kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Та?ырыбы:Екі амалмен шы?арылатын есептер

Нажмите, чтобы узнать подробности

Саба? ма?саты:  Екі амалмен шы?арылатын есепті?  
                               шы?арылу  т?сілін  ме?герту.
       
 Саба?  міндеттері:
Білімділік: Екі амалмен шы?арыл?ан есепті шы?ару?а 
                     т?селдіру.
Дамытушылы?: О?ушыларды? ой белсенділіктерін 
                          арттыру, танымды? ?абілеттерін дамыту.
Т?рбиелік: О?ушыларды саналылы?  пен тияна?тылы??а 
                     т?рбиелеу.

 Саба? барысы:


Ал?аш?ы ?йымдастыру: психологиялы? дайынды?. 

     Бір, екі, ?ш,
     ?арлы?аш боп ?ш.
     Т?рт, бес, алты,
     ?арлы?аш боп ?ал?ы.
     Жеті, сегіз, то?ыз, он,
     ?з ?я?а ?он.

О?улы?пен ж?мыс:

№1.   Есептерді шы?ар. 
а)
Ж?р еді – 12бала
Кетті -  2 ?л
Сыр?анап ж?р -? бала
Шешуі:           -        =

Жауабы:           бала

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Та?ырыбы:Екі амалмен шы?арылатын есептер»

Тақырыбы:  Екі амалмен шығарылатын  есептер.

Тақырыбы:

Екі амалмен шығарылатын

есептер.

Сабақ мақсаты:   Екі амалмен шығарылатын есептің  шығарылу  тәсілін  меңгерту.   Сабақ  міндеттері: Білімділік:  Екі амалмен шығарылған есепті шығаруға  төселдіру. Дамытушылық:  Оқушылардың ой белсенділіктерін  арттыру, танымдық қабілеттерін дамыту. Тәрбиелік:  Оқушыларды саналылық  пен тиянақтылыққа  тәрбиелеу.  

Сабақ мақсаты:   Екі амалмен шығарылатын есептің

шығарылу  тәсілін  меңгерту.

Сабақ  міндеттері:

Білімділік:  Екі амалмен шығарылған есепті шығаруға

төселдіру.

Дамытушылық:  Оқушылардың ой белсенділіктерін

арттыру, танымдық қабілеттерін дамыту.

Тәрбиелік:  Оқушыларды саналылық  пен тиянақтылыққа

тәрбиелеу.

 

Сабақ барысы:  Алғашқы ұйымдастыру: психологиялық дайындық.  Бір, екі, үш,  Қарлығаш боп ұш.  Төрт, бес, алты,  Қарлығаш боп қалқы.  Жеті, сегіз, тоғыз, он,  Өз ұяңа қон.

Сабақ барысы:

  • Алғашқы ұйымдастыру: психологиялық дайындық.

Бір, екі, үш,

Қарлығаш боп ұш.

Төрт, бес, алты,

Қарлығаш боп қалқы.

Жеті, сегіз, тоғыз, он,

Өз ұяңа қон.

Үй тапсырмасын тексеру: № 5. Теңдеулерді шеш  а+2=11 11-а=2 а-2=9  а=9 а=9 а=11

Үй тапсырмасын тексеру:

№ 5. Теңдеулерді шеш

а+2=11 11-а=2 а-2=9

а=9 а=9 а=11

Оқулықпен жұмыс: № 1.   Есептерді шығар.  а) Жүр еді – 12бала Кетті -  2 ұл Сырғанап жүр -? бала Шешуі:  - = Жауабы:  бала 12 2 10 10

Оқулықпен жұмыс:

№ 1.   Есептерді шығар. 

