Білімділік: Грамматикалы? та?ырыпты лексикалы? та?ырыппен ?штастырып ме?герту, с?ра?тар?а д?рыс жауап беру. Затты? аты мен іс-?имылын білдіретін с?здерді? ма?ынасын тану.
М??алім : ендеше, сол к??іл-к?йлерінді мына смайликтер мен к?рсеті?дер.
(О?ушылар ?з к??іл-к?йін смайликпен білдіреді)
ІІ.?й тапсырмасын тексеру
6-тапсырма,98 бет.
ІІІ. Негізгі б?лім.
С?ра?-жауап ?дісі ой ?оз?ау.
(жауап берген топ?а ж?лдызша тарату)
С?зді? жуан, жі?ішке болуы неге байланысты?
?ріп деген не?
Дыбыс деген не?
Буын деген не?
Дауысты дыбыс нешеге б?лінеді? ?андай?
Дауыссыз дыбыс нешеге б?лінеді? ?андай?
Жал?ау деген не?
Жал?ауды? неше т?рі бар?
Ж?рна? деген не?
?андай тарауды ?тіп жатырмыз?
Ту?ан к?н ?андай мереке?
Ту?ан к?н иесіне не береміз?
Ту?ан к?нге жа?сы, ?намды сыйлы?тар сыйлау керек. Сыйлы??а ?з ?олы?нан шы??ан д?ниелерді де сыйла?ан жа?сы. Ол ?шін сыйлы? жасап ?йрену керек. Бізге сыйлы? жасау ?шін ?рт?рлі заттар ?ажет. Ол ?андай зат екенін ?азір білетін боламыз.
Д?птермен ж?мыс: К?нні? жадын жазып, ?ріп толтыру.
1-тапсырма Суретке ?ара. Ты?да, ?айтала.
?а?аз, ?айшы, желім, ?арындаш, сыз?ыш, циркуль- б?лар затты? атын білдіреді. Не? деген с?ра??а жауап береді. Ендеше, осы заттарды біз сыйлы? жасау ?шін пайдаланамыз. Ол ?шін не істейміз?
2-тапсырма. Суретке ?ара. Ты?да, ?айтала.
Сыз, ?и, б?кте, жапсыр- б?лар іс-?имылды білдіріп т?р. Не істе? деген с?ра??а жауап береді.
Просмотр содержимого документа
«Ашы? саба? "Сыйлы? жасайы?" »
22.01.15 ж Қазақ тілі 3 «А» сыныбы
Сабақтың тақырыбы: Сыйлық жасайық.
Сабақтың түрі: жаңа сабақ
Сабақтың мақсаты:
Білімділік: Грамматикалық тақырыпты лексикалық тақырыппен ұштастырып меңгерту, сұрақтарға дұрыс жауап беру. Заттың аты мен іс-қимылын білдіретін сөздердің мағынасын тану.
Тәрбиелік: жан-жағыңа сыйлық сыйлап, жақындарың мен достарыңа жақсы сыйлық сыйлап қуантып жүруге, үлкенді құрметтеуге, кішіні сыйлауға тәрбиелеу.
Дамытушылық: Шығармашылық тапсырмалар арқылы оқушылардың сыни ойлау дағдысын жетілдіру. Топпен жұмыс жасау барысында топтық ереже шығарту ,топпен бірлесе жұмыс жасау,пікірлерімен санасуды дағдыландыру.
Сабақтың түрі: аралас сабақ
Оқыту әдістері: критериялық ой қозғау, түсіндіру, сұрақ-жауап, әңгімелеу, жазбаша жұмыс
Көрнекілігі: жұмбақ, суреттер, кесте, жаңа сөздер
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі.
Топқа бөлу (көңілді, қуанышты, тілек, сыйлық 4-топқа бөлу)
Психологиялық тренинг
Қайырлы күн достым
Қайырлы күн болсын
Бүгінгі күн міне
Сәттілікке толсын
Мұғалім: Көңіл - күйлерің қалай оқушылар?
Оқушылар: Өте жақсы
Мұғалім : ендеше, сол көңіл-күйлерінді мына смайликтер мен көрсетіңдер.
(Оқушылар өз көңіл-күйін смайликпен білдіреді)
ІІ.Үй тапсырмасын тексеру
6-тапсырма,98 бет.
ІІІ. Негізгі бөлім.
Сұрақ-жауап әдісі ой қозғау.
(жауап берген топқа жұлдызша тарату)
Сөздің жуан, жіңішке болуы неге байланысты?
Әріп деген не?
Дыбыс деген не?
Буын деген не?
Дауысты дыбыс нешеге бөлінеді? Қандай?
Дауыссыз дыбыс нешеге бөлінеді? Қандай?
Жалғау деген не?
Жалғаудың неше түрі бар?
Жұрнақ деген не?
Қандай тарауды өтіп жатырмыз?
Туған күн қандай мереке?
Туған күн иесіне не береміз?
Туған күнге жақсы, ұнамды сыйлықтар сыйлау керек. Сыйлыққа өз қолыңнан шыққан дүниелерді де сыйлаған жақсы. Ол үшін сыйлық жасап үйрену керек. Бізге сыйлық жасау үшін әртүрлі заттар қажет. Ол қандай зат екенін қазір білетін боламыз.
Дәптермен жұмыс: Күннің жадын жазып, әріп толтыру.
1-тапсырма Суретке қара. Тыңда, қайтала.
Қағаз, қайшы, желім, қарындаш, сызғыш, циркуль- бұлар заттың атын білдіреді. Не? деген сұраққа жауап береді. Ендеше, осы заттарды біз сыйлық жасау үшін пайдаланамыз. Ол үшін не істейміз?
2-тапсырма. Суретке қара. Тыңда, қайтала.
Сыз, қи, бүкте, жапсыр- бұлар іс-қимылды білдіріп тұр. Не істе? деген сұраққа жауап береді.