kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Біздің сынып

Нажмите, чтобы узнать подробности

сынып туралы мәлімет беру.тазалыққа,ұқыптылыққа үйрету

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Біздің сынып»

Сабақтың тақырыбы:   Біздің сынып.

Сабақтың мақсаты:

1. Берілген мәтін негізінде өз сыныбы туралы қысқаша айта алу,берілген құрылымдық үлгі бойынша сұрақ қоя білу;

2. Өз сыныбын, оның әр затын бағалай білуге, сауаттылыққа баулу;

3. Сабақта меңгерген белсенді сөздік қор мен қарапайым үлгі құрылымдарды өзіне таныс өмірлік жағдаяттарда орынды қолдана алу, ауызекі сөйлеу тілін дамыту, тақырып бойынша өз ойларын айта білуге үйрету;

Сабақтың түрі:аралас

Сабақтың әдісі: топпен жұмыс, сұрақ-жауап, талдау-жинақтау, әңгімелеу, ой қозғау.

Көрнекілігі: сөздік, мазмұнды суреттер, слайд материалдары, сөзжұмбақ

Пәнаралық байланыс: орыс тілі, бейнелеу өнері

Сабақ барысы: I Ұйымдастыру кезеңі

1.Оқушылармен амандасу, сабаққа әзірліктерін тексеру

2.Шаттық шеңберіне шығару, күннің ұранын айту.

Сыныбымыз тап-таза,

Бор да дайын тақтада.

Ойымызды жинақтап,

Отырайық партаға.

3.Суреттерді құрастыру арқылы топқа бөліну.

II Үй тапсырмасын тексеру:

а) Балалар назарын сабаққа аудару, тілдік ортаға ену.

-Балалар, бүгін аптаның қай күні?

-Аптаның нешінші күні?

-Бүгін сендерде неше сабақ болады?

-Қазақ тілі нешінші сабақ?

-Біз қазақ тілі сабағында не істейміз?

б) үй тапсырмасын тексеру

1-тапсырма Диалогті оқыту

3-тапсырма Сөйлем құрап үйрен бағытында пирамида әдісімен сөйлем құрастыру

III Жаңа сабақ

1.Тақырыпты хабарлау, мақсат қою

2.Сөздікпен жұмыс: оқу, аудару,сөз тіркестерін құрау

Әрқашан-всегда әрқашан таза, әрқашан бірге,әрқашан көңілді

Қатар-ряд бірінші қатар, екі қатар, үшінші қатар

3.Топтық жұмыс

Мәтінді оқыту, аудару( әр топтан бір оқушы оқиды)

Біздің сынып

Біздің сыныбымыз екінші қабатта орналасқан. Сынып үлкен және жарық. Сыныпта мұғалім үстелі мен орындығы, 15 парта, 30 орындық бар.Терезенің алдында гүл тұр. Қабырғада тақта ілулі тұр. Тақтаның жанында бор жатыр.Біздің сыныбымыз әрқашан таза.

Топтар бір-біріне сұрақ қояды, жауап береді.

-Біздің сыныбымыз нешінші қабатта орналасқан?

-Сынып қандай?

-Сыныпта нелер бар?

-Терезенің алдында не тұр?

-Қабырғада не ілулі тұр?

Біздің сыныбымыз қандай?

2-тапсырма Үлгіге қарай отырып, өз сыныбы туралы әңгімелейді

(әр топтан 1-2 оқушыдан)

Сергіту сәті «Көңілді күн»

3-тапсырма Оқу, түсіну, талдау (жазылым)

1-топ сынып

2-топ парта

3-топ орындық

Менің сыныбым партам орындығым

Сенің сыныбың партаң орындығың

Сіздің сыныбыңыз партаңыз орындығыңыз

Оның сыныбы партасы орындығы


IV Бекіту: 1.Сөзжұмбақ шешу

1-топ Мектеп 2-топ Кітап 3-топ Сынып

Қалам кезекші есік

Күнделік бүгін жарық

Кітап таза нешінші

Дәптер жарық орын

Сөмке кітапхана көп

ұқыпты
V Үйге тапсырма: 4,6-тапсырма,191-192-бет

VI Бағалау:Сабаққа белсенді қатысқан оқушыларды атап өту, бағалау.

VII Қорытындылау:

- Нені білдік?

-Неге үйрендік?

-Сабақ ұнады ма?















2-БӨЛІМ: МЕНІҢ МЕКТЕБІМ

Тақырыбы:

Мектепте

Meктeбi: №20 орта жалпы білім беретін мектебі

Күні, айы:

Мұғалімнің аты-жөні: Байгалиева Нурия Аманжоловна

1-сынып

Сабаққа қатысқан оқушылар саны:

Сабаққа қатыспаған оқушылар саны:

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

1.1.2.1. Күнделікті өмірде қолданылатын таныс сөздердің мағынасын түсіну.

1.1.3.1. Тыңдаған мәтінге (баяу қарқында) мұғалімнің көмегімен иллюстрациялар/суреттер/сызбалар орналастырып, сұрақтарға жауап беру.

1.2.3.1. Сұхбаттасының не туралы айтқанын түсіну және тілдік нормаларды сақтай отырып, түрлі тәсілдермен жауап беру.

1.5.1.2. Мұғалімнің көмегімен жіктік/септік жалғауларын ауызша тілде қолдану.

Сабақ мақсаты

Барлық оқушылар:

Сен мектепте не істейсің? деген сұрақты түсінеді, берілген үлгі бойынша жауап бере алады.

Оқушылардың басым бөлігі:

Сөйлеу барысында жіктік жалғауын дұрыс қолдана алады, сұрақ қоя алады.

Keйбip оқушылар:

Мектепте не iстейтіні туралы ақпаратты өмірлік жағдаятта еркін қолдана алады.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңдері

Жоспарланған жұмыс

Ресурстар

Сабактың басы

(2-5 минут)

(МК) Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру. Сабақтың басталуына жағымды ықпал ететін көңіл күй қалыптастыру. Сабақ мақсатымен таныстыру.


Сабақтың ортасы


(МК, Ұ) Оқулықтағы 1-тапсырманы орындамас бұрын мұғалім оқушылардың назарын оқимын, жазамын, тыңдаймын, сөйлеймін сөздеріне аударады. Осы сөздерді хормен, топпен айтқызып жаттықтырады. Содан кейін тапсырмадағы сурет бойынша жұмыс бастайды. Оқушылар Сен мектепте не істейсің? сұрағымен және жауаптарымен танысады. Диалогті тыңдайды, қайталайды. Сыныптағы оқушылар берілген үлгі бойынша сыныпта не істейтіндерін айтады.

(МК) «Есте сақта!» айдары бойынша мұғалім оқимын сөзінің қолданылу ерекшелігіне назар аударады, салыстыра отырып үлгілер бойынша есте сақтауға жағдай жасайды. Оқушылар «Мен бipiншi сыныпта оқимын», «Мен мектепте кiman оқимын» деген сөйлемдерді қайталау арқылы есте сақтайды, бipiншi сыныпта оқимын, кiman оқимын тіркестерін бірнеше рет қайталау арқылы жаттығады.

(МК, Ұ) 2-тапсырмада оқушылар суреттер бойынша жұмыс істейді. Оқушылар аудидискпен бipiншi сөйлемді тыңдайды, содан кейін сол сөйлемге сәйкес келетін cypeттi табады. Мысалы: Мен мектепте кiman оқимын (4-сөйлем). Осылай 4 сөйлем бойынша жұмыс жүргізіледі.

(Ж) 3-тапсырманы орындаған кезде оқушылар Сен мектепте не icmeйciң? сұрағына өз бетінше жауап беруге тырысады, сыныптастарының жауаптарын тыңдайды.

(Ж) 4-тапсырмада оқушылар алдымен диалогті тыңдайды, сонан соң жұппен жұмыс істейді. Бұл тапсырмада оқушылар алдынғы сабақтарда еткен сұрақ үлгiлepiн еске түcipiп, жауап беруге жаттығады. Балалар сұрақтарға дұрыс жауап беруге тырысады. Мысалы:

- Сен неше жастасын?

Мен ... жастамын.

- Сен нешінші сыныпта оқисың?

Мен ... сыныпта оқимын.

- Сен мектепте не icmeuciң?

Мен мектепте ....

(МК, Ұ) Дәптердегі тапсырмаларды орындау арқылы оқушылар оқулықпен жұмыс барысында алған білімдерін бекіте түседі.

(Ө) Қосымша тапсырма арқылы оқушылар сабақта алған білімдерін бекіте түседі. Өз бетінше жұмыс icтeyгe дағдыланады. Сондай-ақ AKT-нi қолдана білу дағдыларын қалыптастырады.




















