Әдебиеттік оқу Тақырыбы: Мұғалімі: | 3 сынып Бата сөз. Амантаева Бибигуль Амантаевна |
Мақсаты: | Бата сөз - ата - баба сөзі мирас, мұра болып, ұрпақтан – ұрпаққа жалғасын табатынына сенімдерін арттыру. 1. Халқымыздың асыл сөзі - бата туралы білетіндерін дамыту. 2. Бата сөздерді жинақтауға, асыл сөздерді түсінуге, мәнерлі айтуға жаттығу. 3. Бата арқылы жақсы сөз, тілек айтуға үйрету. Жаңа теориялық ақпаратты беру арқылы оқушыға жаңа ойлау дағдысын қалыптастыру |
Күтілетін нәтиже: | 1. Кітап жайлы ұғым, білімнің алғашқы негізін қалау; 2. Жаңа білімнің өмірде бар екендігін, оны біз өмірде байланыстарда пайдаланудың мүмкіндіктері қандай деген жаңа сабаққа үлкен қызығушылық тудыру; |
Керекті жабдықтар | Әдебиеттік оқу Жалпы білім беретін мектептің 3-сыныбына арналған оқулық/ Б.А. Тұрғынбаева З.Муфтибекова. П.Қ.Жаманқұл – Алматыкітап баспасы 2011 «Әдебиеттік оқу», Әдістемелік нұсқау, З.Муфтибекова ,кері байланыс парақтары. Маркер,карандаш,флипчарт.АКТ. |
Сабақ кезеңдері | Мұғалім әрекеті | Оқушы әрекеті |
Кіріспе | Психологиялық дайындық, тренинг «Сәлемдесу» ойыны: Қазір біз сендермен ойын ойнаймыз, қимылды тез жасауларың керек. «Бастаймыз» деген белгі берілгенде, мен қалай амандасу керек екенін айтамын, сонда сендер бір-бірлеріңмен тез-тез амандасасыңдар. Әр адаммен әртүрлі амандасасыңдар. Сонымен, көзбен… қолмен… иықпен… құлақпен… тіземен… иекпен… өкшемен… арқамен. Жұлдызшаларды таңдау арқылы топқа бөлу. | Оқушылар шаттық шеңберін құрды. Ұйымдасып, топқа бөлініп отырды. |
Тұсаукесер | Ыстық орындық. «Басбармақ» әдісі бойынша бағалау. | |
Негізгі бөлім Сыныппен диалог | Бата сөз. Тақырыпты ашу. Үнтаспадан «Бата» жіберіледі. Өлең не туралы айтылған? Бата дегеніміз не? Қай уақытта беріледі? Кімдер береді? Батаның қандай түрлерін білесіңдер? Баталарға тоқталып кету Постер қорғау Оқулықпен жұмыс Бата туралы түсінік берілген «Ақ бата» «Асбатасы» қай кездерде айтылады екен? Дәптермен жұмыс Ұнаған батаны жазып алу Балалар өздерің күнделікті қандай бата естіп жүресіңдер? Кім жатқа айтып береді. Сергіту сәті: Көрініс «Бата беру» Бата мен мақалды ажырату | Мәтін мазмұнын талдайды. Сұрақтарға жауап іздестіреді. Топпен жұмыс жасайды. Мәтінді оқиды Сұрақтарға жауап іздестіреді. Топпен жұмыс жасайды. |
Қорытынды | Үлестірмелі кестелерден бата түрін ажырату | Жеке жұмыс |
Үйге тапсырма | Түсініп оқу,бата жаттау. | Үй тапсырмасын күнделікке жазады. |
Кері байланыс | INSERT әдісі бойынша кесте толтыру. Не білдім | Білгім келеді | Үйрендім | | | | | Кері байланыс, әр бала сабаққа қатысын білдіреді. |