kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Ашық сабақтың тақырыбы

Нажмите, чтобы узнать подробности

(ҰЖ) 1-жаттығу

Мәтіңді рөлге  бөліп оқу,сұрақтарға жауап беру.

Нан,бала,қасиетті  сөздерге дыбыстық талдау жасау.

Дескриптор:

-мәтінді оқиды

-оқиғаның ретін сақтап баяндайды

-әр топ сөздерге дыбыстық талдау жасайды.

Кері байланыс: «Бутерброд».Мадақтау-сын білдіру-мадақтау

Сергіту сәті

(ЖекеЖ) Дәптермен жұмыс.

2-жаттығу.Сөйлемдерді қатесіз көшіріп,

бірінші сөйлемді дауысты және дауыссыз дыбыстарға ажырат.

Дескриптор:

-сөйлемді көшіріп жазады

-дауыстты және дауыссыз дыбыстарды ажыратады.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Ашық сабақтың тақырыбы»

Пән атауы: сауат ашу

Мектеп: Ақмола облысы

Біржан сал ауданы

Еңбекшілдер орта мектебі




Ұзақ мерзімді сабақ жоспары:

«Тағам және сусын»

Ортақ тақырып аясында

Күні:

Мұғалімнің аты- жөні: Азнабаев Адиль Тулебекович

Сынып:

Қатысқандар:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Ас- адамның арқауы.Дауысты және Дауыссыз дыбыстар

Осы сабақта қол жеткізілген оқу мақсаттары (ОБ сілтеме)

1.1.3.1 Мұғалімнің көмегімен оқиғаның ретін сақтай отырып баяндау

1.1.9.1 Сөздегі дыбыс түрлерін ажырату және дұрыс дыбыстау

1.1.4.1 Мәтіннің мазмұнын тақырыбы немесе оның иллюстрациясы бойынша болжау

Сабақтың мақсаттары

Барлық оқушылар: Мұғалімнің көмегімен оқиғаның ретін сақтай отырып баяндайды,сөздегі дыбыс түрлерін анықтайды және дыбыстарды дұрыс айтады,мәтіннің мазмұнын тақырыбы немесе оның иллюстрациясы бойынша болжауды біледі.

Көптеген оқушылар: Өздігінен оқиғаның ретін сақтай отырып баяндайды,сөздегі дыбыс түрлерін ажыратады және дұрыс дыбыстайды,иллюстрация бойынша мәтіннің мазмұнын болжап әнгімелейді.

Кейбір оқушылар: оқиғаның мазмұның жүйелі баяндайды,сөйлемге дыбыстық талдау жасайды.

Бағалау критерийлері

1. Оқиғаның ретін анықтайды. Мәтіннің мазмұнын жүйелі баяндайды.

2.Сөздегі дыбыстардың түрлерін (дауысты/дауыссыз, жуан және жіңішке дауыстылар) анықтайды. Дыбыстарды дұрыс айтады.

3.Тақырып арқылы мәтіннің не туралы болуы мүмкін екендігін айтады. Иллюстрация бойынша мәтіннің мазмұнын болжап әңгімелейді


Тілдік мақсат

Дауысты, дауыссыз дыбыстарды дұрыс қолдана білуге үйрену.

Құндылықтарды дарыту

Өзінің ана тілін,салт- дәстүрін жетілдіру

Пәнаралық байланыстар

Дүниетану,көркем еңбек, АКТ

Алдыңғы меңгерілген білім

Дауысты,дауыссыз дыбыстарды ажыратады,анықтап белгілей алады.

Сабақтың барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақта жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың

басы

(МК,Ұ) Психологиялық ахуал:

Мақсатымыз білім алу,

Міндетіміз еңбектену.

Еңбек етіп жұмыла

Мақсатқа қол жеткізу!


(Жеке) Үй тапсырмасын тексеру:Өткенді пысықтау

«Балық аулау» әдісі

- 1-ші жаттығу мәтінінде не туралы айтылған?

-дүниеде ең тәтті не болды?

-тән,сән қай дыбыстың әсерінен өзгеріп тұр?

(ҚБ) смайлик арқылы бірін- бірі бағалау



Топтастыру. Түйме әдісі «Түйменің түрлері бойынша»

(ТЖ) Әр топқа жұмбақ жасыру.

1.Қырық екі жауынгер,

Сапын түзеп тұрады.