Оқулық


Аудиодиск:

2.6.1.;

2.6.4.


















№1 жұмыс дәптері



Қосымша тапсырма: 2.6.

Сабақтың соңы


(Қ) Сабақты қорытындылау мақсатында мұғалім оқушылармен кepi байланыс орнатады. Оқушылар сабақ барысында нені білгені, қалай жұмыс icтeгeнi, не қызық әpi жеңіл болғаны, не қиындық туғызғаны туралы ой-пікірлерін білдіре алады.


Қосымша ақпарат

Қорытындылау

Төмендегі бөлікті сабағыңыз туралы өз ойыңызды жазуға қолданыңыз. Өз сабағыңыз бойынша сол жақ бағандағы сұрақтарға жауап беріңіз.

1. Сабақ барысына өзгертулер енгіздіңіз бе? Неге?

2. Жүргізілген жұмыс түрлepi қаншалықты тиімді болды?


Қорытынды бағалау

Ең жақсы еткен ем нәрсе не?

1:

2:

Қандай екі нәрсе сабақты жақсартар еді?

1:

2:










2-БӨЛІМ: МЕНІҢ МЕКТЕБІМ

Тақырыбы:

Мен қаламмен жазамын

Meктeбi: №20 орта жалпы білім беретін мектебі

Күні, айы:

Мұғалімнің аты-жөні: Байгалиева Нурия Аманжоловна

1-сынып

Сабаққа қатысқан оқушылар саны:

Сабаққа қатыспаған оқушылар саны:

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

1.1.1.1. Сөзді зейін қойып тыңдау, түсіну және оған сәйкес дұрыс әрекет ету (қимыл, ым мен ишараны қолдану, ic-әрекет жасау).

1.2.3.1. Сұхбаттасының не туралы айтқанын түсіну және тілдік нормаларды сақтай отырып, түрлі тәсілдермен жауап беру.

1.3.2.1. Мәтіндегі таныс сөздердің мағынасын түсіну.

1.5.1.2. Мұғалімнің көмегімен жіктік/септік жалғауларын ауызша тілде қолдану.

Сабақ мақсаты

Барлық оқушылар:

Оқу құралдарын дұрыс атай алады. Оқу құралдарын қалай пайдаланатынын айта алады.

Оқушылардың басым бөлігі:

Немен? сұрағына дұрыс жауап бере алады. Оқу құралдарын көмектес ceптiгi жалғауымен орынды қолдана алады.

Keйбip оқушылар:

Оқу құралдарын қалай пайдаланатыны туралы қосымша ақпарат бере алады.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңдері

Жоспарланған жұмыс

Ресурстар

Сабактың басы


(МК) Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру. Сабақтың басталуына жағымды ықпал ететін көңіл күй қалыптастыру. Сабақ мақсатымен таныстыру.


Сабақтың ортасы


(МК, Ұ) Оқулықтағы 1-тапсырманы орындамас бұрын мұғалім оқушыларға оқу құралдарын қалай пайдаланатындарымен таныстырады. Берілген тапсырма бойынша оқушылар қаламмен жазамын, сызғышпен сызамын, өшіргішпен өшipeмін, қайшымен қиямын тіркестерін айтуға жаттығады, мағынасын түсінеді. Ол үшін мұғалім суреттерді көрсетеді, сонымен қатар жаңа сөздерді ic-әркетпен көрсетуі керек. Мысалы, қайшыны көрсетеді, қайшымен қағазды қияды. Өшіргішті көрсетеді, өшіргішпен өшіреді т.с.с.

(МК) Мұғалім «Есте сақта!» айдары бойынша оқушыларға жаз, сыз, өшip, қи, сурет сал сөздерінің мағынасың түсіндіреді. Оқушыларға мұның етістіктің бұйрық райы екенін атап көрсетудің қажеті жок. Оқушылар оны тек құрылым ретінде есте сақтаулары қажет.

(МК, Ж) Мұғалім оқушыларға 2-тапсырмада берілген сұрақты түсіндіреді.

Оқушылар «Сен не істейсің?» деген сұраққа дұрыс жауап бере алуды және сұрақты басқа бipeyгe дұрыс қоя алуды үйренеді.

