Шоханбаева Зульфия
«?аржан» жалпы
орта мектебіні?
бастауыш сынып
м??алімі
Математика
Саба?ты? та?ырыбы: Геометриялы? пішіндерді ?лшеу
Ма?саты:
О?ушылардыб?рыш т?рлерімен таныстыру. Ой-?рісін, есте са?тау ?абілеттерін дамыту.??ыптылы??а т?рбиелеу
К?рнекіліктер: ?лестірмелер, сандар, кестелер, ойын есептері
?дісі: с?ра?-жауап, к?рнекілік, т?сіндіру, талдау-тияна?тау;
Просмотр содержимого документа
«Геометриялы? пішіндерді ?лшеу.»
Шоханбаева Зульфия
«Қаржан» жалпы
орта мектебінің
бастауыш сынып
мұғалімі
Математика
Сабақтың тақырыбы: Геометриялық пішіндерді өлшеу
Мақсаты:
Оқушылардыбұрыш түрлерімен таныстыру. Ой-өрісін, есте сақтау қабілеттерін дамыту.Ұқыптылыққа тәрбиелеу
Көрнекіліктер: үлестірмелер , сандар, кестелер, ойын есептері
Әдісі: сұрақ-жауап, көрнекілік, түсіндіру, талдау-тиянақтау;
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі:-
Сабаққа әзірлік
Шашы алтын ,көзі от,
Шыға қой күн тезірек.
Жылу берші, шуақ берші,
Маған , ата-анама және бүкіл әлемге!
ІІ. Мақсат қою кезеңі:
1.Сабақтың мақсатын, тақырыбын хабарлау
ІІІ. Үй тапсырмасын тексеру: Үйге берілген мысалды әр оқушы өз бетімен тақтадағы жазылған мысал көмегімен тексереді.
ІҮ. Білімдерін тексеру:
-геометриялық пішіндерді еске түсіру мақсатында әр геометриялық пішінді атап, оның ерекшеліктерін айтып өту;
Жаңа сабақ:
-өмірде кездесетінн зттарды, суретті пайдалана отырып тік, сүйір, доғал бұрыш туралы түсінік беру;
-үшбұрышты сызғыш көмегімен бұрыш түрлерін анықтау;
Өздік жұмыс.
- геометриялық пішіндердің қабырғасын төбесін, бұрышын табады және әр пішінге сипаттама береді;
Топтық жұмыс.
-әр топ өзіне жеке берілген геометриялық пішіндердің төбелерін тауып, белгіленуі бойынша атап береді
Сергіту сәті
Отырайық , тұрайық,
Соқтығысып қалмайық.
Сәл демалып алған соң,
Сабақты қайта жалғайық.
Жұптық жұмыс
-әр топтағы жеке оқушылар орындайды;
1 топтың оқушысы сүйір бұрыштарды табады;
2 топтың оқушысы доғал бұрыштарды табады;
3 топтың оқушысы тік бұрыштарды табады;
«Кім жылдам» ойыны
Әр топтағы үлгерімі төмен оқушыларға арналған тапсырма ретінде орындалды.
Әлемде жануарлар мен өсімдіктердің неше алуан түрі кездеседі. Олардыың барлыңы Қаза
Балалар хайуанаттар бағына барғандарың бар ма?
Хайуанаттар бағында 36 маймыл болды. Оның алтауы- шимпанзе. Ал қалғандары мартышка-лар. Хайуанаттар бағында неше мартышка болды?
Шарты: Шешуі:
Барлығы-36 36-6=30
Шимпанзе-6
Мартышка-?
Жауабы: 30мартышка
. Шығармашылық тапсырма
ҮІ Қортындылау:
ҮІІ Бағалау.
Оқушылардың берген жауаптарына және орындаған тапсырмаларына қарай бағалап, мадақтау.
ҮІІІ. Үйге тапсырма: 7-есеп 69 бет