12.10.2017. Әдебиеттік оқу.
Сабақтың тақырыбы: | Әжетайым менің |
Сабақтың мақсаты: | оқушыларға автор туралы және өлеңді түсіндіру. Өз беттерінше талдауға, өлеңді мәнерлеп оқи білуге үйрету. Ой-өрісін дамыту. |
Сабақ негізделген оқу мақсаттары | 2.3.2.1 Мұғалімнің көмегімен үлгі бойынша шағын ертегілер,жұмбақтар жазу немесе дайын ұйқастарды қатыстырып,шумақтар мен санамақтар құрастыру. |
Бағалау критерийі | Өлеңді түсініп оқиды, жұпта, топта талдайды. Дәптермен жұмыс жүргізеді. Өлеңді тыңдап, жаттап алады. Сөзжұмбақты шешеді. Кестені толтырады. |
Ресурстар | Оқулық, суреттер, топқа бөлуге арналған кеспе қағаздар және әртүрлі заттар, топтық тапсырмалар, кері байланыс, стикер. |
Әдіс-тәсілдер | Сұрақ-жауап, әңгімелеу, түсіндіру, ойын, көрнекілік. Рефлексия. |
Пәнаралық байланыс | Музыка, қазақ тілі. |
Жоспарланғануақыт | Сабақ барысы : Ұйымдастыру кезеңі. | Бағалау түрлері |
Басталуы | Психологиялық ахуал қалыптастыру: «Аялы алақан» Мақсаты: жылылық, сенімділік деңгейін, еркіндікті дамыту. Нұсқаулық: қатысушылар шеңбер болып отырады. «Бүгінгі сабақтан не алғыңыз, не көргіңіз келеді?» — сұрағын оқушыларға қойып, сұрақтарға жауап алу. Бастапқы қатысушы жанындағы көршісінің қолын ұстайды. Тренинг шеңбер бойымен жалғасады. (Тренинг соңында қатысушылар дөңгеленіп қолдарын ұстайды) | «Аялы алақан» Тренинг. |
Жаңа білім Ортасы. Топтық жұмыс. Сергіту жаттығуы Өздік жұмыс. Аяқталуы. | Үй тапсырмасын сұрау. «Атасы мен немересі» Білу және түсіну Оқушылар оқулықтағы негізгі тақырыппен танысады. 1.Түсініп оқы. Күннің шуағы жылы. Ананың құшағы жылы. 2. Сөзжұмбақты шеш. 1. «Күшті» сөзін басқаша қалай атайды? 2. Ананың құшағы қандай? 3.Көп нүктенің орнына сөз қой: ... -асқар тау. 3.»Әже» өлеңін мәнерлеп оқу. (топта талдау, хормен оқыту, жеке оқыту, тізбектей оқыту) 4. Өлеңнің авторы туралы әңгімелету. Сергіту жаттығуын жасату. Дәптермен жұмыс. Өлең жолдарын өз беттерінше жалғастырады. Әже Мен ұйықтарда айтады Ертегісін, әндерін. ..... -Бүгін нені өттік? -Нені білдік? -Әже дегеніміз кім? | Оқулық, мәтіндер. «Көшбасшы және тыңдаушылар» әдісі Жаттығулар жинағы |
Үйге тапсырма: өлеңді жаттау. |
Дескриптор: | Өлеңді түсініп оқиды, жұпта, топта талдай алады. Дәптермен жұмыс жүргізе алады, кестені толтырады. Сөзжұмбақты шешеді. Өлеңді жалғастыра алады. |
Қорытынды бағамдау Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? |