(МК, Ж) 3-тапсырмада оқушылар берілген суреттерге қарап, толықтырып айтуға жаттығады. Сондай-ақ оқу құралдарын қайталайды, сөйлемдегі сөздердің орын тәртібіне назар аударып, сұрақ қойып, сұраққа жауап беруге дағдыланады.

(Ж) 4-тапсырмада оқушылар алдымен диалогті тыңдайды, сонан соң жұппен жұмыс icтейді. Берілген үлгі бойынша cypeттегi заттардың не екенін, оны қалай пайдаланатынын айтады. Әcipece мұғалім Сен қаламмен (қарындашпен, қайшымен, өшіргішпен, сызғышпен) не істейсің? Сұрағын дұрыс қоя білуге жаттықтырады. Үлгі:

- Бұл не?

- Бұл - қалам.

- Сен қаламмен не істейсің?

- Мен қаламмен жазамын.

(МК, Ұ) Дәптердегі тапсырмаларды орындау арқылы оқушылар оқулықпен жұмыс барысында алған білімдерін бекіте түседі.

(Ө) Қосымша тапсырма арқылы оқушылар сабақта алған білімдерін бекіте түседі. Өз бетінше жұмыс icтeyгe дағдыланады. Сондай-ақ AKT-нi қолдана білу дағдыларын қалыптастырады.

Оқулық


Аудиодиск:

2.7.1.;

2.7.4.


Оқу құралдары (қарындаш, қалам, өшіргіш, сызғыш, қайшы, желім).































№1 жұмыс дәптері



Қосымша тапсырма: 2.7.

Сабақтың соңы

(Қ) Сабақты қорытындылау мақсатында мұғалім оқушылармен кepi байланыс орнатады. Оқушылар сабақ барысында нені білгені, қалай жұмыс icтeгeнi, не қызық әpi жеңіл болғаны, не қиындық туғызғаны туралы ой-пікірлерін білдіре алады.


Қосымша ақпарат

Қорытындылау

Төмендегі бөлікті сабағыңыз туралы өз ойыңызды жазуға қолданыңыз. Өз сабағыңыз бойынша сол жақ бағандағы сұрақтарға жауап беріңіз.

1. Сабақ барысына өзгертулер енгіздіңіз бе? Неге?

2. Жүргізілген жұмыс түрлepi қаншалықты тиімді болды?


Қорытынды бағалау

Ең жақсы еткен ем нәрсе не?

1:

2:

Қандай екі нәрсе сабақты жақсартар еді?

1:

2:



2-БӨЛІМ: МЕНІҢ МЕКТЕБІМ 8 - САБАҚ


Тақырыбы:

Кел, қайталайық!

Meктeбi: №20 орта жалпы білім беретін мектебі

Күні, айы:

Мұғалімнің аты-жөні: Байгалиева Нурия Аманжоловна

1-сынып

Сабаққа қатысқан оқушылар саны:

Сабаққа қатыспаған оқушылар саны:

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

1.1.2.1. Күнделікті өмірде қолданылатын таныс сөздердің мағынасын түсіну.

1.1.3.1. Тыңдаған мәтінге (баяу қарқында) мұғалімнің көмегімен

иллюстрациялар/суреттер/сызбалар орналастырып, сұрақтарға жауап

беру.

1.2.3.1. Сұхбаттасының не туралы айтқанын түсіну және тілдік нормаларды сақтай отырып, түрлі тәсілдермен жауап беру.

1.5.1.2. Мұғалімнің көмегімен жіктік/септік жалғауларын ауызша тілде қолдану.

Сабақ мақсаты

Барлық оқушылар:

2-бөлімде өткен тақырыптарды қандай деңгейде меңгергендерін көрсете алады. Мұғалімнің сұрақтарына жауап бере алады, басқа оқушыларға сұрақ қоя алады.

Оқушылардың басым бөлігі:

2- бөлімде өткен такырыптар бойынша өзара тілдесе алады. Сөйлемдегі сөздердің орын тәртібін дұрыс сақтап қолдана алады.

Keйбip оқушылар:

2-бөлім бойынша өткен материалдарды өмірлік жағдаяттарда еркін қолдана алады.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңдері

Жоспарланған жұмыс

Ресурстар

Сабактың басы


(МК) Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру. Сабақтың басталуына жағымды ықпал ететін көңіл күй қалыптастыру. Сабақ мақсатымен таныстыру.


