kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

ҚМЖ Математика "Екі амалмен шығарылатын есептер" 2 сынып

Нажмите, чтобы узнать подробности

Екі амалмен шығарылатын есептің шығарылу  тәсілін меңгерту.

 Есепті шығара білуге дағдыландыру. Жүйелі ойлау, есте сақтау қабілеттерін дамыту. Білімді, ақылды, ізденімпаз етіп тәрбиелеу

Блум таксономиясы бойынша мақсаттар жүйесі:

Білу: Ондықтарға  бірліктерді  қосып, азайта білу.

Түсіну:Есептердің сұрақтарын салыстыру  арқылы екі амалмен шығарылатынын түсіну

Қолдану:Есептердегі  амалдардың орындалу ретін түсіне отырып, есептерді біріктіріп  қолдану.

 Талдау: Екі амалмен шығарылатын есептерді талдау

Жинақтау:Тез ойлап білімдерін  жинақтау

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«ҚМЖ Математика "Екі амалмен шығарылатын есептер" 2 сынып»


Пәннің аты: мат

Уақыты:18.10.16ж

Кабинет:12

Мұғалім: Таукебаева Р

Сабақтың атауы

Екі амалмен шығарылатын есеп

Мақсаты

Екі амалмен шығарылатын есептің шығарылу  тәсілін меңгерту.

Есепті шығара білуге дағдыландыру. Жүйелі ойлау, есте сақтау қабілеттерін дамыту. Білімді, ақылды, ізденімпаз етіп тәрбиелеу

Блум таксономиясы бойынша мақсаттар жүйесі:

Білу: Ондықтарға бірліктерді қосып, азайта білу.

Түсіну:Есептердің сұрақтарын салыстыру арқылы екі амалмен шығарылатынын түсіну

Қолдану:Есептердегі амалдардың орындалу ретін түсіне отырып, есептерді біріктіріп қолдану.

Талдау: Екі амалмен шығарылатын есептерді талдау

Жинақтау:Тез ойлап білімдерін жинақтау

Күтілетін нәтиже

Қолданылған материалдар

Математика Алматы «Атамұра» 2013ж оқулық АКТ слайд, :,

Оқыту әдістері

ойын, топжарыс түсті жолақшалар, сызба, ауызша есептеуге арналған дидактикалық материалдар, цифрлар

Орындалатын жұмыстар

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекет

Психологиялық ахуал

Біз балдырған баламыз,

Құстай қанат қағамыз.

Дүниені аралап,

Оқып білім аламыз.

Оқушылар бүгінгі сабаққа сәттілік тілейді.

Топқа бөлу

І топ. Ұзындық өлшем бірліктері

ІІ топ. Уақыт өлшем бірліктері

ІІІ топ. Масса өлшем бірліктері

Топқа бөлінеді «әр топ сипаттама береді

Бағалау

І. Білу: Ондықтарға бірліктерді қосып, азайта білу.

Үй тапсырмасын тексеру

9+2 39+2 69+2 11-2 41-2 71-2

19+2 49+2 79+2 21-2 51-2 81-2

29+2 59+2 89 +2 31-2 61-2 91-2

Тест.

1. 1 метрде қанша сантиметр бар? 2.а+4 Бұл қандай өрнек?

а) 10см а) әріпті өрнек

ә) 100см ә) санды өрнек

б) 1 см б) теңдеу

3. а мен 30-дың айырмасын жаз. 4. 7 онд = бірл

а) 30-а а) 7

ә) а+30 ә) 70

б) а-30 б) 10

Жаңа сабақ. Оқулықпен жұмыс. Болжау әдісі

Түсіну: «Миға шабуыл» есептердің сұрақтарын салыстыру арқылы екі амалмен шығарылатынын түсіну жаңа тақырыпты ашу

1-тапсырма Есептерді шығару.  Салыстыру.

а) ә) б)

Жүр еді – 12бала Жүр еді -10 бала Жур еді – 12

Кетті -  2 ұл Келді – 5 қыз бала Кетті -2 ұл Келді -5 қыз

Сырғанап жүр -? Бала Барлығы - ? бала Сырғанап жүр - ? бала

Шешуі:   12 – 2 = 10 Шешуі:  10+5 = 15 Шешуі:  (12 – 2) + 5= 15

Жауабы:  10 бала Жауабы:  15 бала Жауабы:  15 бала сырғанап жүр

Қолдану:Есептердегі амалдардың орындалу ретін түсіне отырып, есептерді біріктіріп қолдану «Бірге ойлаймыз»

Сергіту сәті «Көңілді күн»


Дәптермен жұмыс

 2-тапсырма Ойлы болсаң, озып көр.

Талдау: Екі амалмен шығарылатын есептерді талдау Шығармашылық тапсырма:

Топқа тапсырмаОйлы болсаң, озып көр.

Сатып әкелді – 6 және 4 шөлмек сусын

Ішілді – 7 шөлмек  сусын

Қалды - ? шөлмек сусын

(6+4) – 7 = 3

Жауабы:  3 шөлмек сусын қалды

Білгенге маржан, білмеске арзан”. 3-тапсырма.

Өрнекті жазу және оның мәнін табу.

а – 2 ,  мұндағы  а = 32;  59; 11.

32 – 2= 30         59 – 2 = 57         11 – 2= 9

Математикалық диктант

. Өрнекті жаз және оның мәнін тап:

Жинақтау:Тез ойлап білімдерін жинақтау

1-топ  2-топ. 3-топ 

7 мен 2 сандарының қосындысына 40-ты қос; (7+2) + 40 =

95-тен 40 пен 30 сандарының қосындысын азайт 95 – (40+30) =

6 мен 3 сандарының қосындысына 50-ді қос; (6+3) + 50 =

87-ден 4 пен 3 сандарының қосындысын азайт . 87 – (4+3) =

65 пен 3 сандарының қосындысынан 50-ді азайт (65+3) – 50 =

80-ге 4 пен2 сандарының қосындысын қос 80 + (4+2) =

90=1 сағ 30 мин      1 сағ 40 мин= 100 мин   1 тәул. 1 сағ = 25 сағ     1сағ 20мин  =  80  мин

 ” Терең ойла, ойға жина, көкке самға»
Жинақтау:Тез ойлап білімдерін жинақтау

Логикалық (қисынды) есептер.

* Екі аяғымен түрегеп тұрған адамның салмағы 50кг, бір аяғымен тұрған адамның салмағы неше кг? 

* 1 шоколадты 100 теңгег сатып аламыз, бір жарым шоколадты ше?

* Мадина мен Зарина апалы-сіңілі. Мадинаның екі ағасы, Заринаның екі ағасы бар. Олардың отбасында неше бала бар?

* Аулада өсіп тұрған биік ағашқа 2 торғай және 4 көбелек ұшып келіп қонды. Барлығы неше құс болды?

* Егер үстел бұрышының біреуін кесіп тастаса неше бұрышы қалады.

Кері байланыс Смайликтерді өзі қалаған нұсқаға жабыстырады

Жаңа сабаққа деген қызығушылықтары оянып,ерекше ынтамен кіріседі.

Үйге тапсырма

Дәптермен жұмыс

Күнделіктеріне жазып беремін


Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау


Бағалау парақшасын толтырады.

Кері байланыс


Смайликтерді өзі қалаған нұсқаға жабыстырады


Оқу ісінің меңгерушісі: Жүнісова Н







Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 2 класс

Скачать
ҚМЖ Математика "Екі амалмен шығарылатын есептер" 2 сынып

Автор: Таукебаева Райхан Мухановна

Дата: 18.10.2016

Номер свидетельства: 350360


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства