kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

"Жүз көлеміндегі сандарды қосу және азайту" БжС технологиясы "Алгоритм" және "Биоинтернет"картасы

Нажмите, чтобы узнать подробности

"Жүз көлеміндегі сандарды қосу және азайту" БжС технологиясы  "Алгоритм" және "Биоинтернет" картасы бойынша  2 сынып оқушыларға арналған сабақ жоспары өткізілді. Оқушылардың жаңа сабақта алған білік -дағдыларын дамыту,білімдерін есеп шығаруда бекіту,өз қателерін тауып,түзетіп,, шығару жолын математикалық тілмен түсіндіріп,жеткізе білуге дағдыландыру.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«"Жүз көлеміндегі сандарды қосу және азайту" БжС технологиясы "Алгоритм" және "Биоинтернет"картасы»

Математика

І. Тақырыбы: Жүз көлеміндегі сандарды қосу және азайту.

ІІ. Мақсаты:  : жүз көлеміндегі сандарды қосу және азайту жолдарын үйрету.

Міндетті: 1. Қосу және азайту амалының компонентерін білу;

2. Балалардың күрделі білім, біліктілігін, ойлау қабілеттерін дамыту;

3. Есте сақтау қабілеттерін тұрақтандыра отырып, ойлау қабілеттерін қалыптастыру.

Карта түрі: Алгоритм

ІV. Көрнекілігі: тірек схемалар, сергіту сәті.

Сабақ барысы.

  1. Ұйымдастыру.

Барлық оқушы – 22, 14 оқушы – 63%

Психологиялық ахуал:

Бүгін 63 сападан асамызба? 
ИЯ 
Белсенді боламызба? 
ИЯ 
Есепті шапшаң шығарамызба? 
ИЯ 
ОНДА, АЛҒА,АЛҒА, АЛҒА! » 



ІІ. Сабақтың тақырыбы. Жүз көлеміндегі сандарды қосу және азайту. Мақсаты: жүз көлеміндегі сандарды қосу және азайту жолдарын үйренеміз



І. Түсіндіру

ОӘЖӘ-мен жұмыс. Уақытты белгілеп отыру



1. Байқау (1 шапалақ) уақыты 5х30

ТКШ АКШ ЖКШ

25+33 27+17 55+35

Тексереді, түзетеді, «Қаламсап сөйлейді» бұйрығымен жұмыс тоқтатылады

Дәптер алмастырады

ТКШ

АКШ

ЖКШ

63%

Егер 63 %орындамаса, қайтадан ОӘЖӘ-мен жұмыс істеймін

2. Бекіту (2 шапалақ) уақыты 5х30

АКШ АКШ ЖКШ

37+33 90-15 88-77

Тексереді, түзетеді, «Қаламсап сөйлейді» бұйрығымен жұмыс тоқтатылады

Дәптер алмастырады

АКШ

АКШ

ЖКШ

63%

Егер 63 %орындамаса, қайтадан ОӘЖӘ-мен жұмыс істеймін

3. Есте сақтау (3 шапалақ) уақыты 5х30

АКШ ЖКШ ЖКШ

54+26 60+27 80-56

Тексереді, түзетеді, «Қаламсап сөйлейді» бұйрығымен жұмыс тоқтатылады

Дәптер алмастырады

АКШ

ЖКШ

ЖКШ

63%

Егер 63 %орындамаса, қайтадан ОӘЖӘ-мен жұмыс істеймін



Ү. Қорытынды

Оқушылардың тапсырмаларды дұрыс орындағандарын тексеремін.

9 және 8 тапсырманы дұрыс орындаған оқушыларға – «5»

7 және 6 тапсырманы дұрыс орындаған оқушыларға – «4»

Шапалақтап құттықтап қоямыз.

Балалар, 63 %-ға жетпегеніміз «Биоинтернет» картасында жалғастырамыз



ҮІ. Үйге тапсырма.

«Альфа» мен «Вета» топтарына тапсырма берілмейді.

«Гамма» тобына 5,6















Сабақтың тақырыбы: Жүз көлеміндегі сандарды қосу және азайту. Бионтернет картасы 
Сабақтың мақсаты: оқушылардың жаңа сабақта алған білік-дағдыларын дамыту, білімдерін есеп шығаруда бекіту, жүз көлеміндегі сандарды қосу және азайту қолдануды бекітіп, тексеру; есте сақтау қабілеттерін дамыту; өз қателерін тауып, түзетіп, шығару жолын математикалық тілмен түсіндіріп, жеткізе білуге дағдыландыру. 
Сабақтың барысы :
Ұйымдастыру кезеңі 
Оқушылардың мотивациясы сыныптың бір топ ретінде болуы: 
«Биоинтернет» картасы бойынша оқушылардың жұмыс жүргізу мотивациясы  
1.Терезенің сыртында сиқырлы өмір, өмірде табысты болу үшін сабақта табысты болу керек. 
2.Орындадың + түсіндіре білдің = менгердің. 
3.Білімді болу - өз ойыңды нақты жеткізу және сұрақ қоя білу біліктілігің 
4.Үйренгің келсе – үйрет, оқыт. 
5.Топтық рух: сенде мүмкіндік бар, басқаларға көмектесе отырып өзіңе көмектесу. 
Тақтаның жоғарғы оң жағына 63% нормасының саны қойылады. 
№1.кесте ООМ бойынша жұмыс барысын түсіндіру. 
Ойлау қабілетінің дамуына, табысты болуға ынталандыру. 
Сыныпты белсендіру үшін сөз көшбасшыға беріледі: 

Сыныптастарым, Биоинтернет картасында 63 сападан асамызба? 
ИЯ 
Белсенді боламызба? 
ИЯ 
Есепті шапшаң шығарамызба? 
ИЯ 
ОНДА, АЛҒА,АЛҒА, АЛҒА! » 
Сабақты ОСУД бойынша түсіндіру. 

