Пән: әдебиеттік оқу Күні: 16.01.2018ж Сынып:3 «Ә» | Мектеп: Пенжім орта мектебі Мұғалімнің аты-жөні: Жансейтова А.Қ Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы | Д.Қасенов Өзін-өзі жеңген бала |
Оқу мақсаттары | Оқушыларға мәтіннің талдай отырып, ата-ана мен бала қарым- қатынасы жайлы мағлұмат беру, негізгі ойды, идеяны ұғындыру. |
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар: Мәтінді бөлімдер бойынша әңгімелейді, тілін, сөздік қорын дамытады. Көптеген оқушылар: білімдерін өзгелермен бөлісе алады Кейбір оқушылар: Мәтін жайлы түсінігін кеңейту мақсатында пікір алмастыра алады. |
Бағалау критерийлері | Өлеңді түсініп,мәнерлеп оқиды,мазмұнын әңгімелей алуға үйренеді. |
Құндылықтарды дарыту | Өз ойын айта білуге,қасындағыларға жанашырлық сезімдерін білдіруге, мәдениетті сөйлеуге тәрбиелеу. |
Пәнаралық байланыстар | Қазақ тілі,бейнелеу. |
Бастапқы білім | «Сіз», «біз» деген-жылы сөз Ө.Тұрманжанов |
Сабақ барысы |
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар |
Сабақтың басы 5мин | Оқушылармен амандасамын, түгендеймін. Психологиялық дайындық Үлкенге де сіз, Кішіге де сіз. Сәлем бердік сіздерге Құрметпенен біз Үй тапсырмасы сұралады. Сіз, біз деген жылы сөз демекші сыпайы сөздерді айтып көрейікші (доп лақтыру арқылы) | шаттық шеңбері |
Сабақтың ортасы 29мин Сергіту сәті 1 мин | Оқулықпен жұмыс Мағынаны ашу -Мәтіннің авторымен таныстыру. Дәулет Қасенов ( 1937-1967) Қарақалпақстанның Қоңырат ауданында туды.1961 жылы шыққан жас ақын жазушылардың « Жас дәурен» жинағына кірді.Дәулет Қасенов арқалы ақын, адалдықпен арды ту етіп көтерген азамат. 1. Оқушыларды топқа бөліп, абзац бойынша оқыту. 2. Түсінгенін сұрау. 3. Мәтіннің мазмұнын ортаға салып, талдау жасау. «Қар көшкіні» әдісі арқылы ой сергітеді. Топпен жұмыс 1. Ассоциация құру ( Мәтінге жоспар құру ) 2. Талдау ( Арман қандай бала ) 3. Дәлелдеу ( Арман орынсыз мақтанғанына өкінді ме ?) 4. Егер мен ( Арманның орнында болсам не істер едім) Абайдың нақыл сөзімен қорытындылау. Әдептілік, ар-ұят- Адамдықтың белгісі. Тұрпайы мінез тағы жат- Надақтың белгісі. | Сыныпты 3 топқа бөлемін |
Сабақтың соңы 5мин | Кері байланыс Стикерлерді өзі қалаған нұсқаға жабыстырады. Үйге тапсырма беріледі: « Мен мақтаныш етемін» деген тақырыпқа эссе жазу, тақырыпты мазмұндау | |
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы
|
| | |
Сабақ бойынша рефлексия | |
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы даойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |