kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Екі амалмен шы?арылатын есептер

Нажмите, чтобы узнать подробности

Б?л саба? ойын т?рінде ?тті. Саба? басталмас б?рын о?ушыларды? к??іл - к?йін к?теріп алдым. Тірек білімді пысы?тау ?шін "Ауызша есептер","Математикалы? о?улар" шешілді.Саба?та ой ша?ыру кезе?інде екі амалды ?рнектерді о?ып, о?ушылар ?здері амалдарды ?олданып, ?рнектерді тапты. Екі амалмен берілген ?рнектерді шешуде ?ай амалдарды орындау керектігін т?сіндіріп ?ттім. Ережені пысы?тап, берілген тапсырмаларды орындады.
Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Екі амалмен шы?арылатын есептер »


Қарабас кенті №15 ЖББОМ Бастауыш сынып мұғалімі Кожахметова Гульсара Жорабековна Пәні: математика Сынып: 2 А

Сабақ тақырыбы:  Екі амалмен шығарылатын есеп.

Сабақ мақсаты:  Екі амалмен шығарылатын есептің шығарылу  тәсілін     меңгерту.

Сабақ  міндеттері:

Білімділік: Екі амалмен шығарылған есепті шығаруға төселдіру.

Дамытушылық: Оқушылардың ой белсенділіктерін арттыру, танымдық

                   қабілеттерін дамыту.

Тәрбиелік: Оқушыларды саналылық  пен тиянақтылыққа тәрбиелеу.

Сабақ типі: аралас сабақ

Сабақ әдіс-тәсілдері: түсіндіру,ауызша есептеу, сұрақ – жауап,талдау,іздендіру, дәлелдеу, өз бетінше жұмыс, көрнекілік әдістері.

   Сабақ барысы І.   Ұйымдастыру

    1.   Оқушыларды түгендеу, сабаққа дайындығын тексеру.

    2.    Психологиялық ахуал.

Балалар, көңіл-күйімізді көтеріп, келген қонақтармен амандасайық.

              Армысың шапағатты күніміз,

             Армысың мейірімді жеріміз.

             Армысың , ағайлар мен апайлар,

             Алдыңызда өзіңіздің балаңыз.

Бір, екі, үш

Бойға жинап күш,

Жалқаулықты тастаймыз,

Сабақты біз бастаймыз.

ІІ.  Үй тапсырмасын  тексеру

Тірек білімді еске түсіру Ауызша есептеу

Айдын көлге екі аққу

Ұшып келіп қонысты.

Үш қаз және екі үйрек

Жүзіп жүрген жолықты.

Қарсы алуға оларды

Төрт балапан шығысты.

Жауабын тез айта салшы,

Барлық құс нешеу болысты? (11 құс)

ІІІ.  Жаңа сабақ. Ой қозғау

«Арифметикалық» диктант
1. 4 пен 3 - тің қосындысынан 2 - ні азайт
2. 40 пен 30 - дың қосындысынан 20 - ны азайт
3. 8 - ге 7 мен 6 - ның айырмасын қос
4. 80 - ге 70 пен 60 - ның айырмасын қос.

Балалар бүгінгі тақырыбымыз «Екі амалмен шығарылатын есеп» 56 бет

Оқулықпен жұмыс.

№1.   Есептерді шығару.  Салыстыру.

а) Жүр еді – 12бала

Кетті -  2 ұл

Сырғанап жүр -? бала

Шешуі:   12 – 2 = 10

Жауабы:  10 бала

ә) Жүр еді -10 бала

Келді – 5 қыз бала

Барлығы - ? бала

Шешуі:  10+5 = 15

Жауабы:  15 бала

б) Жүр еді – 12

Кетті -2 ұл

Келді -5 қыз

Сырғанап жүр - ? бала

Шешуі:  (12 – 2) + 5= 15

Жауабы:  15 бала сырғанап жүр.

Балалар есептің шешуін салыстырыңдар. Не байқадыңдар?

Бір амалмен және екі амалмен шығарылған есеп

Естеріңде болсын!

Жақшасыз өрнектерде «+» мен «-» солдан оңға қарай ретімен орындалады

28+5-11= 22

Жақшалы өрнекте алдымен жақша ішіндегі амалдар, содан кейін жақша сыртындағы амалдар солдан оңға қарай ретімен орындалады

28- (5+11) = 12

Дәптермен жұмыс:  №2 тапсырма

Сатып әкелді – 6 және 4 шөлмек сусын

Ішілді – 7 шөлмек  сусын

Қалды - ? шөлмек сусын

 (6+4) – 7 = 3

Жауабы:  3 шөлмек сусын қалды

Сергіту сәті:

Тереңдет ойыңды,

Тiк ұста бойыңды.

Құстарға ұсайық,

Қалықтап ұшайық.

Шық алға оң қанат,

Шық алға сол қанат,

Шаршаған кездерде

Қонайық жорғалап.

 №3 тапсырма Өрнекті жазу және оның мәнін табу.

а – 2 ,  мұндағы 

а = 32;  32 – 2= 30  

а = 59; 59 – 2 = 57  

а = 11.   11 – 2= 9

Математикалық оқулар

Т + 10 = 3 + кір =

6 + Н = 5 + ік =

7 + К = С + 10 + а =

100 + ім = Қ + 10 + ақ =

К + 2 + Л = 8 + көз =

 Жеке жұмыс: «Кім шапшаң» ойыны арқылы білімдерін бекіту:

№4  Өрнекті оқу және  оның мәнін табу.

(7+2) +40=49 82 – (30+20)=32

79 – (6+3)=70 (65+3)-50=18

(6+3)+50=59 95-(40+30)=25

(5+4)+30=39 (62+5)-40=37

97 – (4+3)=90 78-(30+10)=38

86 – (2+4)=80 (41+6)-20=27

Сабақты қорытындылау:

Қосындының мәнінен шыққан өлеңнің атын табу

45 67 37 17 19

Е

Ы

+49 + 4 +46 +37 + 42

Е

Ы

К

Қ

Л

26 27 43 38

+56 +15 +29 +54

А

Р

О

Б

А




83

61

94











82

92

94

92

94

92

72


















42

71

54

94

54

71















  • Бұл қандай өлең?

  • Кімнің өлеңі?

Иә, балалар Ыбырай Алтынсарин атамыз айтқандай, « Кел, балалар оқылық!» – деп, сабақты бұданда жақсы оқуға, көңіл қойып тыңдауға шақырамын!

Бағалау

Үйге тапсырма: 57 бет №5

Бүгінгі сабақ сендерге ұнады ма?

Бүгін мен кешегіден де жақсы жұмыс жасадым

Мен жақсы жұмыс жасауым мүмкін

Көңілім толмады








































Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Математика

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 2 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Екі амалмен шы?арылатын есептер

Автор: Кожахметова Гульсара Жорабековна

Дата: 31.03.2015

Номер свидетельства: 194897


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Проверка свидетельства