kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Ғғ дыбысы мен әріпі

Нажмите, чтобы узнать подробности

1 сыныпқа арналған сауат ашу сабағынан қысқа мерзімді жоспар

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Ғғ дыбысы мен әріпі»

Пәні

Сауат ашу

Мектеп

Ават орта мектебі

Күні


сынып

1

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі

Мен және табиғат

Сабақтың ұзақтығы

35 минут

Мұғалімнің аты - жөні

Рахимжанова С.С.

Сабақтың тақырыбы

Ғғ дыбысы мен әрпі

Сабақтың оқу мақсаттары( оқу бағдарламасына сілтеме)

1.1.8.1 берілген сюжетті сурет бойынша шағын әңгіме құрап айту.

1. 3 8 1 Жазу жолын жоларалық кеңістікті, жолдың жоғарғы және коллиграфиялық талаптарға сай жазу.

Сабақ мақсаттары

Берілген сюжеттік сурет бойынша шағын әңгіме құрастырып айтады,әріп элементтерін сақтап жаза алады.

Барлық оқушылар: сюжеттік сурет бойынша әңгіме құрастырып айта алады.

Көптеген оқушылар: суреттегі заттардың атын атай алады.

Кейбір оқушылар : сюжеттік суреттегі заттар бойынша қосымша деректер келтіре алады

Бағалау критерийлері

  • Сюжетті суреттерді сипаттайды.

  • Сюжетті суреттерді реті бойынша әңгіме құрастырып айтады.


Ойлау дағдылары

Білу

Түсіну

Қолдану

Тілдік мақсаттар

Көптілділік.

Ғарыш –космос –cosmos

Сағат –часы – clock

Ғарышкер - космонавт – cosmonaut


Талқылауға арналған сұрақтар:

- Суретте нелер бейнеленген?

- Суретте қандай оқиға суреттелген?

- Оқиға қалай аяқталуы мүмкін?

Құндылықтарды дарыту

Жалпыға бірдей еңбек қоғамына бейімдеу, бірлесіп жұмыс істеуге үйрету.шығармашылық қабілеттерін дамыту

Пәнаралық байланыстар

«Жаратылыстану» және «Дүниетану

АКТ қолдану дағдылары

Мұғалім дағдысы: таныстырылым

Бастапқы білім

Сурет бойынша әңгіме

Сабақтың барысы



Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтың жоспарланған іс -әрекеттері

ресустар

Сабақтың басы

2 минут

Ынтымақтастық атмосферасын құру.

Интербелсенді тақта

Жаңа сабаққа дайындық :


  1. минут









3 минут

(Ұ).Саралау және бағалау әдісінің «Қарлы кесек» тәсілі

Мақсат;

-Ғғ дыбысына сөздер ойлай отырып айту. Ортаға үлгерімі төмен 8 оқушыны ортаға шығарып, Ғ дыбысы бар сөздер ойлап айту.

Бағалау. Ауызша «Жарайсың», «Керемет», «Өте жақсы» деген сөздерді қолданамын

.

(Ұ) Белсенді оқыту әдісінің «Болжау »тәсілі

Мақсат;

Стол үстіне сюжетті суреттер қойылады.Сол суреттерді әр оқушы таңдап алады. Мұғалімнің жетекші сұрақтары арқылы сабақ тақырыбы анықталады.

- Балалар ,қолдарыңдағы не деп ойлайсыңдар?(сурет)

- Ал ол қандай суреттер деп аталады?

- Бүгінгі сабағымыз не туралы деп ойлайсыңдар?

- Осы суреттермен не істеуге болады?

Көптілділік

Ғарыш –космос –cosmos

Сағат –часы – clock

Ғарышкер - космонавт – cosmonaut –сөздері айтылған кезде бірден үш тілде айтылады.

Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау.

Кеспе суреттер

қыстырғыштар




Сабақтың ортасы


Пәнаралық байланыс


Дүниетану

Жаратылыстану.





5 минут


















3 минут





3 минут











4 минут




















5 минут
























Сабақтың соңы

4 минут









3 минут


(Ұ) Белсенді оқыту әдісінің түсіндіру және сипаттау тапсырмасы бойынша «Суретті әңгімеле»


Мақсаты: Көріністі сипаттау. Суретте берілген сәттің алдында және кейін не болып не болатынын болжау.

Әңгіме тыңдауға деген қызығушылығын ояту.

Бағалау . «Бас бармақ» әдісі бойынша бағалау.


Ширату жаттығуы. «Суреттерді есіңе сақтап ал»

Шарты: Он –он екі сурет дайындау.Суреттерді 2-3минут қарап алады. Сосын суреттер алнады. Есте сақтаулары бойынша суреттердегі заттардың аттарын шатаспай атап шығу.