Бұлдіршіндер

Қауымды ел,

Сырын терең ұғады.

(Алфавит)

2.Аспанда бар,

Жерде жоқ.

Балықта бар,

Теңізде жоқ.

Бұл қай әріп

(А әрпі)

3.Қарда бар,

Мұзда жоқ.

Арада бар,

Шыбында жоқ.

әрпі)

(МК) Ашық – жабық сұрақтар құру арқылы

«Диалог» әдісі

-Балалар жұмбақтағы дыбыс жайлы не білесіңдер?

-Олар қандай дыбыстар?

Балалар осымен өткен сабақта танысқан.

Интербелсенді тақта


Слайд

















Түймелердің түрлері

Жұмбақтар жинағы


















Сабақтың

ортасы

(ЖЖ) «Жоғалған әріптер».Тақтаға әрпі түскен сөздер жазылады. Оқушы тиісті әріпті қояды. (Дауысты,дауыссыз дыбыстарды ажыратады,түскен әріптен сөз құрайды,сол затты анықтайды.)

Т


Р

А


А


А

Л

М




О

Л

Дауысты және дауыссыз дыбыстармен танысады.

Түскен әріптен құралған затты кабинеттен іздеп табады.

Дескриптор:

-суреттен сөзді табады

-сөзден түскен әріптті табады

-түскен әріптен сөз құрайды


Мағынаны ашу.

Оқулықпен жұмыс.

(ҰЖ) 1-жаттығу

Мәтіңді рөлге бөліп оқу,сұрақтарға жауап беру.


Нан,бала,қасиетті сөздерге дыбыстық талдау жасау.


Дескриптор:

-мәтінді оқиды

-оқиғаның ретін сақтап баяндайды

-әр топ сөздерге дыбыстық талдау жасайды.

Кері байланыс: «Бутерброд».Мадақтау-сын білдіру-мадақтау

Сергіту сәті


(ЖекеЖ) Дәптермен жұмыс.

2-жаттығу.Сөйлемдерді қатесіз көшіріп,

бірінші сөйлемді дауысты және дауыссыз дыбыстарға ажырат.


Дескриптор:

-сөйлемді көшіріп жазады

-дауыстты және дауыссыз дыбыстарды ажыратады.

Кері байланыс: «Өзін-өзі бағалау парағы»

(ТЖ) Сәйкестендіру әдісі.

-Табаға салып жапқан не?

-Кілегей шайқап алғаным не?

-Сөреге кептіріп жайғаным не?


(ЖЖ) Жасырған әріптерден басталатын тағам атауларын табыңдар.


Дәптермен жұмыс.

4 – Жаттығу. Өлеңді жатқа жаз.

Дескриптор:

-өлеңді жаттай алады

-өлеңді жатқа жаза алады

Әріптер карточкасы,

Орақ суреті,






























Сауат ашу кітабы

1сынып

Бет 8







АКТ, интер белсенді тақта,

видеожазба


АКТ

Белсенді тақта

Сауат ашу дәптері

Бет 9












Фотосуреттер, түрлі түсті маркер



Суретті карточкалар







Сауат ашу оқулығы

бет 9

Сауат ашу дәптері

бет 8

Сабақтың

соңы

«Ыстық орындық» стратегиясы

-Бүгін біз не үйрендік?

-Дауысты дыбысқа мысал келтір?

-дауыссыз дыбысқа мысал келтір?

-Марат сөзінде неше дауысты дыбыс бар?

-осы сөзде неше дауыссыз дыбыс бар?

- Неше буыннан тұрады?

- Т дыбысы нешінші буында?

ББҮ әдіс- тәсілі арқылы.

ББҮ бағалау парағы

Тапсырма

(ТЖ) Сәйкестендіру әдісі.

«Сұрақ жауап арқылы» диалогтік жұмыс:

Топ сараланды:

Оқушы деңгейіне байланысты «Түйме әдісі»

смайлик арқылы бірін- бірі бағалау

Өткенді пысықтау,

«Балық аулау» әдісі


Кері байланыс: «Бутерброд».

Мадақтау-сын білдіру-мадақтау

Кері байланыс: «Өзін-өзі бағалау парағы»


Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба?

Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан






Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 1 класс

Скачать
Ашық сабақтың тақырыбы

Автор: Азнабаев Адиль Тулебекович

Дата: 28.11.2019

Номер свидетельства: 529214
