kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

№81 гимназия

Нажмите, чтобы узнать подробности

Математика пәні бойынша сабақ жоспары. Сабақтың тақырыбы: Теңдеуді шешу.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«№81 гимназия»


Сабақ тақырыбы:

Теңдеуді шешу

Мектеп:

Күні :


Мұғалімнің есімі:

СЫНЫП: 1 Б

Қатысқандар саны:


Қатыспағандар саны:

Оқумақсаты:

таңдау әдісі және қосу мен азайту амалдарының байланысы негізінде теңдеулерді шешеді;

қосу мен азайту арасындағы байланыстар негізінде теңдік құру үшін әріпті өрнектерді қолданады.

Барлық оқушылар:

Оқушылардың басым бөлігі:

Кейбіроқушылар:

Ресурстар:

Әр оқушыға арналған:

ламинатталған қағаз парағы;

маркер;

белгісіз азайғышы бар теңдеулер жазылған парақ­­ шалар;

сан кестесі;

0-ден 20-ға дейінгі сандар жазылған сандық сәуле. Әр топқа арналған:

лото ойын алаңының жиынтығы (4 теңдеу жазылған­ 2 ойын алаңы, теңдеулердің жауабы көрсетілген­ 8 парақша);

А3 парағы.

Тірек сөздер

Теңдеуді шешу

Сабақтың мақсаты:

Оқушылардың кез келген теңдеуді шешуге қажетті тәсілді таңдай білу дағдысын бекіту.


Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Қызығушылық-ты ояту

А) Оқушыларды отырғызу; 
Ә) Сабаққа көңілдерін аудару; 
Б) Шаттық шеңбері

«Ыстық алақан» тренингі.

Оқушылар шеңберге тұрады. Мұғалім көктем мезгілі келгендігін, алдағы уақытта көптеген мерекелер тойланатындығы айтылып, бір-бірлеріне құттықтау ыстық сезімдерінді білдіру мақсатында ыстық алақандарын ұстап, ыстық сезімді сезіндіру.


Сынып оқушылары партада берілген геометриялық пішіндерді таңдай отырып, топқа бөлінеді.

І топ: үшбұрыш

ІІ топ: шаршы

ІІІ топ: тіктөртбұрыш

ІV топ: шеңбер


Әр топ өздерінің геометриялық пішіндеріндегі ерекшеліктерді, қасиеттерін ортаға салады.


Дымбілмес суреті тақтада көрсетіледі. Сабаққа қонақ келеді. Дымбілмес оқушылардан көмек сұрап, хат жіберіледі. 8-наурызға байланысты анасына құттықтау қағазын жасауы керек.

Хат


Құрметті 1-сынып оқушылары! Маған сіздерден көмек қажет болып тұр. Маған көмек көрсете аласыңдар ма? Мектепте мұғалімім үйге ата-аналарға арналған құттықтау қағазын жасап үйренуді тапсырды. Бірақ, мен оның қалай жасалатынынын білмеймін. Өтініш, көмектеріңізді аямаңыздаршы!

Құрметпен, Дымбілмес!


Мұғалім балаларға Дымбілмеске көмектесу үшін бірқатар тапсырмаларды орындау қажеттілігін айтады. Орындау барысында әр балаға құттықтау қағазын жасауға қажетті пішіндер беріліп отырады. Оқушылар алдына құттықтау қағазының парақтары беріледі.



Геометриялық фигуралар

Мағынаны тану



Тақырыпты анықтау

1-тапсырма – амалдарды орындай отырып, сабақ тақырыбы анықталады.

І топ: теңдеу

ІІ топ: уравнение

ІІІ топ: equation

ІV топ: теңдеу

2-тапсырма: гүл күлтелері беріледі

Топтық жұмыс. Белгісіз компонентіне байланысты теңдеу құрылады.

І топ: 1-қосылғыш белгісіз

ІІ топ: 2-қосылғыш белгісіз

ІІІ топ: азайғыш белгісіз

ІV топ: азайтқыш белгісіз


слайд

Ширату жаттығуы

Логикалық тапсырмалар видео

видео


3-тапсырма: сабағы беріледі

Өздік жұмыс. Дәптермен жұмыс

Стикерлерді таңдай отыра теңдеуді дәптерге орындайды.

Жұппен алмасып

4-тапсырма: жапырағы беріледі

«Лото» ойыны

Әр оқушыға сандар таратылады. Мұғалім теңдеуді көрсетеді. Балалар жауаптарын көтереді.

*5-тапсырма: әр топқа есептер беріледі. Теңдеу құрастырулары қажет. 2-ші жапырақ


І топ: Айнұрда бірнеше алма болды. Ол 7 алманы Саматқа берді. Айнұрда 10 алма қалды. Айнұрда неше алма болды?

Х+7=10 х-10=7

ІІ топ: Қаламсауытта барлығы 18 қарындаш жатыр. Оның 8-і қызыл қарындаш. Қалғаны көк қарындаш. Көк қарындаш нешеу?

18-х=8 8+х=18

ІІІ топ: Үстел үстінде бірнеше дәптерлер жатыр. Оның 5-і математика дәптері. 10-ы сауат ашу дәптерлері. Үстел үстінде қанша дәптер жатыр?

ІV топ: Сыныпта барлығы 18 оқушы. Оның 8-і қыз бала. Қалғаны ұл балалар. Сыныпта неше ұл балалар бар?



Ой толғаныс

5 минут


Балалар жинаған пішіндерден құттықтау қағазына гүл құрастырып жапсырады.

Оқулық, дәптерлер.


Кері байланыс

3 минут

Бас бармақ

































Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 1 класс

Скачать
№81 гимназия

Автор: Боксенова Айнур Габитовна

Дата: 02.10.2017

Номер свидетельства: 430611