Бағалау. «Отшашу» арқылы


Өз қалаулары бойынша топқа бөліну

Мұғалім оқушыларға бүгін өз қалаулары бойынша үш немесе өзі жоспарлағандай төрт топқа топтасуларын сұрайды. Оқушылар өз еріктерімен топтасады

(Т). Саралау әдісінің «Дереккөздер » тәсілі бойынша Ғарыш.Ғарышкерлер суреттері беріледі. (ортақ тақырып)

Әр топ сол тақырып бойынша Дүниетану және

Жаратылыстану пәндерінен өткен тақырыптары бойынша деректерді еске түсіре отырып айтады.

Бағалау. Әрбір дерек үшін жұлдызша беріледі.Көп жұлдызша жинаған топты мадақтау.


Қолдану.

(Ө) Белсенді әдісінің « Сурет бойынша әңгіме »тәсілі.



Тапсырма.

-сюжетті суреттермен танысыңыз

-сурет бойынша әңгімелеңіз

- өз ойыңызбен аяқтаңыз


Бағалау. Бағдаршам әдісі бойынша


Қалыптастырушы тапсырма .(ӨҚ)

Тапсырма : Арманның түсі

Берілген тірек сөздерді мұқият тыңдаңыз. Тірек сөздерді қолдана отырып, сурет бойынша әңгіме құрастырыңыз. Жұпта әңгімелеп беріңіз.


Тірек сөздер: түс көру, ғарыш, саяхат, зымыран, басқа ғаламшарлық, дос, ғажайып, ояну, сабаққа кешіг



Бағалау критерийі:

Дескриптор:

-Сюжетті суреттерді сипаттайды.

-Сюжетті суреттерді реті бойынша әңгіме құрастырып айтады..

- тірек сөздерді қолданып, суреттер желісі бойынша әңгіме құрастырады; әңгімелеу барысында өз ойын толық, жүйелі жеткізеді.


Бағалау . «Бас бармақ» әдісі бойынша бағалау.


(Т)Белсенді оқыту әдісіндегі « Пазл құрастыру» тәсілі

Тапсырма: Қима суреттер беріледі.Оқушылар құрастыра отырып ненің суреті екенін анықтайды және атайды. Ғғ дыбысының қай буында тұрғанын айтады.



Бағалау. Күлегештер арқылы.


Белсенді оқыту әдісіндегі «Рефлексия және бағамдау» тәсілі

«Алма ағашы» тәсілі

Оқушыларға сабақ басында екі түсті “алма” беріледі. Сабақ соңында оны алма ағашына ілу керек. Жасыл түсті алма – мен бүгін бәрін жақсы орындадым деп ойлаймын: менің көңіл – күйім көтеріңкі. Қызыл түсті алма – мен тапсырманы орындай алмадым, көңіл – күйім жоқ бағалау.




АКТ
аудиожазба








































Интербелсенді

тақта


















Қалыптастырушы тапсырма .(Ж

Саралау

Бағалау





Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Саралау әдісінің тапсырма тәсілі «Қарлы кесек »

-Ғғ дыбысына сөздер ойлай отырып айту.Үлгерімі төмен 8 оқушыны ортаға шығарып, ғ дыбысына сөздер ойлап айту


«Жарайсың», «Керемет», «Өте жақсы» деген сөздерді қолданамын





«Бас бармақ әдісі» бойынша бағалау.


Күлегештер арқылы






Белсенді оқыту әдісіндегі «Рефлексия және бағамдау»тәсілі.

«Алма ағашы» стратегиясы

Оқушыларға сабақ басында екі түсті “алма” беріледі. Сабақ соңында оны алма ағашына ілу керек. Жасыл түсті алма – мен бүгін бәрін жақсы орындадым деп ойлаймын: менің көңіл – күйім көтеріңкі. Қызыл түсті алма – мен тапсырманы орындай алмадым, көңіл – күйім жоқ.



Сергіту жаттығуы арқылы көңіл –күй көтеріледі.


Сюжеттік суреттер бойынша кездескен жағдаяттар кезіндегі қауіпсіздік ережелер

4. Саралау әдісінің «Дереккөздер » тәсілі бойынша Ғарыш.Ғарышкерлер суреттері беріледі. (ортақ тақырып)

Әр топ сол тақырып бойынша Дүниетану және

Жаратылыстану пәндерінен өткен тақырыптары бойынша деректерді еске түсіре отырып айтады.










Бағалау.

Смайликтер арқылы





Ұ = ұжым жұмыс, барлық сынып.

Т = топтық жұмыс.

Ж = жұптық жұмыс.

Ө = өздік жұмыс.

ОТ = оқушы тәжірибесі.

МК = Мұғалім көрсетуі

Қ= қалыптастырушы бағалау.


Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 1 класс

Скачать
Ғғ дыбысы мен әріпі

Автор: Рахимжанова Сандугаш Сатыбалдиевна

Дата: 12.06.2018

Номер свидетельства: 473035
