Оқу мақсаттары: | 1.2.9.1 әріпті тану, ажырату және оны дыбыспен сәйкестендіру. 1.2.1.2оқудың түрлерін (буындап оқу, жиі кездесетін сөздерді тұтас оқу, түсініп оқу) қолдану 1.1.3.1 Мұғалімнің көмегімен оқиғаның ретін сақтай отырып баяндау 1.3.8.1Жазу жолын,жоларалық кеңістікті, жолдың жоғарғы және төменгі сызығын сақтап, әріп элементтерін каллиграфиялық талаптарға сай жазу. |
Сабақтың мақсаттары: | Оқушылардың барлығы: Ғғ дыбысы мен әрпін таниды. Ғғ әрпі бар сөздерді таба алады. Оқушылардың басым бөлігі:Ғғ әрпі бар сөздерді буындап, тұтас оқиды. Оқушылардың кейбірі: Ғғ дыбысына сөздер,сөйлемдер құрай алады. Сұрақтарға нақты жауап береді, өз пікірін айта алады. |
Сабақтың басы Сабақтың ортасы Сабақтың соңы Кері байланыс | Психологиялық ахуал қалыптастыру. Белсенді оқу. -Біз ақылдымыз! -Біз талаптымыз! -Біз білімдіміз! -Біз алғырмыз! Айтылым. «Аквариум әдісі» Өткен әріптерді қайталау. -Әріп дегеніміз не? -Дыбыс нешеге бөлінеді? -Дауысты дыбыстарды , дауыссыз дыбыстарды қандай түспен белгілейді? -Йй дыбысы дауысты ма дауыссыз ба? Қ.Б «От шашу» Тыңдалым. Миға шабуыл. (Бейнефильм бойынша ой бөліседі – ие балалар біз қиялымызбен ғарышка барсақ, мына ағаларымыз( көргеніміз бар ма? теледидардан, журналдан) шынайы барып ғарышты көріп, зерттеп келіпті. Тоқтар Әуакіров-қазақтың тұңғыш ғарышкері, Талғат Мұсабаев , Айдын Айымбетов) -Балалар ,ғарыш, ғарышкер сөздері қай әріптен басталып тұр? -Ғ дыбысы сөздің, буынның басында және ортасында орналасады. Сөздің сөңында ғ дыбысы жазылмайды. Оқылым. «Дауыстап оқы және тексер» әдісі 1-тапсырма. Хормен оқу Тізбектей оқу. Дескриптор. Жазылым (Ғ дыбысы3 элементтен тұрады. Бас әріпті жазу үшін жоғарыдан төмен қарай көлбеу жарты доға қылып сызамыз, Басына қалпағын кигізіп, белдігін түзу әдемі етіп тағамыз. Кіші әріпін жазу үшін: ирек көлбеу етіп жазамыз, белін сызамыз) Сергіту сәті. «Мен қазақпын» 2-тапсырма. «Ойлан!Тап!» ( Жұптық жұмыс) Дескриптор. Қ.Б: «Досыңды мадақта» «Менің сөзім»әдісі. Сабақта алған білім, білігін бағалау. ( Сыныпта бір оқушы тұрып, сабақта не түсінгенін айтады да, келесі оқушының атын атайды. Аты аталған оушы орнынан тұрып, ары қарай жалғастырады. ) | BILIMLAND https://bilimland.kz/upload/content/lesson/13813/media/d123222de4661742d4d0ad09a4310f78/content/script_00005/media/mcc_ns_08_01.kz.mp4 Оқулықпен жұмыс Дәптермен жұмыс Жеке, жұптық жұмыс Диалог және қолдау көрсету |