kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Денеге қалай күтім жасау керек?

Нажмите, чтобы узнать подробности

2017 - 2018 оқу жылында  бастауыш сыныптар  апталықтағында  өткен  Жаратылыстану пәнінен  ашық  сабағым

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Денеге қалай күтім жасау керек?»

Қысқа мерзімді жоспар

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 3-бөлім: Адам.


Мектеп: 94 жалпы орта мектебі

Мұғалімнің аты-жөні : Туркистанбаева П

Қатысқандар:

Қатыспағандар саны:

Күні: 22.11.2017ж

Сынып: 2

Сабақ тақырыбы

Денеге қалай күтім жасау керек?

Оқу мақсаттары

2.2.3.4 денсаулықты сақтауда жеке гигиенаның рөлін анықтау.

2.2.3.5 денсаулықты сақтауда тіске күтім жасаудың маңыздылығын анықтау

2.1.2.4 бақылау жүргізудің жоспарын құру;

Сабақ мақсаттары


Денеге күтім жасауды түсінеді.Тістің құрылысын біледі. Тіске күтім жасаудың маңыздылығын түсіндіре алады .Денсаулыққа тигізетін әсерін атай алады.

Бағалау критерийлері

Тісті күтудің денсаулыққа тигізетін әсерін атайды.

Тілдік мақсат

Тіс, тісжегі, тазалық, ақыл тістері, сүт тістері, күрек тістер, ит тістер, азу тістер, т.б. сөздер мен терминдерді пайдаланады.

Қолданылатын әдіс - тәсілдер

«Миға шабуыл» әдісі, «Суреттер сөйлейді», «Ойын», «Сұрақ - жауап» әдісі, түсіндіру.

Пәнаралық байланыстар

Математика, дүниетану, көркем еңбек

Ресурстар

Оқулық, суреттер, топқа бөлуге арналған заттапр, топтық тапсырмалар, кері байланыс, плакат, тістің макеті.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақта жоспарланған іс-әрекет


Ресурстар

Сабақ басы

2 минут










10 минут





































2 минут

Ұйымдастыру кезеңі

Терең ғылым сананың,

Тегі дөп ой саламын.

Маңыз беріп оқимыз,

Жаратылыстану сабағын

Топқа бөлу Сәбіз, алма, кәмпит, тоқаш

Топтарға топтық тапсырмалар беру. Өткен сабақтарға шолу.

Оқушылар берген тапсырманы миға шабуыл әдісі бойынша оқушылар өткен тапсырма жайында өз қорытындыларын жасады. (тақтаға іледі)

Сабақтың тақырыбын ашу

  • Балалар, сабағымыздың тақырыбын анықтау үшін сендерге мына бір аудиоматериады (дыбысты) тыңдауды ұсынамын.

/оқушылар дыбысты тыңдайды және өз пікірлерін айтады/

-Балалар, сабағымыздың тақырыбы қандай болмақ?

-Бүгінгі сабақта не үйренесіңдер, не білесіңдер, қалай ойлайсыңдар?

/оқушылардың жауаптарын тыңдау/

  • Денеге қалай күтім жасау керектігін білесің;

  • Тістің не үшін қажет екенін түсінесің.

Олай болса, бүгінгі біздің жаңа сабағымызға байланысты қолданылатын тірек сөздерімізді үш тілде айтып өтейік.

Денсаулық – здоровья – хэлс

Тіс – зубы – тие

Тіс жегі – карис кэриес

Денеге күтім жасау

Жеке гигиена дегеніміз не?

Өз денеңе қалай күтім жасайсың?

Қолды қашан жуу керек?

Сен қолыңды қалай жуасың?

Суреттер сөйлейді.

Топтарға тапсырма беріледі. 4 – топ берілген суреттерді сөйлетіп, әңгімелейді, тақтаға іліп талдайды.

Оқулықпен жұмыс

Әр топтан бір – бір сөйлем оқытылады.

Сергіту сәті

Оқулық:

бас сүйегінің макеті;

• тісті тазалау реті бейнеленген плакат;

• айна.

Интернет-ресурстар:

• қолды жуу керектігін баяндайтын бейнекөрініс.


Инерактивті тақта











Сабақтың ортасы



10 минут


















11 минут
















Тісті зерттеу

Оқушыларға кішкентай айнаны алып, өз тістерін қарап, санап шығу ұсынылады.

-Балалар, не байқадыңдар?

-Ауыз қуысымызда неше тіс бар екен?

-Тістердің барлығы бірдей ме?

/оқушылардың жауаптарын тыңдау/

Адамда барлығы 28 негізгі тісі болады. Кейбір адамдарда 4 ақыл тіс өседі. Сонымен барлығы 32.

Тістердің 3 түрі бар:азу тістер, ит тістер, күрек тістер.

Жұптық жұмыс

Суреттерді рет – ретімен цифрларын қойып шығу.

Шыбынмен шайқас ойыны

Тіс – адамның дене мүшесі.

Пішіні мен қызметіне қарай күрек тіс, ит тіс, азу тістер болып бөлінеді.

Күрек тістер – тамақты тістеп, бөлуге арналған алдыңғы тістер.

Ит тістер – бөлінген тамақты үзіп алып, ауызда ұстап тұру үшін қажет үшкір тістер.

Азу тістер асты ұсақтап шайнау үшін керек.

Тәжірибе жасау

-Балалар, қай тіс қандай қызмет атқаратынын білгілерің келе ме? Ендеше мен сендерге тәжірибе жасап көруді ұсынамын.

Оқушыларға алма, кәмпит, тоқаш, сәбіз ұсынылады. Оқушылар тағамдарды жеп, әр тістің қандай қызмет атқаратынын анықтайды.

-Ең бірінші не істедіңдер?

-Содан кейін ше?

-Қай тістермен тағамды шайнадыңдар?

Қорытынды:

Сұрақ – жауап әдісі арқылы (доппен).

1/Тістің неше түрі бар?

2/ Оларды ата?

3/Күрек тістің қызметі?

4/Денеге қалай күтім жасаймыз?.

5/ Жеке гигиена дегеніміз не?

6/ Ит тістің қызметі?

7/Азу тістің қызметі?

8/Тісті күніне неше рет жуу керек?



Оқушылар санына сәйкес айналар






Үлестірмелі парақтар












Табақшаның үстінде алмалар, сәбіздер, тоқаштар, тәтті кәмпиттер














Сабақтың соңы


5 минут

Сабақты қорыту.

Есте сақта!

Тістің пішіні және мөлшері олардың қызметіне

байланысты. Денеге күтім жасағандай, оларға да

күтім жасау керек..

Қатты көгөністер мен жемістерді жеу пайдалы. Бұл тісті бүлінуден сақтайды.

Кері байланыс:

Бәрін жақсы түсіндім деген оқушы №1, әлі де сұрақтарым бар деген оқушы №2, ешнәрсе түсінбедім деген оқушы №3 суретті көтеру арқылы сабаққа кері байланыс жасайды.




Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы


Қабылдау деңгейі жоғары оқушылар үшін тапсырманы күрделендіру:

Қабілеті жоғары оқушылар тіске күтім жасау жолдарын өз бетінше айта алады.


Белсенді жұмыс түрлерін өткізуде қауіпсіздік техникасын сақтау

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта дифференциация дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.


Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақты жақсарту үшін қандай өзгеріс енгізуге болады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылар туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?










Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 2 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Денеге қалай күтім жасау керек?

Автор: Туркистанбаева Перуза Cадуакасовна

Дата: 13.12.2017

Номер свидетельства: 443997
