Модуль : «Адам», «Адам не істейді.? » күні: 28.11.2017 ж.
Сабақтың тақырыбы: Дәрігерлік бөлмеде. | Грамматикалық материал: Етістік. |
Сабақтың мақсаты: Міндеттері: Білімділік: Жаңа сөздермен таныстыру , оларды дұрыс айтуларын үйрету, сөйлем құрастыруға дағдыландыру.Өткен шақ етістіктерін сөйлемде қолданып үйрену. Дамытушылық: Ауызекі сөйлеу тілін дамыту. Мәтінді оқып,етістіктерді ажырату дағдыларын дамыту. Тәрбиелік: Оқушылардың пәнге деген қызығушылығын арттыру. Салауатты өмір салтына тәрбиелеу, баулу. | Сабақтың типі: аралас Сабақтың түрі: дәстүрлі Қолданылатын әдіс – тәсілдер: сұрақ-жауап, көрнекілік әдісі, түсіндіру, топпен жұмыс. Технология элементтері: ойын технологиясы. Көрнекілік: кеспе әріптер, оқулық, суреттер, ойындар. |
Сабақтың барысы: |
2 мин. | Ұйымдастыру кезеңі. Сабаққа дайындығын (күнделік, дәптер, қалам, кезекші) тексеру 1. амандасу 2. кезекші есеп береді - Сыныпта кезекші кім ? - Бүгін кім жоқ ? |
2 мин. | Сабақтың мақсатын, міндетін айту. Балалар, сабақты басталмас бұрын «Қуаныш шеңберін» құрайық , бірімізге қуаныш, табыс тілейік ( дети встают в круг и желают что- либо рукопожатием, либо обнимают друг друга.) |
3 мин. | Фонетикалық жаттығу. Қазақ тіліне тән дыбыстарды қайталау, талдатып үйрету. Қазақ тіліне тән неше дыбыс бар? Әр дыбысқа мысал келтіріңдер. |
.2 мин | Лексикалық жаттығу. Сұрақтарға жауап беру. |
5 мин. | Үй жұмысын тексеру. Б алалар мен үйге не бердім? (жаңа сөздерді жаттау,88-ші беттегі 3-ші тапсырманы орындау- ауызша) Жұппен жұмыс ( парная работа )- взаимооценивание. «5» -правильный ответ ( қатесіз жауап ) «4» - 1 ошибка (1 қате) «3» -2 ошибка (2 қате) Сергіту сәтін өткізу.(проведение физминутки) 1.2.3 – ал кәнеки құс сияқты ұш, Қолымызды жаямыз, Алақанды ашамыз, Біз демалып аламыз, Әдемі етіп жазамыз. |
10 мин. | Жаңа сабақ. Тілдік әрекет түрлері. (оқылым, жазылым, айтылым, сөйлесім) Сөздік жұмысы. * жаңа сөздермен таныстыру * мәтінмен жұмыс Сергіту сәтін өткізу ( проведение физминутки ) - Орындарыңнан тұрыңдар. - Түзу тұрыңдар. - Оңға бұрылыңдар. - Солға бұрылыңдар. - Қолды жоғары көтеріңдер. - Қолды төмен түсіріңдер. - Қолды иыққа қойыңдар. - Қолды алға айналдырыңдар. - Қолды солға айналдырыңдар. т * «Баспалдақ» ойынын өткізу. Оқушылар өз қалауынша тақтаға шығып, тапсырманы орындайды. «Қоянды» баспалдақ арқылы көтереді, сонымен «Сәбізге» жетеді. (Игра «Лестница». Учащиеся выходят к доске , выполняют задания и тем самым «Заяц» поднимается по ступенькам,достигая своей цели- «Морковки»). |
13 мин. | Жаттығу жұмыстары, тесттер және т.б. 3 -ші тапсырма 91 бет ( мұғалім ) * 2 оқушы тақтаға шығады 5- ші тапсырма ( сурет бойынша сұрақтарға жауап беру)- разделить учащихся для работы в группах) |
5 мин. | Білу. (айту, тыңдау, оқу, жазу) О қушылар жаңа сөздерді қолданып өздерінің сөздік қорларына сүйеніп, «Дәрігерлік бөлмесінде » қойылымында өздерінің әртістік қабілеттерін көрсетті (жұптық жұмыс ) – работа в парах. Сәлеметсіз бе! Сәлеметсің бе! Кел ,кір, орындыққа отыр. Рақмет. Қай жерің ауырды? Тамағым. Қашаннан бері? Кешеден. Дәрі іштің бе? Жоқ. Мен саған дәрі жазып беремін,соны алып іш. Рақмет, сау болыңыз. Сау бол. |
2 мин. | Қорытынды. Нені үйрендік? Нені қайталадық? Нені білдік?- Топпен, жұппен жұмыс істедік. Жаңа сөздермен танысып, сөйлем құрадық. Бағалау. |
1 мин. | Үйге тапсырма. 91-ші бет, 4- тапсырма (4 сөйлем құрастыру ) |