kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

БжС технологиясы бойынша сабақ жоспары

Нажмите, чтобы узнать подробности

 3  сыныптың  әдебиеттік  оқу  пәнінен  БжС  технологиясы  бойынша  құрастырылған  сабақ  жоспары

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«БжС технологиясы бойынша сабақ жоспары»



Пәннің аты: Әдебиеттік оқу

Уақыты: 10.10.2017ж

Мұғалім: Нурахметова К. Ж

Сабақтың атауы

Б. Момышұлы «Егіншілік дәстүрі»

Мақсаты

Күтілетін нәтиже

Оқушыларға мәтінді оқыта отырып, егіншілік кәсібі туралы түсініктерін кеңейту. Қорытынды шығара білуге үйрету.
Әдіс-тәсілдері: БжС, түсіну, сұрақ-жауап, ой қозғау.
Көрнекілігі: ООМ матрицасы, оқулық, сағат, дәптер

Ұйымдастыру кезеңі

Мотивация

Сыныпты белсендіру үшін сөз көшбасшыға беріледі.

Тақтаның оң жағына 63%нормасы қойылады.

Оқушылардың субъектілі тәжірибесін өзектендіру.

Үй жұмысын тексеру. «Дақылдар әні» өлеңі бойынша жұмыс. Жатқа айту

Бірінші баға.

«+» «-»

Картамен жұмыс тәртібі түсіндіріледі.

Тақтаға нәтижені жазамыз.

1 кезең

Қабылдауды ұйымдастыру Тірек сөздер көрсету, олардың мағынасын ашу. Уақыт өткеннен кейін тірек сөздер жабылады.

Бірінші сыни нүкте. Жаңа тақырып бойынша қысқаша кіріспе жасау.

Дәптерлерін ашып, бүгінгі күнді жазу. Тірек сөздер ілінеді.

7 тірек сөз: Ауыл, дән, егін, сабан, қырман, екшеу, диқан, .

/Тірек сөздерге түсінік беру,сөздікке тоқталу./ 2 мин

Осы сөздердің мағынасын ашу. Тірек сөздерді жаттауға 30 секунд беріледі.

Осы сөздерді жазуға 30 секунд беріледі.

Дәптер ауыстырылады, тексереді, сөз санын жазады.

-6-7 сөз жазған оқушылар қол көтереді.

ООМ матрицасына «+» таңбасы қойылады.

Екінші белгі

7 сөз – 30 сек


2-кезең


Ұғынуды ұйымдастыру

Мәтінді түсініп оқуға 5 минут уақыт беріледі.

Мәтінді түсініп оқуға – 5 мин

Түсінудің бірінші тексерілуі

Қарама-қарсы сұрау. Мәтін бойынша қарама-қарсы сұрақтар қойылады. «+» (Егер бір оқушы жауап бермесе, сұрақты қайталап, «-» бар оқушыға қойылады. Егер жауап болмаса, оқушылардан сұралады.)

2 минусы бар оқушыға «Құтқару шеңбері» сұрақтар қойылады.

Сол оқушыларға 3 сұрақ қойылады, олар қол көтеріп минустарын жояды.

Үшінші сыни нүкте. Сұрау нәтижесінде түсінбеген, толық аша алмаған тақарапты анықтау. Проблемалық аймақты анықтайды. 1,2 минут

  1. Мәтін қалай аталады?

  2. Ауыл адамдары егінді қанша егетін?

  3. Қандай соқамен аздаған жерді жыртатын?

  4. Нені сепсе болды деп жүре беретін?

  5. Егінді немен орады?

  6. Немен бастырушы еді?

  7. Үлкендер сабанды не істеуші еді?

  8. Жел тұрғызу үшін балалар не істейді?

  9. Астықты суырып, ақ сабанынан тазалаған соң не істейді?

  10. Кімдер қызыл қырманға келеді?

  11. Ауылдың ақсақалдары үйілген дәннің жанына не істейді?

  12. Алақан жайып, ақ тілеулері не еді?

  13. Дәннің алдың қайда салады?

  14. Кімдердің қолың қақпайтын?

  15. Неліктен олар бір-бірінін қолың қақпайтын?

  16. Мәтіннің авторы кім?

  17. Автор бала кезінде не көрді?

  18. Неліктен егіншінің кәсібін «әдемі дәстүр» дейді?

Үшінші белгі + -



3 кезең

Бастапқы пысықтауды ұйымдастыру

Сыни сұрау. Сыни тұрғыдан сұрақтар қойылады.

3 минусы бар оқушыға «Құтқару шеңбері» сұрақтар қойылады.

Сол оқушыларға 3 сұрақ қойылады, олар қол көтеріп минустарын жояды.

Төртінші сыни нүкте. Сұрау нәтижесінде түсінбеген, толық аша алмаған тақарапты анықтау. Проблемалық аймақты анықтайды. 1,2 минут

  1. Ауыл адамдары егінді көп егетін. –

  2. Мәтіннін аты салт дәстүр-

  3. Темір соқамен жерді жыртады?-

  4. Ауыл адамдары дән сепсе болды деп жүре береді +

  5. Күзде ғана егін оруға оралады? +

  6. Егінді комбайнмен орады –

  7. Егінді қол орақпен орып, атпен бастырушы еді +

  8. Балалар ат тізбегін шыркөбелек қуалап, айғай-шуға қарыө болатын +

  9. Ақыры тамақтары қарлығады +

  10. Содан соң үйге ораламыз --

  11. Жел тұрғызу үшін бар балалар жиылып айғайлайтынбыз-

  12. «Жел шақырғанға келеді» дегенді жииі еститінбіз +

  13. Астықты суырып, ақ сабанынан тазалаған соң жәшікке салып елейтін? --

  14. Содан кейін балалар дәннің масағын теретін еді? +

  15. Ауылдың ақсақалдары қызыл қырманға келіп,үйілген дәннің жанына тізерлеп отыратын +

  16. Береке сұрап, молшылық тілеп, ырыс дәметіп, алақан жайып, ақ тілеу арнайтын +

  17. Дәннің алдын көсіп алатын --

  18. Әркім нысабына қарай дорбалап алатын +

  19. Сондықтан бір-бірінің қолын қақпайтын+

  20. Егін жинау, бастыру, дән тазалау ортақ күш +

  21. Мәтінді Б.Момышұлы жазды+

Төртінші белгі + -



4 кезең

Талдау

Уақыт

5 минут

Тақырыптық сөздік қор. ТСҚ /37/ 5 мин /

Тақырып бойынша түсінгендерін жазады.

Дәптер ауыстырып, сөз санын жазады. Ең көп жазған оқушыларға «+» таңбасы қойылады, әрі оқылады.

Бесінші сыни нүкте.

«5 » - 5 + «4 » - 4 + «3 » - 3 +

Бесінші белгі + -


5кезең

Сөз нормативі – 37 сөз

Рефлексия

Қысқа сабаққа талдау жасау. 4-5 деген бағалар санына қарай және нормаға сәйкес анықталады. Алға ұмтылуды ынталандырады.

63 %

Бағалар

Журналға баға қою нормативі: 4-5 баға – 5 ұпай

3 баға – 4 ұпай

2 баға – 3 ұпай

1 баға – 2 ұпай

Сапа нормативі:

63% оқушы 5 ұпай алу керек.

Үйге тапсырма

4-тік, 3-тік алған оқушылар мәтінді оқып келеді. Кестені толытру








Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 3 класс

Скачать
БжС технологиясы бойынша сабақ жоспары

Автор: Нурахметова Кайрия Жолаевна

Дата: 11.11.2017

Номер свидетельства: 438260
