш.су) – қалды

Жауабы:


-

+



3 - тапсырма


Еске түсіру.



өрнек теңдеу теңдік әріпті өрнек


а және 2 сандарының айырмасы, мұндағы а=32, 59, 11


4 - тапсырма


1-бағанын ауызша оқу және мәнін табу.

2-бағанын жазбаша орындау.



6-тапсырма.

11-2=9

21, 31, 41, 51, 61, 71, 81, 91


Қосымша тапсырма


37, 40, 7 сандарын , «+» мен «-» таңбаларын және жақшаны пайдаланып төрт өрнек құр және мәнін тап.



Сабақты қорыту: Біз не білдік? Талқылау.


Үйге тапсырма: 5-тапсырма және шығ. тапсырма.



Оқушы білімі мен белсенділігін бағалау.





Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 2 класс

Скачать
"Екі амалмен шығарылатын есептер"

Автор: Мажитова Ляззат Мамытовна

Дата: 11.01.2017

Номер свидетельства: 377908
