kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Аудан. Ауданның өлшем бірліктері

Нажмите, чтобы узнать подробности

3-сыныптарға арналған Аудан, Ауданның өлшем бірліктері тақырыбындағы қысқа мерзімді сабақ жоспары.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Аудан. Ауданның өлшем бірліктері»

Қысқа мерзімді сабақ жоспары


Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:1В.Көбейту және бөлу.

21-сабақ.

Мектеп: 98 ЖОББМ

Күні: 1.10.2018ж

Мұғалімнің аты-жөні: Журабекова А.Н.

Сынып: 3 «Б»

Қатысқан оқушылар саны:

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы

Аудан. Ауданның өлшем бірліктері.

(Отбасы құндылықтары

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары

3.1.3.1. Аудан болатын нысандарды атау және ауданды өлшеуге арналған өлшемдер мен құралдарды таңдап алу, палеткамен өлшеу.

3.1.3.3. см2, дм2, м2, га шамаларын салыстыру және амалдар орындау.

3.5.1.1. 2*3 амалымен орындалатын есепті кесте сызықтық/ бағандық диаграмма, сызба, қысқаша жазба түрінде моделдеу.

Сабақтың мақсаттары

Бaрлық oқушылaр oрындaй aлaды: 2*3 амалымен орындалатын есепті кесте сызықтық/ бағандық диаграмма, сызба, қысқаша жазба түрінде моделдей алады..

Oқушылaрдың көпшiлiгi oрындaй aлaды : см2, дм2, м2, га шамаларын салыстыру және амалдар орындай алады

Кeйбiр oқушылaр oрындaй aлaды: . Аудан болатын нысандарды атау және ауданды өлшеуге арналған өлшемдер мен құралдарды таңдап алу, палеткамен өлшей алады.

Бағалау критерийлері

* Аудан болатын нысандарды атау және ауданды өлшеуге арналған өлшемдер мен құралдарды таңдап алу, палеткамен өлшеу,

* 2*3 амалымен орындалатын есепті кесте сызықтық/ бағандық диаграмма, сызба, қысқаша жазба түрінде моделдеу.

Тілдік мақсаттар

Дағдыларын дамыту:

Сабақта диалог/жазу үшін пайдаланатын тіл.

Талқылау:

*Аудан дегеніміз не?

*Оны қалай өлшеуге болады?

Сабақта қамтылатын құндылықтар

Мәңгілік Ел, бұл-Жалпы ұлттық бірлік,бейбітшілік пен келісім.Біздің Отанымыз бір,ол-Тәуелсіз Қазақстан,біздің еліміз,бір-тағдырымыз ортақ.Бейбітшілік пен келісімнің ұлы ісіне адал халықтың ғұмыры мыңжылдықтарға жалғасады.

Пәнаралық байланыс

Еңбекке баулу

АКТ қолдану дағдылары

Интербелсенді тақта, бейнежазба

Осыған дейін меңгерілген білім

Есептің моделін құру.

Жоспар


Жоспарланатын уақыт


Дереккөздер

Cабақтың басы:

5 минут





Ұйымдастыру кезеңі:

Жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру:

Топқа біріктіру

Үй тапсырмасын пысықтау

Берген жауаптарын ауызша кері байланыс беру арқылы бағалаймын.

Сабақтың мақсаты мен бағалау критерийлерін оқушылармен бірге талқылау:




суреттер

Сабақтың ортасы



15 минут














5 минут
















2минут







3минут


























5минут




(Д) тапсырмаға кіріспе ретінде «НЕ артық» әдісі.

1-тапсырма.Пәтердің планына қара.

*Қонақ бөлменің периметрін тап. 20м

*Дәліздің периметрін тап. 16м

Дәліздің ұзындығы енінен қаншаға артық?

Қонақ бөлме есігінің ені 1м болса ,онда құрылысшыларға қанша метр еденкемер қажет болар еді?

Ас үй. 14м

Дәліз.16м

Жуынатын бөлме,8м

Дескриптор:

Қонақ бөлменің периметрін табады.