а)

Жүр еді – 12бала

Кетті -  2 ұл

Сырғанап жүр -? бала

Шешуі:  - =

Жауабы:  бала

12

2

10

10

б)Жүр еді -10 бала Келді – 5 қыз бала Барлығы - ? бала Шешуі:  +   =  Жауабы:  бала 10 5 15 15

б)Жүр еді -10 бала

Келді – 5 қыз бала

Барлығы - ? бала

Шешуі:  +   = 

Жауабы:  бала

10

5

15

15

с)Жүр еді – 12 Кетті -2 ұл Келді -5 қыз Сырғанап жүр - ? бала  Шешуі: ( – )+ = Жауабы:  бала сырғанап жүр.   12 2 5 15 15

с)Жүр еді – 12

Кетті -2 ұл

Келді -5 қыз

Сырғанап жүр - ? бала

Шешуі: ( – )+ =

Жауабы:  бала сырғанап жүр.

 

12

2

5

15

15

№ 2. Сатып әкелді – 6 және 4 шөлмек сусын Ішілді – 7 шөлмек  сусын Қалды - ? шөлмек сусын Шешуі: ( + ) – = Жауабы:   шөлмек сусын қалды   6 4 7 3 3

№ 2.

Сатып әкелді – 6 және 4 шөлмек сусын

Ішілді – 7 шөлмек  сусын

Қалды - ? шөлмек сусын

Шешуі: ( + ) – =

Жауабы:   шөлмек сусын қалды

 

6

4

7

3

3

Сергіту сәті : Тік тұрам да қос қолмен, Таянамын бүйірді. Топылдатып аяқты, Шапалақтап қолымды, Басымды мен шұлғимын. Құс қанатша қолымды, Екі жаққа жаямын. Бір отырып, бір тұрып, Орынымды мен табамын.

Сергіту сәті :

Тік тұрам да қос қолмен,

Таянамын бүйірді.

Топылдатып аяқты,

Шапалақтап қолымды,

Басымды мен шұлғимын.

Құс қанатша қолымды,

Екі жаққа жаямын.

Бір отырып, бір тұрып,

Орынымды мен табамын.

Кел, ойнайық! 59 70 79-(6+3)= 7+2)+40= 80 (5+4)+30= 49 (6+3)+50= 39 80 86-(2+4)-= 87-(4+3)=

Кел, ойнайық!

59

70

79-(6+3)=

7+2)+40=

80

(5+4)+30=

49

(6+3)+50=

39

80

86-(2+4)-=

87-(4+3)=

Тапқышбекке көмектес : 90 мин = сағ мин 1 30 1 сағ 10 мин = мин 70 40 100 мин = сағ мин 80 1 сағ 20 мин = мин 1 1 сағ 9 мин = мин 25 1 тәул. 1 сағ = сағ 69

Тапқышбекке көмектес :

90 мин = сағ мин

1

30

1 сағ 10 мин = мин

70

40

100 мин = сағ мин

80

1 сағ 20 мин = мин

1

1 сағ 9 мин = мин

25

1 тәул. 1 сағ = сағ

69

Кім шапшаң?    Өз бетімен жұмыс.   11 – 2 =                 + 2 = 21 – 2=               + 2 = 31 – 2 =               + 2= 11 9 9 19 21 19 29 29 31

Кім шапшаң?

 

Өз бетімен жұмыс.

 

11 – 2 =                 + 2 =

21 – 2=               + 2 =

31 – 2 =               + 2=

11

9

9

19

21

19

29

29

31

Қорытындылау:
  • Қорытындылау:

Балалар, біз сендермен ойындар ойнап, екі амалмен

шығарылатын біраз есептер шығардық. Енді мына

логикалық ойлау жұмысына көңіл аударайық.

  Үйге тапсырма:  №3   68- бет. Қорытындылау.  Бағалау.

  Үйге тапсырма:  №3   68- бет.

Қорытындылау.  Бағалау.

Кім жылдам ішеді? 82-(30+20)= (65+3)-50= 95-(40+30)= (62+5)-40= 78-(30+10)= (41+6)-20=

Кім жылдам ішеді?

82-(30+20)=

(65+3)-50=

95-(40+30)=

(62+5)-40=

78-(30+10)=

(41+6)-20=


Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Математика

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 2 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Та?ырыбы:Екі амалмен шы?арылатын есептер

Автор: Самарбаева Сакыпжамал Мартбаевна

Дата: 06.01.2016

Номер свидетельства: 272859


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства