kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Ашық сабақ "Абай атаның сөзін жақсы тыңдаймын"

Нажмите, чтобы узнать подробности

Пән:Әдебиеттік оқу

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Күні:

Сынып:2

Мектеп:Қарасу мемлекеттік тілде оқытатын негізгі мектебі

Мұғалімнің  аты-жөні:Рахимжанова Сымбат

Қaтысқaндap сaны:

Қaтыспaғaндap саны:

Сабақ тақырыбы:

Абай атаның  сөзін жақсы тыңдаймын

Осы сабақта  қол жеткізілетін оқу мақсаттары(оқу бағдарламасына  сілтеме)

2.1.1.1 шығарманың мазмұны   бойынша сұрақтарға жауап беру

Сaбaқ мaқсaттapы

Бapлық оқушылap:

  • Оқулықтa  беpілген тaпсыpмaлapды оpындaйды. Тaқыpыпты меңгеpеді. A. Құнaнбaев туpaлы толық мaғлұмaт aлу, өлең мaзмұнын түсіне отыpып, негізгі ойды aшу.

Көптеген оқушылар:

  • Тaқыpыптың  мaңызы туpaлы  дәлелдеп aйтып беpе aлaды.

Кейбіp оқушылap:

  • Білімді сыныптaстapынa түсіндіpіп оқулықтaн тыс pесуpстap қосa aлaды.

Бaғaлaу  кpитеpийі

Шығарманың мазмұнын біледі.

Шығарманың мазмұнына сәйкес сұрақтар құрастыра алады

Шығарманың мазмұнына сай сұрақтарға жауап бере алады.

Тілдік мақсаттар

Абай атаның сөзінен қандай сабақ алдың?

Өз бойыңда қандай жақсы,жаман мінез-құлық белгілері бар деп ойлайсың?

Бес асыл іс:талап,еңбек,терең ой,қанағат,рахым

Бес дұшпан:өтірік,өсек,мақтаншақ,еріншек,бекер мал шашпақ.

Құндылықтарды дарыту

 

Пәнаралық байланыстар

Музыкa, қaзaқ тілі,тapих.

АКТ қолдану дағдылары

Бастапқы білім

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған  кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

 

Ресурстар

Сабақтың басы.5 минут

Топқа бөлу

2минут

Ширату жаттығулары.

Психологиялық ахуал қалыптастыру:

«Көрші»

Мақсаты:әрбір білім алушының сол топтың бір мүшесі екендігін сезінуі,бір –біріне жылулық сыйлау.

Көршіңді оң жақтан құшақта,

Көршіңді сол жақтан құшақта.

Оң жақтағы көршіңе бір жымиып,

Сол жақтағы көршіңе бір жымиып,

Бүгінгі тренинг барысы,

Біз үлкен отбасы.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сабақтың ортасы.20 минут

 Тапсырмалар.

Жеке жұмыс

1.Өлеңді түсініп оқып,жақсы істер туралы пікіріңді айт.

Топтық жұмыс.

1 топқа                                       2 топқа

Бес асыл іс                                Бес дұшпан

 

2.Өлеңнің ішінен жаман қасиеттер туралы жазылған өлең жолдарын тауып оқы.

Дәптермен жұмыс.

3.Екі суретті салыстыра отырып,өзіңе қажетті жақсы қасиеттерді жазып ал.

 

Қорытынды.

1.Неліктен бес нәрсеге құштар болу қажет деп ойлайсыз?

2.Не себепті өсек,өтірік,мақтаншақ,еріншектіктен аулақ болу қажет?

3.Қалай ойлайсыз,білім алушының жаман қасиеттері болуы мүмкін бе?

 

 

Сабақтың соңы

М с

 

Саралау-оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді  жоспарлайсыз?Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап   отырсыз?

