kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Ашық сабақ "Мектепке барар жол"

Нажмите, чтобы узнать подробности

Ашық сабақ 1 орыс сыныбына арналған. Қысқа мерзімді  жоспар түрінде берілген

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Ашық сабақ "Мектепке барар жол"»

Қысқа мерзімді сабақ жоспары

Қазақ тілі


Сабақтың тақырыбы:

Мектепке барар жол

Күні:


Сынып: 1

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

1.4.1.1 - мұғалімнің қолдауымен тақырыпқа негізделген суреттерді қолданып, шағын мәтін құрастыру


Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар орындай алады: Сұрақты түсінеді, өзінің үйге, мектепке немен және кіммен баратынын айта алады.


Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Мұғалімнің көмегімен көмектес септігінің жалғауларын дұрыс қолдана алады, тақырып бойынша өзара тілдесе алады.


Кейбір оқушылар орындай алады: Мектепке, үйге баратын жолы туралы айта алады, сабақта үйренген материалдарды өмірлік жағдаяттарда еркін қолдана алады.


Негізгі сөздер мен тіркестер:


Мектеп,саябақ,жол,бағдаршам,жеңіл көлік, автобус,мәшине, велосипед жаяу.

Алдыңғы оқу:

Көлік түрлерін естеріне түсіреді.

Жоспар

Жоспарланған

Уақыт

Жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар


Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті


Сабақтың басы

(2-5минут)


















Сабақтың ортасы

(6-35 минут)









«Шаттық шеңбері».

«Шаттық шеңберіне» тұрып, бір-біріне тілек білдіртеді.


Сандықшадағы түстердің көмегімен топтарға бөлінеді



Топпен жұмыстың бұрыннан қалыптасқан ережесін еске түсіртеді.


«Немен келдің?» ойыны

Әр топтан бір оқушыдан шығып,мектепке немен,қалай жеткендерін пантомимо арқылы көрсетіп,түсіндірулері керек. ҚБ «Бас бармақ»

«Миға шабуыл»

Экранға назар аудартылады. Мектепке бару туралы түрлі суреттер көрсетіледі және

сұрақ қойылады.

-Балалар, бүгінгі тақырып не туралы деп ойлайсыңдар?

(МК,Ұ) Мұғалім оқушы назарын оқулықтағы 1- тапсырмада берілген суретке аударады. Сурет бойынша оқушылар көлік түрлерін қайталайды. Мұғалім оқушыларға бірінші баланың мектепке автобуспен баратынын, екінші баланың велосипедпен баратынын, ал үшінші баланың мектепке жаяу баратынын түсіндіреді.

(ОТ,Ұ) 2-тапсырма арқылы оқушылар көлік түрлерінің ішінде мектепке бару үшін қолданылатындарын қайталайды.(автобус, велосипед, мәшине).

(МК,Ұ) «Есте сақта!» айдары бойынша мұғалім оқушыларға жаяу сөзңінің мағынасын түсіндіреді.

(МК, Ұ) 3-тапсырмада оқушылар берілген суреттер бойынша «Ол үйге... барады» деген сөйлемді толықтырып айту арқылы белсенді лексиканы тағы бір рет қайталайды.

(Т) 4-тапсырмада оқушылар топпен жұмыс істейді. Оқушылар тапсырмада берілген сөйлесу үлгісін тыңдайды, қайталайды, содан кейін өздері сол үлгі бойынша сөйлеседі.

Үлгі:

-Сен үйге немен барасың?

-Мен автобуспен барамын.

-Ол үйге немен барады?

-Ол автобуспен барады.

(МК,Ұ)Дәптердегі тапсырманы орындау арқылы оқушылар оқулықпен жұмыс барысында алған білімдерін бекітеді.

(Ө) Қосымша тапсырма арқылы оқушылар сабақта алған білімдерін бекіте түседі

Оқушылар сыныпқа кірісімен

«Шаттық шеңберіне» тұрады.

Бір – біріне тілек айтады.


Оқушылар сары,жасыл,қызыл түстердің көмегімен топ құрады


Топта жұмыс істеу ережесін айтады



Қалғандыры оның іс-әрекетін дұрыс тауып,сәйкес суреттерді көрсетеді.







Слайдтар көреді

сабақтың тақырыбын болжайды.





Кітаптағы идеяны түсіну үшін оқушылар жұптасып,кітаптарды қарастырады.


















Оқушылар сөйлемдерді толықтырып айтады.





Топта жұмыс істейді, тыңдайды ,қайталайды, үлгі бойынша өзара сөйлеседі.











Дәптермен жұмыс жасайды.




Білімдерін бекітеді.





Сандықша, әр түсті кеспе қағаздар



стикер




«Дастархан» youtub






Слайдтар














































№2жұмыс дәптері





Қосымша тапсырма: 5.5

Сабақтың соңы

(36-40 мин)

Рефлексия


ҚБ «Күлегештер»

Шынайы өмірде оқушының кіммен мектепке келетінін сұрақ – жауап арқылы айтқызу. Оқушыларға бір – біріне сұрақ қойғызып, дұрыс жауап берулеріне көмек жасау.

Оқушылардың қисынды ойлау қабілетін қалыптастыру мақсатында

Сиқырлы сандық. Сөзжұмбақты шешу





Қосымша ақпарат

Қорытындылау

1.Сабақ барысында өзгертулер енгіздіңіз бе? Неге?

2.Жүргізілген жұмыс түрлері қаншалықты тиімді болды?




Сөздерден сөз тіркістерін, сөз тіркестерінен сөйлем құрастыру (графикалық органайзер)


Бағалау

ҚБ1- «Бас бармақ»

ҚБ2 – сөзбен мадақтау

ҚБ3- «Күлегеш»




Қорытынды бағалау

Ең жақсы өткен екі нәрсе не?

1.

2.

Қандай екі нәрсе сабақты жақсартар еді?

1.

2.












































«Бекітемін» «Келісемін»

«Шығыс Қазақстан облысы оқу-тәрбие ісінің меңгерушісі Семей қаласы білім бөлімі» ММ Г.Г. Нурбаева ___________ « №27 ЖОББМ» КММ директоры

А.Е. Сулейменова ____________







Сабақтың тақырыбы:

«Мектепке барар жол»

1 «Г» сынып


















Өткізген мұғалім: Шинжина Л.Т.







2017-2018 оқу жылы


























Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 1 класс

Скачать
Ашық сабақ "Мектепке барар жол"

Автор: Шинжина Ляйля Турсынгалиевна

Дата: 01.06.2019

Номер свидетельства: 513018