Сабақтың ортасы


(МК, Ұ) Бұл сабақта оқушылар 2-бөлім бойынша өткен тақырыптарды қайталайды, еске түсіреді. Мұнда өткен тақырыптармен байланысты 8 сюжет берілген. Оқушылар мұғалімнің көмегімен әр сюжет бойынша жұмыс жасайды. Ең алдымен оқушылар әр сюжетте берілген диалогтің толық нұсқасын тыңдайды, әр сюжет бойынша хормен, жеке-жеке қайталайды. Содан кейін берілген суреттер бойынша диалогті толықтырып айтады. Мұғалім оқулықтағы суреттермен жұмыс жасайды.

(МК, Ұ) Мұғалім оқушыларға оқулықтағы суреттерде берілген сұрақтарды қояды, оқушылар оларға өз қалауы бойынша жауап бере алады:

1) Бұл не? (Мұғалімнің қолында немесе тақтада оқу құралдары болу керек)

2) Сенің мектебің қандай?

3) Сенің сыныбың қандай?

4) Сыныпта не бар?

5) Сен неше жастасың?

6) Сен нешінші сыныпта оқисың?

7) Сен мектепте не істейсің?

8) Сенде неше қарындаш бар?

(Ж) Сонан соң оқушылар берілген сұрақтар бойынша жұппен жұмыс істейді. Олар сұрақтарға өз қалауы бойынша жауап бере алады.

(МК, Ұ) Сондай-ақ бұл сабақта мұғалім мектеп, оқу құралдары, сыныптағы зат атауларын, сандарды қайталауға арналған қосымша тапсырмалар (ойындар) уйымдастыра алады. Осы бөлімнің соңында оқушылардың:

- қандай? сұрағына жауап беретін сөздерді атай алу (үлкен, әдемі);

- не? сұрағына жауап беретін сөздерді (мектеп, сынып, парта, тақта, есік, терезе, үстел, орындық) атай алу;

- неше? нешінші? сұрақтарына жауап беретін сөздерді (бipiншi, екiншi, үшiншi, mөpmiншi, бeciншi, алтыншы, жетiншi, сегізiншi, тоғызыншы, оныншы) атай алу;

- тақырыпқа сәйкес заттың түсін айта алу (тақта

қоңыр, орындық қызыл, үстел қара);

- өзінің жасын айта алу (Мен алты жастамын. Мен жеті жастамын);

- оқу құралдарын айта алу (қалам, қарындаш, дәптер, кiman, сызғыш, өшіргіш, қайшы);

- нешінші сыныпта оқитынын айта алу

(Мен бірінші сыныпта оқимын);

- бip нәрсені сұрап ала алу (Маған қайшы

(өшіргіш, сызғыш) бepшi/(беріңізші);

- алғыс айта алу (Рақмет!);

- өзінің мектепте не істейтінін айта алу (Мен мектепте жазамын (оқимын, сөйлеймін, тыңдаймын) дағдылары қалыптасуы қажет.

(МК, Ұ) Дәптердегі тапсырмаларды орындау арқылы оқушылар оқулықпен жұмыс барысында алған білімдерін бекіте түседі.



























Оқулық


Аудиодиск:

2.8.1.

2.8.2.

2.8.3.

2.8.4.













Оқу құралдары, сыныптағы заттардың

cypeттeрi бар

карточкалар.





№1 жұмыс дәптері



Сабақтың соңы

(Қ) Сабақты қорытындылау мақсатында мұғалім оқушылармен кepi байланыс орнатады. Оқушылар сабақ барысында нені білгені, қалай жұмыс icтeгeнi, не қызық әpi жеңіл болғаны, не қиындық туғызғаны туралы ой-пікірлерін білдіре алады.


Қосымша ақпарат

Қорытындылау

Төмендегі бөлікті сабағыңыз туралы өз ойыңызды жазуға қолданыңыз. Өз сабағыңыз бойынша сол жақ бағандағы сұрақтарға жауап беріңіз.

1. Сабақ барысына өзгертулер енгіздіңіз бе? Неге?

2. Жүргізілген жұмыс түрлepi қаншалықты тиімді болды?


Қорытынды бағалау

Ең жақсы еткен ем нәрсе не?

1:

2:

Қандай екі нәрсе сабақты жақсартар еді?

1:

2:






Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 3 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Біздің сынып

Автор: Нурушева НурбакытАлибековна

Дата: 12.04.2017

Номер свидетельства: 408593
