| Сабақ: Сауат ашу | Мектеп: М.Маметова |
| Күні: 22.12.2017. | Мұғалімнің аты-жөні:А.Бажылдакова. |
| Сынып: 1 «а» | Қатысқандар:15 Қатыспағандар саны: 0 |
| Ортақ тақырып | Бізді қоршаған әлем. |
| Бөлім | Оқылым |
| Бөлімше | 2.9 Дыбыс пен әріпті тану және ажырату |
| Сабақ тақырыбы | Мен және табиғат. Ғ дыбысы мен әрпі |
| Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаты: | 1.2.9.1. Әріпті тану ажырату және оны дыбыспен сәйкестендіру. |
| Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар орындай алады: Әріпті таниды, ажыратады оны дыбыспен сәйкестендіреді |
| Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Сөздерді буындап оқиды. |
| Кейбір оқушылар орындай алады: Сурет бойынша мәтін құрайды |
| Ойлау деңгейлері: | Білу. Түсіну. Қолдану. |
| Бағалау критерийлері: | Ғ дыбысы мен әріпін ажыратады Ғ дыбысының дауыссыз екенін біледі, әріп элементтерін дұрыс жазады Сөздерді буындап оқи алады Мәтін құрастырады |
| Тілдік мақсаттар | |
| Талқылауға берілген сұрақтар | Кубизм әдісі Дауысты дыбыстар қалай айтылады? Дауыссыз дыбыстар қалай айтылады? Сөз неден құралады? 4.Дыбыс нешеге бөлінеді? |
|
Құндылықтар | Достық қарым-қатынас, сын тұрғысынан ойлау, ынтымақтастық |
| Пәнаралық байланыстар | Жаратылыстану |
| АКТ мен байланыс | Ғаламтор желісі |
| Бұған дейін меңгерілген білім | 1.2.9.1 Нәтиже сабақ |
| Сабақ барысы Б-барлық сынып, Т-топтық, ЖЖ- жұптық жұмыс, Ж- жеке, МЖ- мұғалімнің жетекшілігімен |
| Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақта жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар |
| Сабақтың басы | Жоспарланған тапсырмалар Ұйымдастыру кезеңі Шаттық шеңбер «Ыстық алақан» Психологиялық ахуал Армысың, асыл күн! Армысың, жан досым Жылуыма жылу қос, Міне, менің қолым. -Қазір бәріміз тақтаға қараймыз? (бейнежазба көрсету) -Бейнежазбада не көрдіңдер? -Олай болса бүгін қандай дыбыспен танысамыз? -Дұрыс айтасыңдар Ғ дыбысы мен әрпі. -Ғ дыбысы қандай дыбыс? -Ғ дыбысы неге ұқсайды? -Ғ дыбысының таңбасымен таныстыру.   Ғ Ғ-хормен, жеке айтады. Ауада жазады. Айтылуы дауыссыз екенін дәлелдеу Көк ұяшық салу. |
Слайд |
| Сабақ ортасы Бағалау критерийлері: Әріп элементтерін дұрыс жазады | Ғарышкер сөзіне дыбыстық талдау жасау. 1.Кітаппен жұмыс. Таға ғасыр сағат Ғалам ғарыш ғылым 2.Мәтінді балаларға оқыту. Сұрақтар; Сергіту сәті. 1-тапсырма. Ж.Ж. Дәптермен жұмыс. Ғ Ғ Ғ Ғ Ғ Ғ ғ ғ ғ ғ ғ ғ Дескриптор. Ғ әріпін әдемі жазады. Топпен жұмыс. 2-тапсырма. Т.Ж. Ғ дыбысына постер жасау. Дескриптор Постер жасайды және оны қорғайды. |
|
| Бағалау критерийлері Әріп элементтерін дұрыс жазады | 3-тапсырма. Ж.Ж. Сөздік диктант. Таға,сағат,ғарыш,ғалым,айна,айран. Дескриптор Сөздік диктантты жазады. | |
| Ширату | Добым, добым домалақ Қайда кеттің домалап Үстел үстін бүлдірдің Тарелкені сындырдың | |
| | 4-тапсырма. Жоғалған дыбысты тап. Дескриптор Жоғалған дыбысты тауып, сөздерді оқиды. | Сурет слайд |
| | | |
| Сабақтың соңы Кері байланыс | «Бағдаршам» әдісі арқылы 1.Жасыл-өте жақсы түсіндім 2.Сары-сұрақтарым бар 3.Қызыл-түсінбедім | |
| Саралау – оқушыларға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз, қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз | Бағалау-оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз?
|
| Мен және табиғат тақырыбына әңгіме құрау.
| 1.Мұғалім бағалайды. (3 түсті смайлик тарату арқылы ) 2.Топтар бағалайды (отшашу арқылы) 3. Оқушылар бірін-бірі бағалайды («бас бармақ» әдісі арқылы) |
| Қосымша мәліметтер |
| Саралау-оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз? | Бағалау-оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? | Пәнаралық байланыс-Денсаулық және қауіпсіздік,АКТ-мен байланыс.Құндылықтармен байланыс(Тәрбие элементтері) |
| | Парида Ақниет  Айбек Еркежан Інжу Алихан Мансұр Дидар Алуа Ақнұр Бауыржан Т.Ақниет Әдемі Ақбота Абылай Ақерке | |
| Рефлекция 1.Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма? 2.Бүгін оқушылар не үйренді? 3,Сабақ қалай өтті,қандай деңгейде өтті? 4,Жоспарланған саралау жақсы іск е асты ма?(тапсырмалар сәйкес болды ма?) 5.,Уақытты қалай пайдаландың? 6.Жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неге? | |
| Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз ( оқыту мен оқуға қатысты) 1: 2: Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім. 1: 2: |