Бағалау –оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді  жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Ашық сабақ "Абай атаның сөзін жақсы тыңдаймын"»

Пән:Әдебиеттік оқу

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Өзім туралы

Күні:

Сынып:2


Мектеп:Қарасу мемлекеттік тілде оқытатын негізгі мектебі

Мұғалімнің аты-жөні:Рахимжанова Сымбат

Қaтысқaндap сaны:

Қaтыспaғaндap саны:

Сабақ тақырыбы:

Абай атаның сөзін жақсы тыңдаймын

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары(оқу бағдарламасына сілтеме)

2.1.1.1 шығарманың мазмұны бойынша берілген сұрақтарға жауап беру

Сaбaқ мaқсaттapы

Барлық оқушылар:

Оқулықтa беpілген тaпсыpмaлapды оpындaйды. Тaқыpыпты меңгеpеді. A. Құнaнбaев туpaлы толық мaғлұмaт aлу, өлең мaзмұнын түсіне отыpып, негізгі ойды aшу.

Көптеген оқушылар:

Тaқыpыптың мaңызы туpaлы дәлелдеп aйтып беpе aлaды.

Кейбір оқушылар:

Білімді сыныптaстapынa түсіндіpіп оқулықтaн тыс pесуpстap қосa aлaды.

Бaғaлaу кpитеpийі

Шығарманың мазмұнын біледі.

Шығарманың мазмұнына сәйкес сұрақтар құрастыра алады.

Шығарманың мазмұнына сай сұрақтарға жауап бере алады.

Тілдік мақсаттар

Абай атаның сөзінен қандай сабақ алдың?

Өз бойыңда қандай жақсы,жаман мінез-құлық белгілері бар деп ойлайсың?

Бес асыл іс:талап,еңбек,терең ой,қанағат,рахым

Бес дұшпан:өтірік,өсек,мақтаншақ,еріншек,бекер мал шашпақ.

Құндылықтарды дарыту

Адалдыққа,еңбек етуге,талаптануға тәрбиелеу

Пәнаралық байланыстар

Қазақ тілі,сурет

АКТ қолдану дағдылары

Интербелсенді тақта

Бастапқы білім

Шығарманың мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру.



Сабақ барысы:

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған

іс-әрекет


Ресурстар

Сабақтың басы.

3 минут










Топқа бөлу:

2 минут


Қызығушылықты ояту.Сыныпты қалыпқа келтіру.«Айна» ойыны: Оқушылар жұптасып, бір-біріне қарама-қарсы тұрады(партада отырып та болады).Олар қолдарымен, аяқтарымен, денесімен,бет-әлпетімен түрлі қимылдар жасайды,ал екінші оқушы оны қайталайды:оңды сол қылады,солды оң жасайды.Бір минуттан кейін оқушылар рөлдермен ауысады.












Жіпке жайылған фотосуреттерді алып,түріне сай топқа бөлінеді.


Сабақтың ортасы

25-30


Мағынаны ажырату

Ой қозғау.

«Балалар философиясы» әдісі.Балаларға жаңа сабаққа тиісті сұрақтар қою.

Адам бойында қандай қасиеттер болады?

Осы мінездердің қайсысы жағымды,қайсысы жағымсыз деп ойлайсыңдар?

Білу( білім алушы әдістер мен жұмыстың орындалу ретін біледі. )

Тақырыпты болжату.

Асық,балық,үй.

Ребустан «Абай » деген сөзді табады.Ребустың шешімі арқылы жаңа сабақтың тақырыбын табуға жетелеу.

Сабақтың мақсатымен таныстыру. Шығарманың мазмұнын біледі.

Шығарманың мазмұнына сәйкес сұрақтар құрастыра алады.

Шығарманың мазмұнына сай сұрақтарға жауап бере алады.

Түсіну. «Жақсы деген немене,жаман деген немене?» деген сұрақтарға жауап беріп көр.

Оқылым.Мәтінді түсініп оқу.

Ғылым таппай мақтанба.

Ғылым таппай мақтанба,

Орын таппай баптанба,

Құмарланып шаттанба,

Ойнап босқа күлуге.

