Балықшы БалықшыБалықшыБалықшы
Балықшы
Просмотр содержимого документа
«Балықшы»
Мақсаты : 1.Ертегі мазмұнын түсіну арқылы идеясын ашу ,өмірмен байланыстыра білуге дағдыландыру
2. Оқу мен жазу арқылы шығармашылық дағдыларының дамуына мүмкіндік беру
3. Қарама – қарсы мінезді адамдарды талдау арқылы кейіпкер бейнесін үлгі ету. Ортақ ой, пікірлері арқылы шынайылыққа тәрбиелеу
Сабақтың түрі : жаңа сабақ
Сабақтың әдісі : сұрақ – жауап, ой қозғау, «Синкуэн» әдісі, топпен жұмыс, шығармашылық жұмыс
Көрнекілігі: ертегі суреттері, тірек сызба
Пәнаралық байланыс: дүниетану, қазақ тілі,
Сабақ барысы:
І . Ұйымдастыру
Тренинг «Сезім шуағы »
Сынып оқушыларына кәмпит тарату арқылы топқа бөлу
ІІ. Тақырыпқа кіріспе : «Болжау» стратегиясы
Ертегі не туралы деп ойлайсындар ?
Неліктен осылай ойладың?
ІІІ. Жаңа сабақ
Күннің жадын, тақырыпты дәптерге жазу
Мәтінмен жұмыс : «Жигсо» стратегиясы
Әр топ мәтінді бөлімдерге бөліп оқытылады. Әр оқушы өз тобына түсіндіріп жеткізеді.
«Топтастыру» стр.
Ертегі кейіпкерлеріне іс – әрекеттері арқылы жазбаша мінездеме беру.
І топ : Шал ІІ топ : Кемпір ІІІ топ: Балық
Мақал мағынысын ашу
Ашаршылықты көп көрген,
Өзі тоймай мә демес.
“ Консептуальды карта ” стратегиясы
Тақырыбы | Біреуге ор қазба – өзің түсесің | Балықшы мен балық |
Қай халықтың ертегісі ? | Түркімен ертегісі | Орыс халқының ертегісі |
Мәтіндегі түйін сөз | Ешкімге жамандық жасама , айналып алдыңнан шығуы мүмкін | Қанағат қарын тойғызады |
Кейіпкерлері | Бай, жігіт | Шал, кемпір , балық |
Мәтінге сай келетін мақал - мәтел | Жамандықты көп қуған пәлеге жолығар , жақсылықты көп қуған байлыққа жолығар | Алтын көрсе періште жолдан таяр |
Оқушылар жауабы тыңдалады.
Сергіту сәті «Өрмекші торы»
Тақырып бойынша балалар бір – біріне жіпті лақтыру арқылы сұрақ қояды .
“ Бес жолды тұжырымдама ” стратегиясы . Әр топқа беріледі
Шал . Кемпір. Балық
1.Зат есім
2.Сын есім
3.Етістік
4.Сөйлем құрау
5.Мәндес сөз
“ Талқылау картасы ” стратегиясы
Адамға байлық керек пе ?
Бүгінгі өмірмен байланыстыру
«Өзіндік ой »
-Сен алтын балық ұстап алсаң , не сұрар едің ?
Ертегіні түйіндейтін бір – бір мақал айту
Бағалау. Әр топ бағалау әдістерін көрсетеді
Үйге тапсырма : Мәтінді мәнерлеп оқу . «Қанағат қарын тойғызар» эссе жазу