Просмотр содержимого документа
«Ананың аялы алақаны»
Аялы алақан
Мақсаты.
Мәтінді түсініп оқу.Табиғатты аялауға және қорғауға алынған жануарлар. Қазақстандағы қорықтар жер анамыз қадір қасиетін білуге үйрету. Мәтінді рөлге бөліп оқу.
Типі
Әдісі.
Жаңа сабақ
Баяндау,Сұрақ, жауап
Көрнекілік.
Дамытушылығы
кестелер , суреттер.
Мәтінді түсініп оқу,оны әңгімелей білуге үйрету.
Сабақтың барысы .
Ұйымдастыру кезеңі
Үй тапсырмасын сұрау.
Жаңа тапсырманы түсіндіру.
Кім көп біледі
Психологиялық дайындық
Алақан треннигі.
Сұрақтар қою. Бейтаныс бала неге ағаш арасына қарай жүгірді.Сотқар бала деп қандай баланы айтады .Қайсар қандай бала
Қайырлы таң достым
Қайырлы күн болсын,Бүгінгі күн бізге Сәттілікке толсын.
Біздің алар бағамыз кілең бестік болсын.
Оқулықпен жұмыс.
Мәтінді оқу.
Іштей оқу.
Қорыту бөлімі.
Кестемен жұмыс.
Эссе жазу.
Бағалау
Қайсар.
1.Бір күні ауыл балалары жидек
Теруге шықты.Көйлегінің ішіне тыққан
Кітабын қолына алды. Ол көп
Қиссаларды жаттады бұл қай мәтінен үзінді?
2.Бір ағашқа жете беріп ,түбіне еңкейді. Бір топ бала солай
қарай лап қойды. Көзді ашып жұмғанша апыр-топыр болды да кетті. Бұл қай мәтіннен алынған үзінді?
3.Сөйтіп , дәнді қайта көтере бастайды .Ақыры дәнді жотасына салып алды да үйіне қарай арқалап жүріп кетті. Бұл қай мәтіннен үзінді.?
4.Немересінің мейірімділігіне сүйсінген әже/Жасында қамқор жаны аши білген баладан өскенде салауатты бала шығыды деп ойлады ішінен.
Бұл қай мәтіннен үзінді.?
5.Тырнағының көбісінде саусақ арасында қалып қойды. /Ыстық сумен жу/-Деген әжесінің тілін алам деп күйіп қала жаздады.
/Бұл қай мәтінен үзінді/.?
Тербеледі ағаштар .
Алдымнан жел еседі.
Кіп-кішкентай ағаштар
Үп-үлкен боп өседі.
Жаңа сабақ.
Аялы алақан.
Ш.Күмісбаев.
Алақан треннигі.
Оқулықпен жұмыс.
Мәтінді оқу.
Мәтінді рольге бөліп оқу.
Іштей оқу.
Атасымен баласы қайда шықты?
Кең далада нелер бар?
Самат атасынан не жайлы сұрады?
Жолаушылар жол бойынан нелер көрді?
Дүниедегі тіршіліктің анасы не?
Дәптермен жұмыс.
Әкесі—тіршіліктің анасы табиғат ,табиғатты аялаушы –адамның алақаны.