Бес нәрседен қашық бол,

Бес нәрсеге асық бол,

Адам болам десеңіз.

Тілеуің өмірің алдыңда,

Оған қайғы жесеңіз.

Өсек,өтірік,мақтаншақ,

Еріншек,бекер мал шашпақ-

Бес дұшпаның,білсеңіз.

Талап,еңбек,терең ой,

Қанағат,рақым,ойлап қой-

Бес асыл іс,көнсеңіз.

Жаңа сөздермен жұмыс.

Бекер мал шашпақ-текке шығындану

Қанағат-барға риза болу

Рақым-кеңшілік,ризашылық.

Жеке жұмыс

1.Өлеңді түсініп оқып,жақсы істер туралы пікіріңді айт.

Дискриптор:

1.Өлеңді түсініп оқиды.

2.Жақсы істер туралы пікірін айтады.


Топтық жұмыс.(топтастыру стратегиясы )


1 топқа 2 топқа

Бес асыл іс Бес дұшпан


Дискриптор:

1.Адам бойындағы жақсы қасиеттерді ажыратады.

2.Адам бойындағы жаман қасиеттерді ажыратады.

Жұптық жұмыс.Көршіңмен жұптас.

Сызбаға сүйеніп ,өлеңнің авторы туралы әңгімеле.

сазгер

ойшыл

жазушы

1845-1904

аудармашы

ақын



Дискриптор:

1.Өлеңнің авторы туралы әңгімелейді.

Қолдану.(ұғымдар мен қағидаларды,теорияларды тәжірибеде нақты жағдайларда қолданады ).

Ұжымдық тапсырма.

Тақтаға күн мен бұлттың суреті ілінеді.Мәтінде айтылған жақсы қасиеттерді күнге,жаман әдеттерді бұлтқа жазады.Не үшін жазғандарын түсіндіреді.Мәтін мазмұнын түсінгендерін көрсетеді.

Дискриптор:

1.Ойын еркін жеткізеді.

2.Жазған сөздерін мағынасын дұрыс жеткізе алады.

Айтылым.

Өз бойыңда қандай жақсы,жаман мінез –құлық белгілері бар деп ойлайсың?Дәптеріңе бөліп жаз.

1.Неліктен бес нәрсеге құштар болу қажет деп ойлайсыз?

2.Не себепті өсек, өтірік,мақтаншақ, еріншектіктен аулақ болу қажет?

3.Қалай ойлайсыз,білім алушының жаман қасиеттері болуы мүмкін бе?













Сабақтың соңы

5 минут



Кері байланыс.

Бүгінгі сабақ -----------------

Мен үйрендім-----------------

-----------қызықты болды.

----------қиын болды.

-----------үшін өзімді мадақтауыма болады.

Сыныптасымды -------------үшін мадақтауыма болады.

Бәрінен бұрын маған------------ұнады.

Рефлексия. «Екі жұлдыз бір тілек» әдісі.

Сабақта ұнаған екі сәт



Ұсынысым





Саралау-оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз?Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау –оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

А,А+мәтін мазмұнын өмірмен байланыстырып,ақын сөздерін пайдаланып,көркем сөйлейді.

Жетістік критерийлері арқылы

Құндылықтарды дарыту:ынтымақтастық,

құрмет.

Пәнаралық байланыс:қазақ тілі,сурет.АКТ-ны қолдану дағдылары:осы сабақ барысында оқушыларға тақырыпқа қатысты көрнекі құралдар интербелсенді тақта арқылы көрсетіледі.

Тәрбиелік мәні:жақсылыққа жақын,жамандықтан аулақ болуға тәрбиелеу.




Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 2 класс

Скачать
Ашық сабақ "Абай атаның сөзін жақсы тыңдаймын"

Автор: Рахимжанова Сымбат Алпысқызы

Дата: 19.03.2018

Номер свидетельства: 462490