1 ЦИКЛ. 
Стандартты және өзгермелі жағдаятта білімді қолдану үлгісін құрау. 

Сынып үш тапсырма алады ТКШ – АКШ – ЖКШ екі нұсқа бойынша. 

ТКШ АКШ ЖКШ 

I нұсқа 10, 53-35 93-65 98-85

Жауабы 
18 28 13 

II нұсқа 11/31+24 /14+27 /59+39/ 
 

Жауабы 
55 41 98
Жұмыс аяқталғаннан соң «Қолдағы қаламсап – бұл қателік» бұйрығы беріледі. 
1.Мұғалім дұрыс жауаптарды тақтадан көрсетеді. Тақтаға барлық тапсырмаларды дұрыс орындаған балалар шығады және әр оқушыны мұғалім тексереді - бұлар «Альфа» тобы. 
2.Тақтаға екі тапсырманы дұрыс орындаған балалар шығады. Оларды «Альфа» тобындағы оқушылар тексереді. 
3. Бір тапсырма немесе барлық тапсырмасы дұрыс орындалмаған оқушылар үшінші қатарға отырады, бұлар «Гамма» тобы, ал екі тапсырманы дұрыс орындаған, тексеруден өткен оқушылар екінші қатарға отырады – бұлар «Бета» тобы, «Альфа» тобының балалары бірінші қатарға отырады. 
Мұғалім өзі ООМ белгі арқылы «Альфа» тобындағы сарапшы - оқушыларға және Бета тобынан жіберілген жаттықтырушыларға қозғалу маршрутын көрсетеді. 

- Сендерге қатені тауып, ОСУД бойынша дұрыс шешімді көрсетіп, керек болса ұқсас есепті шығару керек. 
(Альфа, Беттаға түсіндіреді, Бетта Гаммаға барады, ешкім жұмыссыз отырмайды). 
Сарапшылар қасына келмеген жағдайда да өз бетінше ОӘЖА сызбасы бойынша ауызша айтып үйренеді. 
Белгі бергеннен кейін балалар бір бірімен жұмыс жасайды. Оқушылар «Сарапшы жұмысы» сызбасы бойынша жұмыс жасайды. 
Жұмыс аяқталғаннан кейін әр бір сарапшының және жаттықтырушының жұмысын ұқыпты талдау жасау. 
Қандай қателер жібергенін сауатты, нақты түсіндіру керек. 
Сарапшылар жұмысы туралы өзінің көз қарасын білдіру. 

Ой толғау 
Сынып үш тапсырма алады ТКШ – АКШ – ЖКШ екі нұсқа бойынша 
ТКШ АКШ ЖКШ 

I нұсқа 
номер 12
Жауабы  31 53 20
II нұсқа 
номер 13
Жауабы  64 70 92

5+30 уақыты тек қана «Бета» және «Гамма» топтарына. 
Жұмыс аяқталғаннан соң оқушылар дәптерлерін алмастырмайды, «Қолдағы қаламсап – бұл қателік» бұйрығы беріледі. 

2 цикл. 
Бақылау аяқталғаннан кейін, кезең толығымен қайталанады. 
Кезең саны шектелмейді. 
ТКШ АКШ ЖКШ 

I нұсқа  номер 14
Жауабы  31 17 10
II нұсқа  номер 15
Жауабы 83 87 90 
Бағалау. 
Баға деңгей бойынша қойылады. Альфа – 5 ұпай, Бета -4 ұпай, Гамма–3 ұпай. 
Егер оқушы «Альфадан «Бетаға» көшсе және қайталанса ол 4 деген баға алады. 
Егер «Бетадан «Гаммаға» көшсе және тағыда қайта орнына барса 3. деген баға алады. 2 деген баға қойылмайды. 
Барлық балалар көп жұмыс жүргізеді, сондықтан нашар бағаға лайық болмайды. 
Үй тапсырмасы 
1. «Альфа» тобына ЖКШ бойынша 10 тапсырмадан кем емес тапсырма беріледі. 
2. «Бета» тобына АКШ бойынша 10 тапсырмадан кем емес және 5 тапсырма ЖКШ бойынша. 
3. «Гамма» тобына 10 тапсырмадан кем емес ТКШ бойынша және 5 тапсырма АКШ бойынша. 
4. 6 сарапшы ЖКШ бойынша үйге 30 тапсырма алады, мұғалімге «Жаттықтырғыш» картасымен жұмыс жүргізуге көмекші болу үшін. 
«Альфа» тобының басқа оқушыларына «Бета» және «Гамма» тобының оқушыларының үй тапсырмасының орындалуын қадағалауды тапсырылады.


Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Математика

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 2 класс.
Урок соответствует ФГОС

Автор: Разиева Рыстыгуль Оразгалиевна

Дата: 14.02.2017

Номер свидетельства: 391583


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Проверка свидетельства