Дәліздің периметрін табады.

Тапсырманы орындайды.

(Ж)2-тапсырма.

Кішкене үй қанша торкөзден тұрады?Үлкен үй ше?Қай үй қағаз бетінен аз орын алып тұр?

Кішкентай үй:-8 торкөз.

Үлкен үй -32 торкөз.

Сергіту сәті

3-тапсырма . «Топтастыру» әдісін қолдану Жаяужолдың берілген бөлігіне төсеу үшін қанша тақтатас қажет болады?

А)6х3=18 ә)6х3=18 4х3=12

Дескриптор:

Қанша торкөзден тұратынын табады.

Қанша тақтатас қажет екенін табады.

4-тапсырма.

Үстел бетіндегі фигуралардың қайсысы көп орын алған?


Фигураларды бір-бірімен беттестіргенде,бір фигура басқа фигураның ауданына сыйып кетсе,сол фигураның ауданы кіші болады.








Есіңде сақта:

Ауданның өлшем бірлігі-сантиметр квадрат





Сантиметр квадратқа бөлінген мөлдір пленканы палетка деп атайды.Онымен фигураның ауданын табуға болады.s=a+b/2 Мұндағы а-толық шаршылар саны,в-толық емес шаршылар саны



М9нда5ы а-







Шығармашылық жұмыс.


Өзің палетка жасап ал .Түрлі түсті қағаздардан фигуралар қиып алып,оның ауданын тап.

(ТЖ)7-тапсырма.

Сыйластық.36/4+5х9=54

Қарам-қатынас.36/1+4х9=72

Кешіре білу36+(104)х9=72

Жақсы үй.65-(15/3+20)=40

Қайырымдылық.18/3+5х9=51

Жауапкершілік.65-(15/3+5)=55

Салт-дәстүр.50+(1+0)х9=59

Ататек.30+(25/5-2)=33

Дескриптор:

Отбасы құндылықтарына не жататынын біледі.

Өрнектің мәнін табады.

Жауаптарын жазады.

9-тапсырма

Талғат ,Әлия,Маржан үшеуі анасына көмектесті.Үйді шаңсорғышпен тазалады,ыдыс жуды,бақшаны суғарды.Талғат ыдыс жуған жоқ және бақшаны да суғармады.Әлия да ыдыс жуған жоқ.Балалардың әрқайсысы не істеді?

10-тапсырма.Өзіңнің бөлмеңнің планын сыз.Оның периметрін тап.





Оқулық
























Көбейтуді қайталау






















Аудан формула











маркер

Сабақтың соңы


5 минут



Қорытындылау.

«Сауалдар кестесі» әдісі

Үйге тапсырма.8-тапсырма.55-бет


стикерлер

Қосымша ақпарат

Саралау – сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз?

Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз?

Пәнаралық байланыс

Қауіпсіздік ережелері

АКТ-мен байланыс
Құндылықтармен байланыс (тәрбиелік элемент)





Ойлану

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге асырымды болды ма?

Бүгін оқушылар нені үйренді? Сыныптағы оқу атмосферасы қандай болды? Дифференциацияны жүзеге асыру қолымнан келді ме? Мен жоспарланған уақытымды ұстандым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен?



Төменде берілген бөлімді осы сабақ туралы ойларыңызды жазу үшін пайдаланыңыз. Сол жақ бағанда берілген сабағыңызға қатысты ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз.

Жалпы баға



Сәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты)?


1

2:


Қандай екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуға қатысты)?


1:;


2:


Осы сабақ барысында сынып немесе жеке оқушылар туралы менің келесі сабағыма дайындалу үшін қажет болуы мүмкін қандай ақпарат алдым?



ДОІЖО:___________________


Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 3 класс

Скачать
Аудан. Ауданның өлшем бірліктері

Автор: Абдумоминова Латофат Мисрбековна

Дата: 08.11.2018

Номер свидетельства: 484462
